Препораки за доктори

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од agios, 23 февруари 2019.

 1. agios

  agios Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2014
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  482
  Ја отварам оваа тема со цел на едно место да ги кажеме конкретните доктори (и здравствената установа) од кои сме или не сме задоволни кои работат и во државното и во приватното здравство во Македонија.
  Една од целите на темата е да не трошиме скапоцено време и пари особено кога закажуваме термини кај доктори за чија експертиза не знаеме апсолутно ништо а сепак сме принудени да отидеме на било каков преглед.
  Друга цел е да добиеме одредена позитивна информација врзана со добар доктор или здравствена институција во која сте добиле солиден/врвен третман. Доколку се чувствувате слободни можете да споделите и конкретна преживеана ситуација.

  Ќе ја спомнам (во случајов како негативно искуство) др Соња Видиниќ од Клиника за ревматологија во Скопје. Млакост, незаинтересираност и неспособност за поставување дијагноза (при имање на опсежна документација и анализи) и обид да се отараси од пациентот што е можно побрзо.
   
 2. kikiritkaTa

  kikiritkaTa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  28
  Здраво,
  Дали некој има искуство со д-р Сања Петрова од ревматологија, на клиника?
  Поздрав
   
 3. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  3.593
  Пол:
  Женски
  Nemam iskustvo so doktori na klinika na revmatologija, slusnav ima dobar doktor revmatolog vo vojna bolnica Dr. Besim Aliu poz