1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препораки за стоматолог, орален хирург, ортодонт...

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од BoaVista, 9 ноември 2011.

 1. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  36.138
  Пол:
  Женски
  Да, бев кај др Сања. Иначе ова ми е втор пат како ставам фасети, прв пат ставав во Никол дент, и 5 години ги носев.
  Овде за 4 заба и чистење забен камен и полирање ми наплатија околу 11.000. Имав еден заб малце вовлечен и заради него платив поскапо. Засега задоволна сум..
   
  На **rubics*" му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MsManevska

  MsManevska Нов член

  Се зачлени на:
  19 јули 2021
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите,

  Ми треба препорака за специјалист ендодентист за процедура на лекување на инфекција и компликации кај претходно ендодонтски лекуван заб во странство. Барам стоматолоска ординација со најсовремена опрема, гледам се спомнуваат Етерна и Ендомак ама сакам повеке детали од некој што се лекувал таму а и препорака за конкретен доктор.
  Благодарам многу
   
 3. cvet.pet

  cvet.pet Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2021
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Машки
  др. Луканоски во Карпош 3- Лептокарија. Работат со Фонд
   
  На MsManevska му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  19.309
  Допаѓања:
  166.759
  Пол:
  Женски
  Ристе Панајоту во Ендомак.
   
  На MsManevska му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Alek1896

  Alek1896 Нов член

  Се зачлени на:
  31 јули 2021
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Некој ако може да ми каже искуство/дали се добри или пак не се Дентал ММ во Лисиче или Дент ин? Или пак препорака за други добри стоматолози во Аеродром..
   
 6. Ivonce3bonbonce

  Ivonce3bonbonce Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2019
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Дентал мм се топ.
   
 7. Alek1896

  Alek1896 Нов член

  Се зачлени на:
  31 јули 2021
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Гледам дека си била и во Дента лукс. Кои ми ги препорачуваш повеќе, сакам само да се смирени и добри затоа што сум ептен сензитивен на нагон на повраќање.
   
 8. Ivonce3bonbonce

  Ivonce3bonbonce Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2019
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Во дента лукс за протези бев. И тие и тие се супер. Јас др Мики од дентал мм не го мењам за поправка на заби. Јас имав страв и од толку забари само он успеа да ми помогне против стравот.
   
 9. **prcla**

  **prcla** Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  Denta lux nie familiarno ideme ne gi menjame potocno doktor emi ;)
   
  На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  866
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Во Струга за за некој Доктор хирург препорачајте ми од кои сте задоволни
   
 11. majaskkkk1

  majaskkkk1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  34
  Дали некој бил во Трее дент во Аеродром? Препорака?
   
 12. matilda258

  matilda258 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  433
  Пол:
  Женски
  Здраво ве молам препорака за стоматолог во Кисела Вода
  Не интересира и искуство со др Трајановски во Расадник
   
 13. BubbleBum94

  BubbleBum94 Нов член

  Се зачлени на:
  8 септември 2021
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали има некој искуство со П.З.У. Вита Дент во Порта Влае? Или да ми препорача друг стоматолог во Скопје (пожелно Влае, Карпош или Тафталиџе)? Барам да си најдам матичен стоматолог.
   
 14. majaskkkk1

  majaskkkk1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  34
  Ин дент? Препорака?