1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорака за бихевиорална терапија

Дискусија во 'Психологија' започната од Scott Weiland, 3 април 2018.

 1. Scott Weiland

  Scott Weiland Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  2.689
  Допаѓања:
  11.213
  Пол:
  Машки
  Дали има на овие простори луѓе упатени во Дијалектичко Бихевиорална Терапија, методот на др.Марша Линехан? Знам за Когнитивна дека има но за другава неуспешно побарав, па ако знае некој би ве замолил да ми дадете препорака во случај да има.

  Ви благодарам однапред.