1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препораки за доктори

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од agios, 23 февруари 2019.

 1. agios

  agios Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2014
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  484
  Ја отварам оваа тема со цел на едно место да ги кажеме конкретните доктори (и здравствената установа) од кои сме или не сме задоволни кои работат и во државното и во приватното здравство во Македонија.
  Една од целите на темата е да не трошиме скапоцено време и пари особено кога закажуваме термини кај доктори за чија експертиза не знаеме апсолутно ништо а сепак сме принудени да отидеме на било каков преглед.
  Друга цел е да добиеме одредена позитивна информација врзана со добар доктор или здравствена институција во која сте добиле солиден/врвен третман. Доколку се чувствувате слободни можете да споделите и конкретна преживеана ситуација.

  Ќе ја спомнам (во случајов како негативно искуство) др Соња Видиниќ од Клиника за ревматологија во Скопје. Млакост, незаинтересираност и неспособност за поставување дијагноза (при имање на опсежна документација и анализи) и обид да се отараси од пациентот што е можно побрзо.
   
 2. kikiritkaTa

  kikiritkaTa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  96
  Здраво,
  Дали некој има искуство со д-р Сања Петрова од ревматологија, на клиника?
  Поздрав
   
 3. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.227
  Допаѓања:
  8.728
  Пол:
  Женски
  Nemam iskustvo so doktori na klinika na revmatologija, slusnav ima dobar doktor revmatolog vo vojna bolnica Dr. Besim Aliu poz
   
 4. Dreamsdocometrue

  Dreamsdocometrue Активен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2021
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Итно ми треба мислења. Добри или лоши искуства дечки, се е добредојдено да споделите...
  Се работи за операција на абдомен може ли да препорачате хирурзи ?
  Дали некој знае да сподели искуства со д-ри Зоран Караџов, Александар Шунковски од Државна се мислам и двајцата и д-р Владо Димов од Систина?
  Секое мислење ќе ми значи.. Фала Ви
   
 5. Makedonka007

  Makedonka007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2017
  Пораки:
  1.430
  Допаѓања:
  2.409
  Препорака за добар хирург. Систина или Ремедика??
  Итна ми е работата, а не сум од Ск, немам блиски за искуство да ми споделат. Секое мислење е добредојдено
   
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  19.266
  Допаѓања:
  166.442
  Пол:
  Женски
  За која област? Пошто не е секој за сѐ специјализиран.
   
 7. Makedonka007

  Makedonka007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2017
  Пораки:
  1.430
  Допаѓања:
  2.409
  Хирургија на дланка, од областа на ревматологија
   
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  19.266
  Допаѓања:
  166.442
  Пол:
  Женски
  Од областа на ортопедија и трауматологија работат со ревматски проблеми, барем мислам дека е тоа што бараш. Илиев во Систина види, мислам дека таму беше, порано знам дека беше во Ремедика.
   
  На Makedonka007 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TheDogLover

  TheDogLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2018
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  234
  Пол:
  Женски
  Препорака за добар ендокринолог на клиника? Се работи за хормони.

  Покрај Адамова искуства и мислења за следниве Тоше Плашески, Пемовска Гордана, Марковиќ Снежана? :)
   
 10. mommyofbabyboy

  mommyofbabyboy Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво, искуство и мислење за др. Јулија Панова (Поликлиника Панови - Виница)
   
 11. AngIv

  AngIv Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  793
  Допаѓања:
  8.432
  Дали некој има искуство да сподели со доктор хирург Ристо Чоланчески?
   
 12. Baby Girl 3

  Baby Girl 3 Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2020
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  Здраво, Ве молам искуства со матични лекари од Млин Балкан односно Идадија. Од кои сте задоволни и дали има таму добар специјалист за уво, нос и грло?
   
 13. Aurora***

  Aurora*** Нов член

  Се зачлени на:
  24 април 2021
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Здраво, дали може да ми препорача некој невролог? Мајка ми е со дијагноза миастенија гравис, ми треба некој предлог за добар невролог.
   
 14. tea1221

  tea1221 Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2020
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Дали има во Македонија остеопатска процедура ? Ако да има ли некој искуства ?
   
 15. mmacichka

  mmacichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2015
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Здраво, ми треба мислење за Др. Љубица од Гастротоп?