1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорака за добар психолог

Дискусија во 'Психологија' започната од Blue.Butterfly, 8 декември 2010.

  1. Marna

    Marna Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2012
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Препорака за добар психолог во Скопје

    http://institut-alternativa.com.mk/mk/
     
    На Breezy му/ѝ се допаѓа ова.
  2. rakce69

    rakce69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    231
    Препорака за добар психолог во Скопје

    Јас имам слушнато исто само убави работи за докторот, од луѓе кои оделе кај него на сеанси.
    Сакам и јас да отидам, па да прашам дали ми треба упат од матична или??? Треба да се јавам да закажам претходно?
     
  3. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Препорака за добар психолог во Скопје

    Да, се закажува. Инаку, ако сакаш да одиш со син картон ти треба упат. Инаку без упат ќе треба да си платиш приватно а има бааѓи разлика во цената. Мислам 50 или 150 денари наспрема мислам 1600 денари. Само пофални зборови имам за докторот.
     
    На rakce69 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. rakce69

    rakce69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    231
    Препорака за добар психолог во Скопје

    Супер фала ви многу, утре и така имам работа низ град, па ќе отидам да закажам и на сеанса ќе однесам и упат и картонче. Само уште да ми кажете поточно каде е? Мислам дека имам прочитано реклама некоја кај пазарчето кога се оди накај кисела вода ама не сум сигурна...
     
  5. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.778
    Допаѓања:
    131.216
    Препорака за добар психолог во Скопје

    Александар Марцикиќ најмногу работи со зависности. Има некаде низ темава и број.
     
    На Breezy му/ѝ се допаѓа ова.
  6. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Препорака за добар психолог во Скопје

    Карши автобуската станица кај Зелен пазар, односно во редот на Градска болница веднаш позади автобуската станица.
     
    На rakce69 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Angel-G

    Angel-G Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2012
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    61
    Препорака за добар психолог во Скопје

    Здраво девојки,

    Ги прочитав пораките на форумот и се охрабрив да отидам кај д-р Милутиновиќ.Благодарност до девојките кои споделија информација на форумот, затоа Што докторот ептем е ОК.Пријатен , фелксиилен и Што е најважно професионалец во својата работа, се најдобро можам да кажам за него.Значи јас имав подолго време на душата проблем кој го носев и потиснував и од тоа потиснување , добив проблем со стомакот и никако не можев да заспијам од кркорењето на цревата , од силните грчеви и болки...откако ги направив испитувањата дознав дека не е физички т.е(тоа доаѓало од значи од психата).Го лоциравме пробелот со докторот и решивме да работиме на отстранување на блокадата.
    Мој совет , без предрасуди и стереоптипи, побарајте стручна помош , без разлика колку ќе чини, зашто здравјето нема цена. ;)
    Јас платив приватно 1800 денари и не се покајав, верувајте.

    Среќно на сите ,
    Поззз
     
    На meow22 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Препорака за добар психолог во Скопје

    јас одам во ординацијата ПСИХЕА кај др. Биљана
    и администраторката и докторката се многу фини, многу сум задоволна од нив
    беше 100 денари партиципација , од вчера е 200денари
    знае да те сослуша, да те посоветува, и да одвои и малку повеке време од дозволеното, а не како др. Милутиновик што ми препорача антидепресиви :o , кога му кажав со какви проблеми се соочувам, демек тие ке ми помогнеле да се вратам во нормала :tmi:
     
  9. Angel-G

    Angel-G Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2012
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    61
    Препорака за добар психолог во Скопје

    На мене пак не ми даде антидепресиви.Ми рече дека може да ми препише ,но ако ми ги даде ќе треба да ги земам подолг период.Ми остави простор да размислам до следното видување , дали ќе земам или само ќе работиме со сеанси.Се уште не сум размислила , но кога ќе се видиме уште еднаш ќе се посоветувам да слушнам дали може да поминам така ,тоа ;)
    П.С Да нема забуни , сепак д-р Милутиновиќ е неуро-психијатар , не е психолог (кај психолог не добиваш таблетки) :P .
     
  10. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.724
    Допаѓања:
    122.047
    Препорака за добар психолог во Скопје

    Moето искуство со Милутиновиќ воопшто не е убаво.Нити ми помогна,туку само одмогна.Не очекував чудо,ама ни такво нешто од човек кој студирал за тоа и плус со искуство :puke: .Некаде и некому му го имам пишано моето искуство со него и не сакам да се повторувам за таков човек.После сеансата со него,ми направи уште полошо.Докторите матични кои ме препорачаа кај него-му се јавија да го прашат зошто така постапил,и ми се извинија што ми го препорачаа.За цената тогаш не гледав пари,а толку беше и тогаш 1800,а нити терапијата ми помогна.
    Потоа бев кај психијатар од мојот град.Му симнувам капа зошто без терапија со разговор успеа да ми помогне.
    Значи некогаш мислиме дека ако платиме многу-ќе добиеме толку.А испаѓа спротивно.
    Кај едниот платив 1800 кај другиот 100 ден,а услугата беше обратно пропорционална со парите :|
     
    На SAMIRA му/ѝ се допаѓа ова.
  11. MalataNena

    MalataNena Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    219
    Допаѓања:
    181
    Препорака за добар психолог во Скопје

    Не дека се фалам,ама јас ќе бидам за неколку години :$
     
    На biggirlsdontcry, DigY и delfinaa им се допаѓа ова.
  12. delfinaa

    delfinaa Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    7
    Препорака за добар психолог во Скопје

    ДЕВОЈКИ знам дека можеби за повекето од вас ке звучам смешно ама ете си ги прибрав срамот и морам да кажам иако имам 26 јас сеуште имам страв од темница духови и такви други работи и до ден денес јас во мојата соба спијам со 4 помали и 2 средни осветлувачи и тоа различни ( електрични, диодни батерии за секој случај да не снема стуја а и имам неколку свеќи постојано како и запалка). Е сакам да ми кажете дали овие психолозиве наши можат да помогнат за вакви случаи. Знам дека за некои е ова несватливо ама јас имам 2 трауми од детството и ете сеуште го имам овој проблем. Ај ве молам ако некој знае кај можам да се обратам нека ми пише
     
    На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Препорака за добар психолог во Скопје

    делфина најпрво добро ни дојде на форумот.
    нема страв и срам, секој од нас има нешто во животот, утре и 50год. да имаме секогаш такво нешто ќе се појави.
    најдобро е да се распрашаш поопширно.Психолог како психоло има колку сакаш, но секој од нив си имаат отсек во кој се најдобри...затоа најдобро е да побараш некој поконкретен за тие стравови и стресови што ги спомнуваш.
     
  14. delfinaa

    delfinaa Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    7
    Препорака за добар психолог во Скопје

    fala srcko
    ama od kaj da pocnam da baram
    prasav ednas pa me gledaa kako frik
    [mod-kirilica:1pcngp0r][/mod-kirilica:1pcngp0r]
     
  15. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    Препорака за добар психолог во Скопје

    ви ја препорачувам др.марија од ремедика ...
     
  16. samanthago

    samanthago Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2011
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    9
    Препорака за добар психолог во Скопје

    luge, dali imate slusnato za mimi od sega i ovde, dali e dobar psihoterapevt?
     
  17. Sunlight

    Sunlight Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    39
    Препорака за добар психолог во Скопје

    И јас имам слушнато дека др. Марија била многу спремна..ќе закажам деновиве кај неа и ќе го споделам искуството :)
     
  18. LGBT

    LGBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    108
    Препорака за добар психолог во Скопје

    А некој психолог што нема ништо против хомосексуалци? Здодевно ми е веќе да ме прашуваат кога одлучив да станам лезбејка...
     
  19. Nina26

    Nina26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Препорака за добар психолог во Скопје

    Тој што го спомнуваш е жива превара. Ем ти дроби нешто демек професионално ем кога го прашуваш само се смее и ништо не ти дообјаснува. Плус нема ни ординација своја, ниту е пак некаде регистриран. Оффффф, барајте дипломи на увид, барајте со своја ординација. Значи професионалци кои вложиле во себе и преку основни работи како што е ординација-канцеларија.
     
  20. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Препорака за добар психолог во Скопје

    Дали некој има искуство со Антонио Новотни? Мојата матична ми рече екстра бил, ама дур не чујам од искуство некој да ми каже, не верувам во ништо. :)