1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорака за добар психолог

Дискусија во 'Психологија' започната од Blue.Butterfly, 8 декември 2010.

 1. Blue.Butterfly

  Blue.Butterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  4
  Ве молам ако имате искуство со психолог, и доколку имате позитивни резултати од посетата, препорачајте ми некој кој си ја знае добро работата.
  добро би било да е од Скопје.
  Молам за совет.
   
 2. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  Препорака за добар психолог во Скопје

  JAS ZNAM:

  ima edna mn mn mn dobra e psiholog na Klinika na Nevrologija , ama samo za testiranjez a bolnite na nevrologija, i kaj mene vo blizina ima edna ordinacija, isto imam slusnato deka se dobri se vika PSIHEA TEL:02/3 237434 , ama se poskapi, se naogja na ul. ILINDENSKA ama koj broj neznam tocno, a ima i edna vo zgradite vo kafulinjata na ul. LENINOVA ama kako se vika neznam

  [mod-kirilica:2dyqn8dn][/mod-kirilica:2dyqn8dn]
   
 3. Ilina.Leo

  Ilina.Leo Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Препорака за добар психолог во Скопје

  Во тајност се држат ова психијатрите. :)
   
 4. melena

  melena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  Препорака за добар психолог во Скопје

  Д-Р Марцекиќ еве ви и
  број на телефон 070 367 284
  , ординацијата е на Водњанска карши влезот на клиничкиот центар , за зависности е ама работи со сите ;)
   
  На pepa33, Boomgirl и Bibko им се допаѓа ова.
 5. acikamacika

  acikamacika Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Препорака за добар психолог во Скопје

  Тоа кај нас е најтешка работа ја сум барала психолог добар значи добар нема.А башка ни психијатри нешо добри нема.
   
 6. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Препорака за добар психолог во Скопје

  Јас топло го препорачувам д-р Миодраг Милутиновиќ (специјалист невропсихијатар), ординација Лимине. Се наоѓа во близина на Градска болница во Скопје.
  Телефон за контакт 02/3135118
  Работи и со сини картони.
   
  На Viktorijana, nedzma и Nightwalker им се допаѓа ова.
 7. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  Препорака за добар психолог во Скопје

  навистина не се сеќавам какао се викаше тој кај што одев јас само знам дека беше негде позади симпо, има повеќе психолози таму и имам посетувано повеќе и сите ми помогнале многу.
   
 8. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Машки
  Препорака за добар психолог во Скопје

  Ја поддржувам оваа препорака, и можам да кажам само убави работи за д-р Милутиновиќ. :)
   
  На CeceZZ и girl1985 им се допаѓа ова.
 9. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.505
  Препорака за добар психолог во Скопје

  Не познавам некој што посетувал психијатар (или не кажуваат) па ме интересира колку трае една посета? Дали е како на филмови, идеш и зборуваш? Даваат ли терапија? Едноставно не ми е јасно како може некој да ми помогне само ако му ги кажам проблемите? Плус ако ме остави да зборам, мене 8 часа не ме крпат со сите шитови што ми се случиле у животов и со депресијава со која се борам самата бидејки не сакам да разберат тие околу мене?
   
  На Zenski Svet му/ѝ се допаѓа ова.
 10. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Препорака за добар психолог во Скопје

  Па разговорот вообичаено трае половина час до час. Но секако дека (барем др. Милутиновиќ не е таков) нема на сред разговор да каже, епа готово, измина времето, се гледаме следниот пат! Инаку, не знам како е кај други, ама кај др. Милутиновиќ ќе си седнеш на едно удобно двоседче карши неговот работно биро и опуштено ќе си разговарате за повеќе работи. Важно е доследно и што поискрено да се искажувате за да може Докторот во себе да си ги поврзе парчињата од вашата "сложувалка" па со тоа полесно и побрзо да ви помогне.
   
  На vesna007, Nightwalker и Shana им се допаѓа ова.
 11. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Препорака за добар психолог во Скопје

  Колку чини една посета кај д-р д-р Миодраг Милутиновиќ?
   
 12. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Препорака за добар психолог во Скопје

  Со сино картонче е максимум 100 денари. Зависи. Инаку приватно е 1800 денари. :*
   
  На nedzma му/ѝ се допаѓа ова.
 13. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  Препорака за добар психолог во Скопје

  ти благодарам гирл1985
  и јас ке се обидам да го контактирам овој др. Милутиновик
  верувам дека ке ми помогне
   
 14. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Препорака за добар психолог во Скопје

  Само 100 ден со сини картони? Деновиве ќе го контактирам, се надевам дека ќе има позитивни резултати
   
  На irina91 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Препорака за добар психолог во Скопје

  Мислам дека е 80, поточно. Многу пристапен човек, многу смирен, ќе ви влее многу позитива. Одете, не се срамете, ако имате потреба поразговарајте со такво лице. Никако не може да ви штети. Само може да ви делува позитивно и да ви помогне да сте во подобра духовна состојба.

  Од лично искуство ви кажувам!
   
  На djul и nedzma им се допаѓа ова.
 16. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Машки
  Препорака за добар психолог во Скопје

  Mногу приземен и реален човек, мислам дека ќе го направиш вистинскиот чекор ако си решена на тоа.
  Со лесно. :)
  И воопшто не е од оние кои се фаќа за лекови и веднаш ги препишува... Напротив, според него, цитирам „Лековите само ќе направат да се чувствуваш подобро привремено, а потоа ќе е уште полошо.“ :)
  Човекот сака да те поттикне сама да го надминеш проблемот и блокадата, без никој отстрана да треба да „интервенира“, и е одличен во мотивирање да го направиш тоа.
   
  На djul и srcekrsacka им се допаѓа ова.
 17. izabela.sk

  izabela.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  17
  Препорака за добар психолог во Скопје

  Ve molam dokolku imate kontakt od ordinacijata na dr. Milutinovik da mi dadete.
  Blagodaram
   
  На Rock.Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Машки
  Препорака за добар психолог во Скопје

  070 340 104.

  Ова е неговиот мобилен, среќно. :)
   
 19. g-ca.Akic

  g-ca.Akic Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2011
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  1
  Страв од повторна загуба

  Не е срамно да посетиш психолог. Нормално е тоа понекогаш се има потреба.
   
  На meow22 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. love-health

  love-health Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  4
  Препорака за добар психолог во Скопје

  Како иде со плаќање кај др Милутиновиќ, колку чини :)
   
  На CeceZZ му/ѝ се допаѓа ова.