1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорака за добар психолог

Дискусија во 'Психологија' започната од Blue.Butterfly, 8 декември 2010.

  1. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Препорака за добар психолог во Скопје

    Delfina и јас ќе ти посакам добре дојде во форумов воедно мило ми е што веќе го направи прбиот чекор и напиша за твојот страв и стрес,незнам колку ќе ти помогне ова што ќе ти го препорачам земи лист и хартија но тоа направиго кога ќе почуствуваш силна во себе запиши го она што го чуствуваш во вид на прашање потоа дади си искрен одговор неплаши се никој нема да го види напишаното само ти и со почни да гасиш по една светилка со тек на време би требало да ти биде подобро.Работи на себе најголем доктор за себе си ти.Секако посетувај и психолог меѓутоа верувај се е до тебе,а јас верувам дека ќе успееш.Поздрав :hai:
     
    На Lunka.05 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. biggirlsdontcry

    biggirlsdontcry Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    163
    Препорака за добар психолог во Скопје

    Ме интересира колку плаќате? :^)
    Ја би трчанката накај психолог,ма ни срам ни перде немам ама ете од финансиски причини тоа неможе да се оствари. :(
     
  3. LGBT

    LGBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    108
    Препорака за добар психолог во Скопје

    Пробај во државната болница, таму е поефтино.
     
  4. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    ПСИХОЛОГ

    Да не знае некој добар психолог во Битола?
     
    На Adi888 и Simbad им се допаѓа ова.
  5. Lavica01

    Lavica01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Хелло феминки,незнаев кај да се обратам па решив тука.Имам огромен проблем со мојата мајка,па сакав заедно двете да посетиме некој психолог и она се согласи.Е сега проблемот е што јас сакам кога ке зборувам со психологот мојата мајка да не е присутна во собата,а потоа и нејзе да ја ислуша,да види во што е проблемот помеѓу нашите односи.Дали знаете некој добар психолог за овој случајј ?
     
  6. biggirlsdontcry

    biggirlsdontcry Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    163
    Добар женски психолог во Скопје? Да работи со сини картони за да не ме фати многу скапо..?
     
  7. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Мене ме интересираат искуствата на тие што биле на психијатар. Мене мајка ми ме тера да посетам психијатар, ама јас не знам како би се однесувала, дали ќе можам да се отворам. Во мојов случај, психијатарот ја знае причината зошто го посетувам, па дали прв ќе започне разговор? И како да понам, како да зборувам кога дури не знам ни да изразам што точно чувствувам, т.е. знам, ама многу работи се, измешани, што и кога се обидов да зборувам не знаев како да го искажам со зборови тоа што го чувствувам, некако и непријатно ми е помалку и се плашам и дека ќе заплачам кога ќе почнам да зборувам. Ќе ми поставува прашања или ќе ме остави мене да се измачувам сама? И како ќе ми помогне разговорот? Што би ми рекол тој што другите веќе не го кажале?

    А мајка ми запната е, вчера ме тераше да одиме но се извадив некако, ама ветив за наредната недела. :doh:
     
  8. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    I jas se tokmam da otidam na psihijatar ama neznam kako da se resam istite prasanja kako tebe mi se vrtat vo glavata
     
  9. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Зошто предвреме ги барате прашањата/одговорите?
    Мој совет ви е обавезно да одите, ако осеќате потреба, и ич да не мислите како/што ќе биде. Тие луѓе се обучени за водење сеанси, не треба и вие да одите со предзнаење. Тоа е исто како да се туфкате зошто не знаете да шишате, за да и` кажувате на фризерката како да ве среди :)

    Опуштено, докторот ќе ве води низ разговорот....и не е срамота воопшто ако плачете, ќе ви олесни верувајте. Само напред и храбро, закажете одма! :hug:
     
    На MSkorpionka му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Да да, и јас се согласувам со Моира.

    Јас лани летото имав малку, па ајде да речеме, бурен период и можда две-три недели ми беше многу тешко правењето на било што, дури и излегувањето од дома. Сва среќа што после матурата и роденденот ми настанаа сите гужви, иначе тешко мене. :tmi:

    Како и да е, јас бев многу свесна дека имам проблем, и дома ги седнав и им кажав дека ако сакаат ќерка им да остане разумна, ако ова не ми помине со тек на време, дека сакам да одам на психолог/психотерапевт за да ми помогне во решавањето на проблемот.

    Но, по некое време, изгледа сфатив дека сепак, некаде дип даун, премногу сум позитивна :) , па се вратив во нормала.

    Нема ни причина за срам, ни ништо. Кога си болен, одиш на лекар и си го бараш чарето, и овој е исто лекар и може само да ти помогне. :)
     
  11. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Дузи јас во овие 3 месеци имам се на се 5 пати излезено од дома... Но кај мене не е класична депресија, кај мене е од стрес, длабока траума и јас сум свесна за проблемот, ама полесно е да бидеш свесен а многу е потешко да преземиш нешто во врска со тоа. Јас знам дека е депресија, уште кога ќе го земам фактот дека сум спиела севкупно 8 часа во 5 дена, но кај мене е предизвикана од настан, не е сама по себе, ме сфаќаш нели...
    Мајка ми веќе го посетува тој психијатар, па затоа сака и мене да ме носи. Јас секако ќе одам, зашто ветив, само сакам малку да се подготвам психички за средбата, иако, искрено, не верувам дека разговор со психијатар ќе смени нешто. Мислам дека јас самата ќе се натерам да почнам да живеам, нели нормално, но кога ќе бидам подготвена за тоа.
    Но сепак, ќе отидам, којзнае, можеби пријатно ќе се изненадам.
     
  12. Nenasitni

    Nenasitni Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    36
    http://moduscentar.com/about_us.aspx

    зборам конкретно за Станислав Петковски-Сашо .
    човекот е легенда, не само што ке ви помогне многу туку и ке се чувствувате многу пријатно и полни со спокој.воопшто не е замерлив,за секоја тема може да се разговара и цело време се шали,не е некој преозбилен ама стварно многу добро си ја врши работата. Нема да згрешите ако го посетите,верувајте :) : :up: :up:
     
    На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
  13. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Kade se naojga?
     
  14. Shortie

    Shortie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Женски
  15. biggirlsdontcry

    biggirlsdontcry Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    163
    ako si psiholog ke moze li da te koristime besplatno malki? :D

    :) :)
     
  16. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    пред некое време гледав на 24 вести имаше жена психолог, жената беше многу смирена и пријатна, се гледаше дека е професионалец. Еве ви линк дел од муабетот се надевам дека ке ви помогнам
    http://24vesti.com.mk/za-zhivotot-1-del-11-09-2012
     
    На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
  17. biggirlsdontcry

    biggirlsdontcry Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    163

    зашто го нема целиот муабет,како да го најдеме? :^)
     
  18. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.083
    Допаѓања:
    11.228
    Дијана е многу добра. Така смирено зборува. Сум била професионално кај неа, не како пациент. Мене ми е пријатна. Веднаш над бутикот Прага во лепоткарија е на прв кат.
     
  19. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.083
    Допаѓања:
    11.228
    Исто професионално ја знам и Билјана, фина, многу опуштена како личност.
     
  20. biggirlsdontcry

    biggirlsdontcry Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    163

    Јас се јавив и ми рекоа дека доктор Биљана веќе не работи таму и таа малку како да имаше албански акцент,со таа што зборував некој друг доктор работи,за Биљана незнаела каде работи сега мислела дека е надвор од Македонија но не била сигурна..За тие што биле кај неа,веројатно знаат и сега каде работи ќе може ли некој да не информира?
    :)