Препораки за стоматолог, орален хирург, ортодонт...

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од BoaVista, 9 ноември 2011.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.007
  Допаѓања:
  130.321
  Пол:
  Женски
  Презадоволна. Јас паничев така како тебе, па на крајот и на операција отидов.
  Побарај ја Кате, полесно се справува со нас паничарките. За ништо не ја менувам, златни раце има.
  Среќно.
   
 2. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.918
  Пол:
  Женски
  Можеш да ми пишеш порака да те прашам нешто?
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Abril

  Abril Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2016
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  771
  Пол:
  Женски
  Ајде препoрaчaјте ми некoј дoбaр стoмaтoлoг вo Oхрид?
   
 4. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.338
  Допаѓања:
  66.435
  Пол:
  Женски
  Препорака за орален хирург? За вадење заб во коска, 3ка која е сосема внатре, малку и во синус...
   
 5. real madrid

  real madrid Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2016
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  ЗДРАВОО..
  Можете ли да ми пропорачете добар стоматолог во Кочани:)
   
 6. mixaelka12

  mixaelka12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2014
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  16
  ЗДРАВОО..
  Можете ли да ми пропорачете добар стоматолог во гевгелија
   
 7. sanja.16616

  sanja.16616 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2017
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво :)
  Гледам повеќето фомумџии се задоволни од Ендомак. Дали ќе може некој да сподели лично искуство, пред се зборам од естетска природа и ако може во пп да ми пише цена. Благодарам однапред :)
   
 8. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  921
  Допаѓања:
  4.623
  Пол:
  Женски
  Државна за вадење на проблематична 7?мислење да не
   
 9. Frose Nose

  Frose Nose Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2017
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  320
  Пол:
  Женски
  Ако сакаш да се учат на тебе тогаш повели.
   
  На guarana му/ѝ се допаѓа ова.
 10. pa_stel

  pa_stel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2017
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Да ми препорачате стоматолог и ортодонт во Скопје? 
   
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.213
  Допаѓања:
  56.800
  Ако ти треба орален хирург, јас 8мица вадев пред месец дена кај д-р Билјана Ралис. Жената е професионалец, знае да ти обрати внимание и има одличен однос со пациентите. Таква доверба и таков авторитет, капа и симнувам искрено.
   
 12. Ѕвездички

  Ѕвездички Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  1.247
  Допаѓања:
  2.881
  Пол:
  Женски
  Jas pred 2 godini vadev vo drzavna na klinika, i ok pominav. Mi ja vadese eden specijalizant, pod nadzor na doktorkata profesorka Mimi mislam deka se vikase. Specijalizantot bese povnimatelen i podobar od site prethodni zabari sto sum gi posetila, i sega mi e krivo sto togas ne prasav ni kako se vika, ne znam koj e, a bese u zeleno, so kapa i maska, samo ocite mu gi vidov. Mi se slosi od anestezijata, mi se svrtte, pa pocekaa, me legna, brzo mi pomina losenjeto, pa ne mi fati anestezijata, pa uste edna ama vtorata ne bolese, bidejki bese veke zdraveno pogolem del od tkivoto. Operacijata bese dsta komplicirana, zabot legnat i vo nepce celosno sozdaden i plus pocnat da se rasipuva. Go secea na 4 dela i del po del go vadese. Imav 4-5 konci, i posle sekoj den odev na kontrola, i stvarno sum zadovolna, kako ispadna sve toa. A imav uplav da odam i so godini odlozuvav. Jas imam pozitivno iskustvo od tamu. Ete duri i specijalizant bese, ama edna lesna raka sto bi se reklo ...i ne znam koj bese doktorot, toa mi e najmnogu krivo...
   
  На Hortenzija и Spidy им се допаѓа ова.
 13. Irida

  Irida Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  963
  Дали се добри Ендомак за естетски корекции? Искуства?
   
 14. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  6.236
  Допаѓања:
  55.314
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае, чул или видел естетски корекции на предни заби со нано композитни пломби?
  Како се ставаат? Се стружат ли забите?
  Колку траат?
  Било каква информација е добредојдена.

  Редактирам
  Исто така ме интересира дали некоја има искуство со нано композитни ламинати за заби.
  Дали знаете отприлика цени за овие корекции?
  И препораки за добри доктори исто така би ви била благодарна доколку споделите.
   
  Последна измена: 5 април 2017
 15. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  7.813
  Пол:
  Женски
  Kakvo iskustvo imate so ortodontite vo drzavna bolnica na stomatologija vo skopje?Dali se dobri dali bi gi preporacale?Spodelete.iskustva?
   
 16. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.213
  Допаѓања:
  56.800
  Од забот се струже само тоа што е вишок. Боли малку повеќе од обично правење на заб затоа што забот ти е здрав. За траење, зависи од стоматологот и од материјалите што ги користи, сепак е пломбаа која се држи само на забот, би требало да избегнуваш тегнење и гризење со забот (да се научип да користиш нож и виљушка). Јас правев пред 8 години, и воопшто не ми трепнала пломбата (на почетокот повеќе го штедев, сега навика ми стана да не го малтретирам па си јадам и гризам се :) ). Од друга страна, веќе трети пат ставам пломба последните 2 месеци на петка и никако да се задржи. Многу, многу зависи од стоматологот и од материјалите кои ги користи, но и од колку од забот ти е останато (дали има на што да се држи пломбата). Јас имам тетка која над 15 години носи пломба на преден заб и не и паднала, јас веќе 8, ама сигурна сум дека стоматологот не очекуваше ни 4 да трае. Истата жена и уште еден заб ми правеше, не се во никој случај познава дека е пломба, дури и сама заборавам понекогаш, додека сите останати заби ми се чини дека ми се онака лаички направени. Многу тешко да најдеш добар стоматолог во денепно време :(
   
  На Vik'Toriah, TeddyGrey и Dust им се допаѓа ова.
 17. Askopje

  Askopje Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2014
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  525
  Дечки може ли да ми препорачате забар/протетичар за протези(вилици) и коронки,мост во Скопје.
  До сега имам слушнато само позитивни коментари за ординација Чакар, ама би сакала и некоја друга препорака.
  Фала Ви :hai:
   
 18. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.377
  Допаѓања:
  6.677
  Пол:
  Женски
  Препорака за добар стоматолог за пломбирање во близина на Центар, Капиштец и цена отприлика?
   
 19. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  939
  Допаѓања:
  2.428
  Некој добар стоматолог за пломбирање и трпелив околу Кисела Вода, Центар, Аеродром, Лисиче? И цена ако може
   
 20. sanja.16616

  sanja.16616 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2017
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Некој да сподели искуство со Invisalign?