1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорака за добар психијатар

Дискусија во 'Психологија' започната од atopic, 22 ноември 2013.

 1. atopic

  atopic Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  32
  Здраво женски не сум сигурна дали сум ја сретнала оваа тема некаде ако веќе ја има слободно префрлете ми го таму прашанњето :) Ми треба совет и некоја преопорака од сите вас кој што познавате некој добар искусен психијатар,психолог да ми го препорачате имам огромна потреба да посетам некој па несакам да одам кај секој сепак има разлика од доктор до доктор. Фала ви однапред.
   
 2. cane83

  cane83 Нов член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  3
  Препорака за добар психијатар.

  Mnogu dobar psihijatar e d-r Gorge Hadzi Angelkovski ,vrven profesionalec i covek so shiroka dusha koj moze da vi pomogne mnogu za bilo kakvi psihicki problemi.Ima potipshano dogovor so Fond za zdravstvo ,taka shto raboti so sini kartoni a edan seansa cini sto denari.Ordinacijata se naoga kaj hotel Laki na ulica Leninova i se vika Psihea.
   
  На Istata od vcera, zuica 37 и Agatha им се допаѓа ова.
 3. Viki693

  Viki693 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  582
  Пол:
  Женски
  Препорака за добар психијатар.


  Za Skopje li zboruvash?
   
 4. BeautyAndTheBeast

  BeautyAndTheBeast Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  161
  Препорака за добар психијатар.

  Др.Александар Марцикиќ
  Евромедика се вика ординацијата.
   
  На Dd1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Stefimia

  Stefimia Нов член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Ve molam za pomos mi treba dobar psihijatar od skopje
   
 6. Igrata

  Igrata Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2013
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  304
  Пол:
  Машки
  Имаш добри препораки во темава. Евромедика се наоѓа одма карши Клинички Центар, а за другите незнам локација.
   
 7. Viki693

  Viki693 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  582
  Пол:
  Женски

  д-р Љубинка Спирковска сега е во 8-ми септември, за неа имам слушано се најдобро

  и во Младост кај Симпо се исто така многу добри сите таму
   
  На Floris му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Stefimia

  Stefimia Нов член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Fala mnogu za preporaki a da ne slucajno imate telefon za da gi iskontaktiram ????????
   
 9. BeautyAndTheBeast

  BeautyAndTheBeast Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  161
  Еве од евромедика:
  Адреса:бул. Водњанска бр.28/1-1
  Телефон
  +389 (0)2 3130373
  Мобилен телефон
  +389 (0)70 367284
  Мислам дека не работи со плави картони.преглед му е околу 1000 ден
   
 10. Stefimia

  Stefimia Нов член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  FALA MNOGU KE SE JAVAM PA KE PRASAM-POZZZ
   
 11. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.065
  Допаѓања:
  1.356
  Едно прашање.
  Како изгледа една психијатриска сеанса?
  Постојат луѓе кои се многу затворени и ретко проблемите ги кажуваат на своите, а камо ли на непознати.
  И колку тој разговор со психијатарот е сигурен и доверлив?
   
  На Floris му/ѝ се допаѓа ова.
 12. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  2.852
  Допаѓања:
  5.756
  Пол:
  Женски
  За разговор мој совет е подобро психолог. Како прво те сослушува, те советува и со помош на разговори и психотерапија те насочува. А психијатар не велам дека нема да те сослуша ама само на првото одење за на крај од разговорот да ти каже дека тебе ти требаат антидепресиви и толку од разговорот. На секој нареден пат нема да имаш разговор, само едно прашање како си ? За дали да ти ги зголеми лековите |( . Јас немам искуство ни со психолог ни со психијатар, ова го кажувам од искуство на блиски личности, другарки кои одат кај психијатар и секогаш завршуваат со АД кои не се секогаш потребни.
  А психолог сметам дека секој треба да си има како што имаме матичен општ лекар, гинеколог, стоматолог ... Ама ете кај нас вака функсионира општеството. Мене искрено не ми е важно кој што мисли, проблем е што во мојата околина нема еден нормален психолог. Тргнувајки од тоа какви личности завршуваат психологија немам коментар :x
   
  На Ninikom, bavarskomomce и Irrepleceable им се допаѓа ова.
 13. izabela.nik

  izabela.nik Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2013
  Пораки:
  458
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Da ne ima pshijatar na forumov ?
   
  На Istata od vcera му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bunny2

  Bunny2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  1.301
  Допаѓања:
  1.638
  Имам закажано кај Марцикиќ.Кој бил ако сака од вас нека сподели искуство.Пишете ми ЛП :)
   
 15. jloves

  jloves Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  Јас бев кај него кога имав 17..Претходно не бев на психијатар,прво кај него закажав..сеуште бев тутурутче,мала бев..а со мене се однесуваше ко да сум негово годиште..Ништо не ми кажа,цел саат добивав прашања..на крајот се договоривме дека ќе ми се јави да дојдам да земам една книга..оставив мој број..не ми се јави..и после решив да не продолжам кај него..Не ти го препорачувам..не дека бев мала и пола од зборовите во поставените прашања не ги сфаќав туку и дека е намуртен,се што кажува му е кратко и јасно..не осетив дека се соживе со мене и мојата мака..Подоцна најдов прекрасен психијатар-жена..Нејзиниот тон,нејзините зборови и нејзината смиреност ми влеваа таква среќа и самодоверба што не можам да ја опишам.Не знам зошто е познат во државава тој психијатар,стварно не знам кој би го препорачал..Сепак,ова е само мое искуство..другото твое си е..поздрав
   
  На Floris му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Bunny2

  Bunny2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  1.301
  Допаѓања:
  1.638
  ^ и јас го добив истиот впечаток,ама сите ми викаат дека од прв пат не ни може нешто повеќе.Малку како да се разочарав.
   
 17. Среќа

  Среќа Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2015
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  2.559
  Пол:
  Женски
  Додека во западните земји одењето на психијатар е најнормална работа, кај нас доколку некој каже дека бил на психијатар луѓето го гледаат како некој лудак. Треба да се сфати дека во тешките моменти човечкиот организам се справува до некоја граница меѓутоа во животот постојат моменти кога е подобро за нас да отидеме кај специјалист психијатар кој ќе ни помогне полесно и побезболно да ги поминеме тие тешки денови или месеци. Последиците од прекумерниот стрес и удирањето во гради колку сме силни и се можеме да поднесеме не ни помагаат во тешките моменти. Само добар доктор што ќе ве сослуша, ќе ви даде терапија доколку е потребна и ќе ви помогне.
   
  На Водолија и Dorry1 им се допаѓа ова.
 18. Barron

  Barron Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Машки
  Ова.
   
 19. Barron

  Barron Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Машки
  Друга работа што исто така треба да се сфати е тоа дека стручните лица (особено психијатрите), покрај финансиската, може негативно да влијаат и врз вашата ментална состојба. Нивните стручни креденцијали и локална репутација се лажен/несоодветен основ за доберва во нивните способности и побуди.
   
 20. Molecule X

  Molecule X Нов член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo dobri luge. Dali nekoj od vas moze da.mi preporaca dobar PSIHOG ne psihinatar. Mnogu raboti mi se slucija vo posledno vreme i se osekam ko da pobudaluvam i navistina mi e potrebna strucna pomos. Fala vi