1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорака за добар психијатар

Дискусија во 'Психологија' започната од atopic, 22 ноември 2013.

  1. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.686
    Допаѓања:
    52.106
    Пол:
    Женски
    Preporaka za dr Emilija Zan Mitrev :)
     
  2. Kate Rina 93

    Kate Rina 93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2018
    Пораки:
    3.505
    Допаѓања:
    51.007
    Пол:
    Женски
    Препорака за добар ,ама навистина добар психијатар во Ск?
    Не е важно приватно или државно.
     
  3. Mrs. Lovett

    Mrs. Lovett Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    822
    Допаѓања:
    3.125
    Пол:
    Женски
    ВРВ! Посебно за деца.
     
  4. Alita

    Alita Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2019
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    1.284
    Пол:
    Женски
    Др. Јасмина Степаноска во 8ми Септември.
     
    На Kate Rina 93 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    2.150
    Луѓе мои, а некоја препорака за психијатар/невропсихијатар во Штип? Ве молам...
     
  6. lostandhopeless

    lostandhopeless Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2019
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    sakam da si ja raskazam prikaznata da si najdam nekakva pomos i uteha. neznam od kade da pocnam,se naogam vo bezizlezna situacija,barem jas taka ja dozivuvam vo momentov od mnogu pricini....
    pred godina dena zapoznav decko,najprekrasen najvnimatelen na cel svet,sto i nego zivotot go butnal milion pati i se bori so site problemi sto mu se na glava. se zaljubivme uste na prvoto gledanje,ni se sluci takva hemija megu nas sto nemoze so zborovi da se opise,ednostavno kako pojava se nadopolnuvavme eden so drug. zaedno i pocnavme da ziveeme 24/7 zaedno...negovi zborovi se na pocetokot mislev deka gospod mi pratil angel do mene... na pocetokot i taka bese,najubavoto nesto sto moze edna devojka da go posaka...deckovci i devojki sme imale i dvajcata ama ova sto ni se sluci sprema nikogo ne sme pocustvuvale takva ljubov i emocii... nema poglednato druga osem mene,nemam poglednato drug,nemam pomisleno na drug... vo zivotot sum pravela neubavi raboti,losi gnasni raboti pogotovo na deckovcite so koi sum se gledala,neverstva milion lagi krsenja na srca i mi bilo gajle za toa,ne sum imala ni gram sovest ni gram zal za rabotite sto sum gi pravela,doma odnosite so moite poradi sekakvi situacii sekakvi raboti so sum im napravila ne sum vospostavila nekoj kontakt so niv uste od mali godini.da,oni sekogas bile do mene,milion pati mi pomognale milion pati mi popustile a imam golema srekja sto imam dobri roditeli poso drugi da bile do sega ke me imale otpisano od kerka i izbrkano na ulica.... ja sjebav rabotava i so deckoto maksimalno pak po moja vina,stanav premnogu ljubomorna,bolno ljubomorna za nisto!!! od sekakva sitnica pravev skandali,ama skandali sto normalen covek ne gi pravi,doagalo do momenti da izbega bukvalno da bega trcajki od mene samo za da ne me ubie,da ne me pretepa... ne sum mozela da gi iskontroliram tie napadi na bes,nemozam da go objasnam toa... 20 sansi mi dade... koga bese veke poslednata sansa iskoristena i koga nemase veke da go vidam...gospod mi dade bebence. doznav deka nosam zivot vo sebe,bebce od covekot sto najveke sum go sakala,sto do sega vo zivotov niednas ne sum posakala,ne sum bila spremna da imam bebe... posle sekoe vodenje ljubov solzi mi se sobiraa vo ocite i sum go molela gospod da mi dade negovo detence...se sluci toa,se smirivme pak na kratko poradi moite nekontrolirani psihopatski ispadi,pa se smirivme go nemase eden mesec pa pak se skaravme isto na kratko pa go nemase dva meseci seto toa jas si go zasluziv toa mi e jasno kako den,gram krivica nema vo nego.
    go izgubiv bebeto,odnosno go rodiv vo 21 nedela,neznam kako doslo do takva komplikacija da nemam plodova voda vodenikot da e cel,ama vo glavno cela bremenost od prviot moment kako doznav deka sum bremena do posledniot moment pred nekolku dena se iznamaciv neznaete kolku...so lezenje vo bolnica,lezenje doma so 3-4 pati krvarenja ama obilni so lokvi krv i parcinja,pominuvav niz eden golem pekol.sekoja vecer si legnuvav i go molev gospod da ne mi go zema najmiloto,da mi go cuva sinceto...tri meseci od doma nemam izlezeno,tri meseci potpolno sama se mrdnav be devojki se pobudalev... toa sto go izgubiv deteto ne spoi so deckovo,ama uzasno se osekam ogromna bolka imam,neznam kako da se izboram so ova.preku edna nok mi se sluci takov presvrt vo zivotot sto ne go posakuvam ni na najgolem neprijatel.... eve me pak sum sama,on si ima raboti negovi si gi brka obvrskite negovi,a jas tri meseci sum zatvorena vo 4 zida i samo mislam... drugarki dve bliski sto gi imav ednata mi se omazi malo bebence cuva,a i ne mi e vo blizina,drugava drugarka od komsii celo vreme e na rabota..stvarno sum ocajna neznam kako da zastanam na noze,golema depresija me ima fateno ovie posledni tri meseci,a prethodno i sum koristela amfetamin,odnosno nekoi 8 godini so drogata si imam da kazam problem.ne problem tuku sum ja koristtela za da izbegam od sama sebe,cel zivot begam od samata sebe a toa mi vlijaelo mnogu na moite postapki i tie nekontroliranja na besot,psihopatskoto ponasanje,nemozam da si najdam pomos...od malecka sum takva cudna,neznam da si ja objasnam sostojbata,moite ne go videle problemot uste od najrana vozrast deka imam nekakov psihicki problem,i uste od osnovno pa do den denes nemozam da se vklopam vo ostanatioit svet,cel zivot prezivuvam ne ziveam...zavisnik ne sum,eve so meseci sum cista nemam pomirisano amfetamin ama after efektot e tuka,i so gubenjeto na bebeto uste poveke me unisti,samo placam zatvorena celo vreme,stvarno ne gledam izlez od situacijava... daj pomognete mi nekako,poznavate li dobri psihijatri da se potsredam malce,da vidat kakva mi e psihickata sostojba,bev kaj miodrag milutinuvic covekot e ziva prevara za 4 pati so me vide 900 evra mu dadovme so majka mi a nisto ne napravi,ni psihicki testovi ni nisto,seansa od pola saat...stvarno nemozam da prodolzam da prezivuvam,stvarno mi e mnogu tesko,milion pati sum padnala i sum stanuvala...sega neznam kako... POZDRAV...
     
  7. skopskoiseemozno

    skopskoiseemozno Нов член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2019
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    Znaes so devojce? Da ne se zamaras so nisto! Vreme leci se. 1. Rabota ... amphos ti e roba/hors/herion na novoto doba. Toa sto bese so heroinot u sk 90ti sea toa e amphosot. 2. Rabota ... trgni se od lugje so koi imaat dopir do takvi raboti. I za preporaka bi ti ja preporacal angelina od kalinka vo vlae. Fakticki karsi porta vlae mu dovagja. Taa ti e i psiholog i psihoterapevt i odlicen strucnjak. Prepusti i se da te vodi. ;)
     
    На lostandhopeless му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Sanni.5

    Sanni.5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2013
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Дали некој/а од вас била во психоза? Да сподели искуство ако може за како да се оздрави побрзо?
     
  9. lostandhopeless

    lostandhopeless Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2019
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Ni na dusman ne bi go preporacala.....
     
    На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Lady D ❤️

    Lady D ❤️ Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2019
    Пораки:
    1.283
    Допаѓања:
    5.414
    Пол:
    Женски
    Dr Mome Petkovski vo Voena bolnica eden od najdobrite psihijatri, mene mn mi pomogna
     
  11. Lady D ❤️

    Lady D ❤️ Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2019
    Пораки:
    1.283
    Допаѓања:
    5.414
    Пол:
    Женски
    Za kakva psihoza stanuva zbor? I kolku vreme trae toa? Od koga pochnalo?
    Sekoja psihoza e razlichna
     
    На Just.do.it му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Sanni.5

    Sanni.5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2013
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Диагностицирана сум со акутна психоза Ф23. Трае 10 месеци. Од крајот на ноември минатата година.
     
  13. Lady D ❤️

    Lady D ❤️ Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2019
    Пораки:
    1.283
    Допаѓања:
    5.414
    Пол:
    Женски
    Idesh li na psihijatar?
    Mora da gi slushash negovite soveti, toa najmnogu ke ti pomogne
     
    На Just.do.it му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Sanni.5

    Sanni.5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2013
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Одам. Ми помогна делумно до сега, се надевам дека до крај на 2019 ќе ми помогне целосно да оздравам. Ти си имала искуство со некаков вид на психоза? Препорака некоја за психијатар,хоби, како да заздравам побрзо?
     
    На Just.do.it му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Lady D ❤️

    Lady D ❤️ Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2019
    Пораки:
    1.283
    Допаѓања:
    5.414
    Пол:
    Женски
    Najdobar psihijatar Dr Mome Petkovski vo voena.
    Osven psihoterapija mn e vazhna i fizichkata aktivnost, izlezi, vezhbaj, vozi velosiped, druzhi se mnogu. Ova mn pomaga.
     
    На Just.do.it и Sanni.5 им се допаѓа ова.
  16. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Како започна психозата, дали претходеше некакво случување, и на каква терапија си?
     
  17. Sanni.5

    Sanni.5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2013
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Имав паничен напад, мислев дека умирам, зборував неповрзани ствари(ако треба подетално на приватен ќе ти пишам). Не претходеше никаков настан. Се беше перфектно навистина. На инекција xeplion(paliperidone) сум.
     
    На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Те уверувам дека ќе се среди по извесно време, само редовна терапија и добар психијатар.
    Ако сакаш препорака пиши ми ЛП. Студирав психологија, па знам некои работи од таа област.
    За медикаменти не знам, ама за психолошка подршка може да ти помогнам.
     
    На Sanni.5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Just.do.it

    Just.do.it Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2019
    Пораки:
    2.047
    Допаѓања:
    6.660
    Пол:
    Женски
    Препорака за психијатар д- р антони новотни
     
    На Lady D ❤️ и Sanni.5 им се допаѓа ова.
  20. Lucky4

    Lucky4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2018
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    131
    Пол:
    Женски
    Здраво и јас имам проблем со лоши мисли и психа препишана ми е терапија есциталопрам 5мг запира пијам 20 дена и нема подобрување зголемена ми е сега на 10 мг у утре почнувам но стравувам да не полудам цело време се самосожалувам и мислам дека е крај ве молам за помош и искуство кое ве извлекло од дното на кое сум постојано плачам и немам живци а сум мн млада 25 позз