1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорака за добар психијатар

Дискусија во 'Психологија' започната од atopic, 22 ноември 2013.

  1. atopic

    atopic Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2013
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    32
    Здраво женски не сум сигурна дали сум ја сретнала оваа тема некаде ако веќе ја има слободно префрлете ми го таму прашанњето :) Ми треба совет и некоја преопорака од сите вас кој што познавате некој добар искусен психијатар,психолог да ми го препорачате имам огромна потреба да посетам некој па несакам да одам кај секој сепак има разлика од доктор до доктор. Фала ви однапред.
     
  2. cane83

    cane83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    4
    Препорака за добар психијатар.

    Mnogu dobar psihijatar e d-r Gorge Hadzi Angelkovski ,vrven profesionalec i covek so shiroka dusha koj moze da vi pomogne mnogu za bilo kakvi psihicki problemi.Ima potipshano dogovor so Fond za zdravstvo ,taka shto raboti so sini kartoni a edan seansa cini sto denari.Ordinacijata se naoga kaj hotel Laki na ulica Leninova i se vika Psihea.
     
    На Mikalea78, Istata od vcera, zuica 37 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Viki693

    Viki693 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски
    Препорака за добар психијатар.


    Za Skopje li zboruvash?
     
  4. BeautyAndTheBeast

    BeautyAndTheBeast Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    162
    Препорака за добар психијатар.

    Др.Александар Марцикиќ
    Евромедика се вика ординацијата.
     
    На Dd1 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Stefimia

    Stefimia Нов член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Ve molam za pomos mi treba dobar psihijatar od skopje
     
  6. Igrata

    Igrata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2013
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    306
    Пол:
    Машки
    Имаш добри препораки во темава. Евромедика се наоѓа одма карши Клинички Центар, а за другите незнам локација.
     
  7. Viki693

    Viki693 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски

    д-р Љубинка Спирковска сега е во 8-ми септември, за неа имам слушано се најдобро

    и во Младост кај Симпо се исто така многу добри сите таму
     
    На Floris му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Stefimia

    Stefimia Нов член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Fala mnogu za preporaki a da ne slucajno imate telefon za da gi iskontaktiram ????????
     
  9. BeautyAndTheBeast

    BeautyAndTheBeast Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    162
    Еве од евромедика:
    Адреса:бул. Водњанска бр.28/1-1
    Телефон
    +389 (0)2 3130373
    Мобилен телефон
    +389 (0)70 367284
    Мислам дека не работи со плави картони.преглед му е околу 1000 ден
     
  10. Stefimia

    Stefimia Нов член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    FALA MNOGU KE SE JAVAM PA KE PRASAM-POZZZ
     
  11. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Едно прашање.
    Како изгледа една психијатриска сеанса?
    Постојат луѓе кои се многу затворени и ретко проблемите ги кажуваат на своите, а камо ли на непознати.
    И колку тој разговор со психијатарот е сигурен и доверлив?
     
    На Floris му/ѝ се допаѓа ова.
  12. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.786
    Допаѓања:
    8.828
    Пол:
    Женски
    За разговор мој совет е подобро психолог. Како прво те сослушува, те советува и со помош на разговори и психотерапија те насочува. А психијатар не велам дека нема да те сослуша ама само на првото одење за на крај од разговорот да ти каже дека тебе ти требаат антидепресиви и толку од разговорот. На секој нареден пат нема да имаш разговор, само едно прашање како си ? За дали да ти ги зголеми лековите |( . Јас немам искуство ни со психолог ни со психијатар, ова го кажувам од искуство на блиски личности, другарки кои одат кај психијатар и секогаш завршуваат со АД кои не се секогаш потребни.
    А психолог сметам дека секој треба да си има како што имаме матичен општ лекар, гинеколог, стоматолог ... Ама ете кај нас вака функсионира општеството. Мене искрено не ми е важно кој што мисли, проблем е што во мојата околина нема еден нормален психолог. Тргнувајки од тоа какви личности завршуваат психологија немам коментар :x
     
    На Nate- princeza, ledena1986, Ninikom и 2 други им се допаѓа ова.
  13. izabela.nik

    izabela.nik Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    718
    Допаѓања:
    5.947
    Пол:
    Женски
    Da ne ima pshijatar na forumov ?
     
    На Istata od vcera му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Bunny2

    Bunny2 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    1.301
    Допаѓања:
    1.639
    Имам закажано кај Марцикиќ.Кој бил ако сака од вас нека сподели искуство.Пишете ми ЛП :)
     
  15. jloves

    jloves Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    219
    Пол:
    Женски
    Јас бев кај него кога имав 17..Претходно не бев на психијатар,прво кај него закажав..сеуште бев тутурутче,мала бев..а со мене се однесуваше ко да сум негово годиште..Ништо не ми кажа,цел саат добивав прашања..на крајот се договоривме дека ќе ми се јави да дојдам да земам една книга..оставив мој број..не ми се јави..и после решив да не продолжам кај него..Не ти го препорачувам..не дека бев мала и пола од зборовите во поставените прашања не ги сфаќав туку и дека е намуртен,се што кажува му е кратко и јасно..не осетив дека се соживе со мене и мојата мака..Подоцна најдов прекрасен психијатар-жена..Нејзиниот тон,нејзините зборови и нејзината смиреност ми влеваа таква среќа и самодоверба што не можам да ја опишам.Не знам зошто е познат во државава тој психијатар,стварно не знам кој би го препорачал..Сепак,ова е само мое искуство..другото твое си е..поздрав
     
    На Floris му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Bunny2

    Bunny2 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    1.301
    Допаѓања:
    1.639
    ^ и јас го добив истиот впечаток,ама сите ми викаат дека од прв пат не ни може нешто повеќе.Малку како да се разочарав.
     
  17. Среќа

    Среќа Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2015
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    2.568
    Пол:
    Женски
    Додека во западните земји одењето на психијатар е најнормална работа, кај нас доколку некој каже дека бил на психијатар луѓето го гледаат како некој лудак. Треба да се сфати дека во тешките моменти човечкиот организам се справува до некоја граница меѓутоа во животот постојат моменти кога е подобро за нас да отидеме кај специјалист психијатар кој ќе ни помогне полесно и побезболно да ги поминеме тие тешки денови или месеци. Последиците од прекумерниот стрес и удирањето во гради колку сме силни и се можеме да поднесеме не ни помагаат во тешките моменти. Само добар доктор што ќе ве сослуша, ќе ви даде терапија доколку е потребна и ќе ви помогне.
     
    На Behaebah, Водолија и Dorry1 им се допаѓа ова.
  18. Barron

    Barron Активен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Машки
    Ова.
     
  19. Barron

    Barron Активен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Машки
    Друга работа што исто така треба да се сфати е тоа дека стручните лица (особено психијатрите), покрај финансиската, може негативно да влијаат и врз вашата ментална состојба. Нивните стручни креденцијали и локална репутација се лажен/несоодветен основ за доберва во нивните способности и побуди.
     
  20. Molecule X

    Molecule X Нов член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo dobri luge. Dali nekoj od vas moze da.mi preporaca dobar PSIHOG ne psihinatar. Mnogu raboti mi se slucija vo posledno vreme i se osekam ko da pobudaluvam i navistina mi e potrebna strucna pomos. Fala vi