1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препарати на tentorium-hlebina

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од davorce, 15 септември 2013.

 1. davorce

  davorce Активен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  zdravo
  bi sakala dokolku ima nekoja od vas iskustvo so ovie preparati na tentorium ruska firma na preparati na prirodna baza -pred okolu eden mesec mi gi preporacaa na ginekolog za namaelen imunitet da gi pijam bidejki mi bese pozitiven pap testot hpv infekcija a sum vo 7 mesec od bremenost pa bi sakala dokolku nekoj ima iskustvo neka pisi mnogu mi e vazno pozdrav do site nova sum tuka a redovno ve sledam
   
 2. DiaCor

  DiaCor Активен член

  Се зачлени на:
  20 мај 2013
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  27
  davorce, секој информотерапевт може да ви направи електронско мерење на препаратот врз клетките. Неинвазивно информотерапевтско мерење се прави на човекот што ќе го користи препаратот. Точно се мери клеточен акцион потенцијал на разни органи/системи и повторно се проверуваат влијаниа на препаратот врз тиа вредности. Постапката трае неполни 2-3 минути и за таа услугата не се плаќа. Се што ви треба тоа е информотерапевт-дијагностичарот и малечок узорак на препаратот, завиткан во Ал. фолијата.

  Ке ви напишам еден пример: (за да разберете норма е од 50-65 mV)
  Ќе ви се измери клеточен акцион потенцијал без влијание на препаратот на:
  1. Лимфен систем= измерено е 24 mV
  2. крвните садови=37 mV
  3. нервен с.=60 mV
  4. ендокрини жлезди=59 mV
  ... слезенка=20 mV
  ... ху орган/систем=33 mV

  Наредната постапка е: Компјутерски ќе ви се измери клеточен акцион потенцијал при влијание на препаратот и до колку се измерени вредности на пример:
  1. Лимфен систем=54 mV
  2. крвните садови=57 mV
  3. нервен с.=50 mV
  4. ендокрини жлезди=53 mV
  ... слезенка=60 mV
  ... ху орган/систем=63 mV

  ..тогаш се поуздано (100%) зна дека препаратот има лечебен ефект бидејки сите вредности се во норма (50-65) и се подобруваат при внесување во организмот!

  За жал, често се случува недоследност во маркетиншки приказни така да измерени вредности при влијанието на препаратот се на пример:
  1. Лимфен систем=4 mV ?! (изузетно токсичен ефект)
  2. крвните садови=7 mV (изузетно токсичен ефект)
  3. нервен с.=10 mV (изузетно токсичен ефект)
  4. ендокрини жлезди=79 mV (хипер функционална стимулација)
  ... слезенка=10 mV (изузетно токсичен ефект)
  ... „ху“ органот/системот=13 mV со паѓање на 2 mV (канцерогена супстанца присутна во препаратот)

  Со други зборови клетките ви зборат: „не ми треба тоа и НИКАКО не го внесувај во организмот!!!“
  Не се сомневам дека се работи за квалитетни препарати. Само сакам да ви конкретно помогнам за да не лутате. Конкретно разрешете си ги дилемиве без рекла-казала
   
 3. expert

  expert Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  264
  @DiaCor

  Ами како да не. Кажете кој и каде утврдил дека тие бројки навистина имаат некоја смисла и тоа дека вашиот апарат може да ги слушне клетките кои зборувале што им треба?
  И плус дали вашиот апарат е испитуван и докажан дека е безбеден за употреба на бремени жени? Тоа се електрични импулси, ако веројатно немаат никаков ефект, сепак може да бидат некој ризик.
  Само да се изрекламирате.

  @davorce

  Иако тоа што ви препорачале е некој вид на мед и прополис, и веројатно може да се употребува за време на бременоста, сепак се сомневам дека е толку сериозна ситуацијата за да почнете да се лекувате со нешто посериозно пред да се породите.
  Инаку да, медот и прополисот се релативно добри за помагање со инфекции и за таква инфекција е доволно само добро хранење и подобрување на состојбата на организмот. Инаку не сум имала таква инфекција, ама имале блиски луѓе.
   
 4. davorce

  davorce Активен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  vi blagodaram i se nadevam deka sledniot pat ke imam ureden pap test bidejki na sekoe odenje na doktor ocekuvav se najdobro a ova mnogu me razocara a maticniot ginekolog mi gi preporaca coriolus-mrl da gi zemam uste sega no otidov kaj poiskusen doktor mi preporaca hlebina deka na prirodna baza ako pojdam uste nekade ke mi kazat nekoi drugi najdobro ovie da si gi pocnam pa posle zdravje posle poragaj ke pojdam na nov test i ke vidime :?: