1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорака за добар психолог

Дискусија во 'Психологија' започната од Blue.Butterfly, 8 декември 2010.

  1. Valeria50

    Valeria50 Активен член

    Се зачлени на:
    30 март 2018
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Zosto psihologot treba da e masko? Najprvin oslobodi se od toj intimen pritisok i potoa slobodno obidi se i kaj ZENSKI psiholog. Eve, jas sum zena i smetam deka sum odlicen psiholog so ogromno iskustvo. Pozdrav.

    Se razbira deka mozes. Toa e tvoj izbor, a od kvalitetot na psihologot zavisi rezultatot. Pozx

    Ima dobri i losi psiholozi. Se drugo e nevazno.
     
    Последна измена од модератор: 31 март 2018
  2. Imagina

    Imagina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    “БАРЕМ“ дипломирани??? Ако не е дипломиран, значи нема право да се нарекува психолог, туку студент/апсолвент по психологија! И огромна штета е што психолозите како стручни лица со високо образование и едукација базирана на наука, ги ставаат во исти кош со јасновидци, астролози и разни други преварантски занимања.
     
    На Mishela, Ekstaza, theowndemon и 5 други им се допаѓа ова.
  3. Valeria50

    Valeria50 Активен член

    Се зачлени на:
    30 март 2018
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Psihologijata ne e igracka za neiskusni "strucnjaci", tuku seriozen pristap i ogromno poznavanje na covekovata priroda. Stetata sto moze da nastane so diletantski soveti e neprocenliva za mentalnoto zdravje.

    Doagjaat kaj mene izmaltretirani i mentalno istroseni od neiskusni i zelni za brza zarabotka moi kolegi. Se vo zivotot si ima svoja pateka, koja e pokratka ili podolga, NO MORA da se izodi. Edno e volonterska rabota za steknuvanje iskustvo, a drugo naplakjanje za uslugata od lice koe mozebi se dvoumi dali saka da zivee ili ne.
     
    Последна измена од модератор: 31 март 2018
    На ТрајчевскаА, Milobebence, Ekstaza и 4 други им се допаѓа ова.
  4. m.i.s

    m.i.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    319
    Под БАРЕМ ДИПЛОМИРАНИ се подразбира, најмалку стекнато образование им е дипломирани Психолози, а има магистри по психологија, лиценцирани психолози, со сертификати и признанија, овде и во странство, а како инфо плус на линија има и доктор - професор на еден од нашите универзитети.
    И уште еднаш да напоменам, јасновидците и астролозите, наспроти социолози и психолози, немаат никаква заедничка врска освен телефонскиот број. Наскоро на бројот ќе бидат поставени и правници кои ќе даваат советодавна правна услуга. Значи Советодавен центар е и кој за каква услуга е заинтересиран таа ќе ја побара. Не разбирам зошто е проблем да се разбере сето ова.
    Како што напомена една членка, односно праша дали психолозите се парапсихолози или психолози, дали некоја се запрашала што е парапсихологија? Еве линк: http://www.psiha.com/parapsiha/222-sto-e-parapsihologija
     
    На Scott Weiland му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Rakometar

    Rakometar Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2017
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Машки
    Препорака за добар психолог во Скопје.
     
  6. eli.n123

    eli.n123 Нов член

    Се зачлени на:
    9 април 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Препорака за добар психолог во Штип.
     
    На WarriorAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  7. CandiceSwanepoel

    CandiceSwanepoel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2013
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    1
    Здраво Феминки дали некој може да ми даде бројче од добар приватен психолог(жена), за љубовни проблеми кои 3 год се борам да ги решам, семејни проблеми, изгубена желба за живот?!
     
  8. BlairLevine

    BlairLevine Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2017
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Здраво. барам некој психолог поефтин а добар?
    Имам 19 години и мислам дека имам анксиозност.
     
  9. Ex Luna Scientia

    Ex Luna Scientia Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    847
    Пол:
    Женски
    Има ли некој хотлајн за самоубиство, депресија, анксиозност достапен во Македонија или барем некој интернет чет со оператор што не е тотален булшит? Ме прифаќа ептен вечерва лежам на кревет и мислам дека ЌЕ УМРАМ.
     
    На Scott Weiland му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Viki693

    Viki693 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски
    Nema, no zatoa ima dobri psihijatri i ne e sramota pomosh da se pobara...chustvo koi mnogumina barem ednash vo zivotot go doziveale ama sekoj razhlichno go prebrodil..Jas mozam samo da ti pomognam deka ne se znae od shto i kako doaga do nego no so sigurnost se znae deka nedostig na hormonot serotonin ( hormon na srekata ) e glavniot krivec za vakvi chustva i demoraliziranje...Izlez ima i te kako samo so poseta na psihijatar, nie ili nekoj na chat ne sme struchni za toa :( Mozesh na net Ana Bucevic da ja pobarash ima dobri videa vo vrska so toa kako da se nadminat, no sepak obavezna poseta i na lekar...
     
  11. katerin

    katerin Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    dali mozebi tuka na forumot postoi psiholog, psihijatar mozebi sto pisuva... da se obratam?bidejki mi treba strucno mislenje. blagodaram
     
  12. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Стручни мислење за такви работи не се дава преку форум.
     
    На Viki693 и Scott Weiland им се допаѓа ова.
  13. katerin

    katerin Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    samo taka prasav od prilika nekoj postrucno da objasnuva. ne velam da dava profi mislenje....
     
  14. GabyTranceॐ

    GabyTranceॐ Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2015
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    1.108
    Пол:
    Женски
    Здраво ќе може ли некоја во лп да ми препорача во Скопје некој добар психолог.
    Благодарам.
     
  15. daniza

    daniza Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo.Ke moze preporaka za dobar psiholog se raboti za socijalna anksioznost kaj tinejdzer.Bevme nekolku pati kaj psihijatar no mislam deke podobro ke e psiholog.Fala pozdrav
     
  16. LanaDelR

    LanaDelR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    1.502
    Пол:
    Женски
    Preporaka za psiholog vo kumanovo.Moze I privatno
     
  17. raww

    raww Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    1.020
    Допаѓања:
    5.840
    Moze li da mi preporacate dobar psiholog vo skopje, stip ili veles.
     
  18. Cola

    Cola Нов член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo moze li nekoj da mi dade preporaka kaj nekoj dobar psihijatar ? Vo skopje..
     
  19. Bambi123

    Bambi123 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    36
    Здраво, топло ви ја препорачувам Мирјана Јовановска Стојановска може да ја најдете на Фб.
    Маргарита Николовска и Весна Блажевска. Сите три работат во Амигдала, центар за советување и психотерапија.

    Мирјана Јовановска Стојановска, клинички психолог и психотерапевт
     
    Последна измена од модератор: 14 јули 2018
  20. Mini90

    Mini90 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2014
    Пораки:
    570
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    Јас ти ја препорачувам Лидија Попчева, психолог и едукатор во Аспекти, одлична е жената.
    Исто на ФБ можеш да ја најдеш.
     
    На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.