Препораки за стоматолог, орален хирург, ортодонт...

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од BoaVista, 9 ноември 2011.

 1. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  477
  Дали некој може да ми препорача добар стоматолог во околина на Ѓорче/Хром?
   
 2. nene88

  nene88 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  495
  Пол:
  Женски
  Дечки, кажете некоја стоматолошка ординација што прави се, и импланти, и снимки,и естетска хирургија и се' комплет. И да биде нова и модерно опремена. Моиве странци се размазени малку :) Или мислење за Дента Ес или Етернадент
   
 3. Tantica

  Tantica Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  24
  Единствен орален хирург што го знам е Ѕвезда Кочов, ординацијата мислам дека и е над училиштето Блаже Конески во новите згради, не знам дали работи со фондот, ама многу се задоволни од неа
   
 4. olimp7

  olimp7 Нов член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ме интересира мислење за Стоматолошки Клинички Центар - Проф. Д-р Бојо Андрески, сакам таму да отпочнам со прегледи и редовна контрола. Слушнав дека работат со сини картони. Незнам колку се профисионални. Едни пријатели ми ги предложија Дента Ес, се мислам измеѓу овие две ординации.
  Ве молам за мислење!
   
 5. olimp7

  olimp7 Нов член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ми треба мислење за Дента Ес! Слушнав дека работат со сини картони, па сакам да отпочнам со редовни прегледи, се мислам меѓу нив и Стоматолошки Клинички Центар - Проф. Д-р Бојо Андрески?
  Ве молам пишете ми доколку имате некое искуство со овие ординации.
  Ви благодарам
   
 6. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  966
  Пол:
  Женски
  Да ми препорачате некој солиден протетичар?
   
 7. matilda258

  matilda258 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  403
  Пол:
  Женски
  Може ли да ми препорачате некој добар стоматолог од Скопје, некој од кој сте задоволни. :)
   
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.007
  Допаѓања:
  130.321
  Пол:
  Женски
  За во која населба?
  За во Кисела Вода, голема препорака можам да ти дадам за Весна Дент. Преубаво и посветено работат, со консултација и совети. Достапни за тебе во секое време и брза интервенција.
   
 9. Среќа

  Среќа Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2015
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  948
  Пол:
  Женски
  Добри стоматолози имате во Бисер дент во Ченто. Докторите (Александра и Никола Подолешови) се стручни, цело време одат на усовршувања и семинари во странство, прават снимки, протези што се поставуваат позади забите и не се гледаат :) прават се и што е најважно ти кажуваат што и како понатаму да ги одржуваш. Ординацијата е супер средена и многу пријатна атмосфера.
   
 10. StormRider

  StormRider Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  35
  Здраво, искуство со стоматолошки центар Баткоски - Охрид ?
   
 11. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.880
  Допаѓања:
  30.934
  Пол:
  Женски
  Темата сум ја отворила во 2011 година за да побарам мислење и искуства за стоматолог зошто тогаш решив да ставам порцелански заби.
  Но за моја несреќа тогаш не наидов на вистинскиот стоматолог или пак можеби во тоа време јас бев толку неупатена, па се што ми кажа стоматологот тогаш ми беше страшно :( Операции, процеси, неправилен загриз, импланти, протези и што уште не. Јас паничарка каква што сум уште тоа ми фалеше. И се откажав.
  Пред месец ипол по препорака на една блиска особа која имаше проблем со забите, слушнав за Ендомак. По нејзино убедување веднаш се јавив и закажав преглед.
  Кога одев на првиот преглед се осеќав ко пред испит, зошто претходниот пат ми беше многу стресна ситуацијата. Но поминав супер :D Позитивни, оптимистички расположени и пред се професионални.
  Три недели после првата посета во Ендомак јас имав нови заби :D со само 5 одења на стоматолог благодарение на доктор Димитар Тасевски од Ендомак. Првиот пат ми ја сечеа гингивата со цел да ми бидат поголеми забите, по една недела ми ги стружеа горните заби, на третата посета ми ги стружеа и долните, на четвртата ми ги наместија порцеланските заби ама не трајно, само привремено и на петтата посета ми ги ставија трајно. Јас сум ептен задоволна и од изгледот на забите и од функционалноста и од односот во Ендомак.
  Еве слика :D
  collagew.jpg
   
  На Hortenzija, Asja, Antebellum и 16 други им се допаѓа ова.
 12. Valencia

  Valencia Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2015
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  610
  Пол:
  Женски
  Кој е од Скопје и кој може да дојде до стоматологот Жарко Крстевски воопшто да не се мисли, и од аеродром да доаѓате нема да зажалите што сте поминале толкав пат. Се наоѓа во Бутел 1 неговата ординација се вика ''Технодент'' и се прави професионалци. Немам никаква роднинска врска со стоматологов, но не ми дозволува срцево да не пишам за еден толку добар и искусен стоматолог.
   
  На Valentina.Vaki му/ѝ се допаѓа ова.
 13. MissDaisy

  MissDaisy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Ви го препорачувам д-р Ѓорѓи Парцанов. Ординацијата му се вика Пикасо, и се наоѓа во Аеродром кај Веро, малку подолу спроти рударскиот институт. Докторот е вистински професионалец и си ја знае работата. Јас сум премногу задоволна. :)
   
 14. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  9.585
  Пол:
  Женски
  Стоматолог Зоран Соломановски од стом. орд. Соло Дент до кафичот F кај Три Бисери. ОДЛИЧЕН!
   
 15. Valentina.Vaki

  Valentina.Vaki Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2013
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  574
  Пол:
  Женски
  Е сеа јас малку да ти контрирам,бев кај чоеков да правам панорама на забите.Како прво многу беше дрзок,и тоа што го рече за ендомак дека се правеле паметни дека знаат се јас за докторов Парцанов ќе го кажам истово,почна да дрнда некои работи за кои ниту го прашав ни бутур,почна арогантно да се однесува да ми кажува каква мана имам на забите за кое не побарав негово мислење.А што е најлошо од се он имаше голема флека или кариес на кецот што мислам дека еден стоматолог не смее тоа да си го дозволи.
   
  На TrinityNeo и LollySky им се допаѓа ова.
 16. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  5.231
  Пол:
  Женски
  Препорачајте ми ординација,за изработка на забен мост од која сте задоволни? И цена на еден заб? Без разлика дали порцелански или обични
   
 17. 8petre8

  8petre8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2015
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  581
  Пол:
  Машки
  Јас ви ја препорачувам ПЗУ Премиум дент во Капиштец,во белите кули последна 23.
   
 18. Kiki_

  Kiki_ Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Да ми препорачате стоматолог за ставање на коронка? Инаку матичен ми е на клиника па дали има некој искуство со нив за коронки?
  Имам лошо искуство со стоматолози, ми треба некој стварно добар по препорака.
   
 19. atopic

  atopic Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  31
  Во населба Лисиче во'самиот'трговски ДЕНТА ВИВА Др МАРИЈА работат и со фондот.Имаат пломби од 260,450,600 денари,чистење камен со полирање и обработка на непца 800денари.Презадоволна сум доволно е еднаш да ги посетите сами ќе пишете впечаток.Контакт 078-667-266
   
 20. kosmodiks

  kosmodiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  250
  Пол:
  Женски
  Веќе година дена сум кај Звезда Кочов, презадоволна сум. Иако ми е далеку барем знам дека кога ќе заврши ќе немам никакви проблеми. Има огромно знаење, и ептен е фина. Полна со разбирање и на полноќ да и се јавиш ќе ти помогне.:nod: