1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препораки за стоматолог, орален хирург, ортодонт...

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од BoaVista, 9 ноември 2011.

  1. resenska

    resenska Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    1.595
    Допаѓања:
    13.629
    Пол:
    Женски
    Denes imav operacija apikotomija na gorna vilica levo zab petkata,samo uste malku imam otok i me boli malku mestoto uste mi e utrneto.
    Koncite kje odam da mi gi trgne doktorot naredniot ponedelnik.
    Mi dade lekarstva antibiotici makropen na 8 casa cela doza da ispijam i dve inekciii doksicilin denes edna primiv i edna utre i od utre da pijam serapeptaze 5 dena protiv otkok.
    Bev vo dental clinik Dentin pred poliklinika bit pazar doktorot Fisnik Kasapi specijalist oralen hirurg e mnogu dobar,fin i strucen doktor,prezadovolna sum od nego.
    Raboti so kniski i ima skluceno dogovor so fondot i ima dogovor so mojot maticen stomatolog so upat bev.
    Za apikotomija zema 1 000 denari.
    Mnogu dobro raboti mnogu pofalbi slusnav za nego i stvarno se uveriv go preporacuvam toplo ako nekoj ima potreba od oralen hirurg slobodno neka odi kaj nego nema da se pokae.
     
  2. Nenad2410

    Nenad2410 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    Denes ke odam vo Sistina, pravat so generalna anestezija. 170 evra za eden sat, ako navlezes vo vtor saat togas cini 250 evra, ako navlezes vo tret saat togas okolu 300 evra za 3 saati naplakaat za anestezija koja sto ne legnuvas i ja primas od rakav, ti vrsat podgotovki dva ena pred procedurata ides se zapoznavas so anesteziolozite i pravat proverki. Jas odam denes da dogovoram posto sum dupki vo ustava i mi zvucat za mnogu prijatni, doktorot mi se javi vo 8 vecerta da si napravime muabet sto se slucuva. A kako drugi uslugi ne veruvam deka se nesto ekstremno poskapi od drugive popoznati kliniki. Taka da jas odam vo sistina pod generalna anestezija, ja izveduvaat sekoj petok posle 10:00 za da mozete da si zakrepnete preku vikend i da si se vratite na rabota vo ponedelnik. Jas go isprasuvav doktorot bidejki nemam iskustvo so generalni anestezii, da cuknam vo drvo doktori ne mi bile potrebni, samo mi rece covekot, stom izbiras generalna anestezija ic da ne se plasis se ke bide vo red
     
  3. pa_stel

    pa_stel Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2017
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Дали знаете во Систина како се движат цените, за поправка и слично?
     
  4. tamche995

    tamche995 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    2.572
    Пол:
    Женски
    Дали има некој искуство со CAD/CAM Коронки во ендомак? и која им е цената?
     
  5. smooch

    smooch Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2011
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    3.887
    Пол:
    Женски
    Има некој искуство со доктор Ксенија Јанкова од ПЗУ Дента Лукс, за протеза?
     
  6. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Една другарка носи протези од кај др. Ксенија, задоволна е освен што на секоја обична контрола и наплаќа од ракав, секогаш различно. Додека има други ординации кои не земаат пари за контрола.
     
    На smooch му/ѝ се допаѓа ова.
  7. smooch

    smooch Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2011
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    3.887
    Пол:
    Женски
    Фала.:)
    А можеш некој подобар да препорачаш?
     
  8. mari_sa

    mari_sa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2015
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    204
    Пол:
    Женски
    Препорачајте некој асален стоматолог со искуство и посветенос за пломбирање ?
     
  9. Tina22m

    Tina22m Активен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2018
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Дали го препорачувате Др. Иван Илиев од железара? Мене не ми врши работа при естетско подобрување на забите.. Пример имам видливи црни линии од пломба што се одделува од мојов заб и докторот рече ми бил здрав забот, а му потенцирав дека баш таа линија ми смета. Исто, забот ми 'посивел' и знам дека нешто не е во ред.. Доста луѓе го фалат ама би ве замолила да ми препорачате добар стоматолог-естетичар.

    И каде точно се наоѓа ординацијата на др. Татјана @resenska
     
  10. BE YOU

    BE YOU Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2015
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Preporaka za dobar oralen hirurg?
    Iskustvo nekoj so Sistina? Ceni na stomatoloski pregled? Nesto?
     
  11. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.124
    Допаѓања:
    43.679
    Пол:
    Женски
    За што ти треба?
     
  12. Elena-123

    Elena-123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2013
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    322
    Препорака стоматолог во Штип? Барам некој со поприфатливи цени за поправка на забите и воедно сакам да ми биде матичен.Би ми било од корист и цена и локација да ми кажете од кој стоматолог сте задоволни во Штип?
     
  13. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
  14. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.305
    Допаѓања:
    16.753
    Препорака за добар стоматолог во Кисела Вода, Центар и цени за поправање и евентуално вадење на заби?
     
  15. MIA-SK

    MIA-SK Популарен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2012
    Пораки:
    908
    Допаѓања:
    561
    Пол:
    Женски
    Јас немам матичен стоматолог, цело време одам на приватен. Може ли да ми ги кажете придобивките што би ги добила доколку имам матичен стоматолог. Дали постои разлика во цените кај матичен и кај приватен?
    Имате ли препорака за добар стоматолог во центарот на Скопје? Ама да е стварно добар, проверено добар.
     
  16. vlahovska

    vlahovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2018
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Некој добар заболекар во аеродром?
     
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Весна Дент.
    Предобра е.
    200 денари лек
    400 денари пломба
    200 денари инекција
    Вадење заби 500 или 600 беше.
    Мора да ја пофалам дека е многу умешна во боцкање, мене ми е многу битно бидејќи сум плашлива.
     
  18. Ellier

    Ellier Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2018
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    28
    Зависи каде одиш на приватен. Ако е некој no name со обична ординација кај што ни рентген немаат не ти се исплати да плаќаш приватно затоа што тие услови ги имаш кај сите такви ординациички што работат со фонд и ќе платиш помалку, тоа ти е поента на матичен да платиш помалку и да ти даде упат за снимање или операција во државна пошто они такви зафати не прават. Ако одиш на приватно во денталниве клиники како Етерна Дент и Дентисимо мислам се викаше на др. Сања кај универзална тогаш вреди да платиш, таму имаш се' комплет лечење, чистење, белење заби, снимање, протези, коронки, импланти.
    Јас од овие со фонд од 3 места трауми имам, вклучувајќи ги оние од државна за поправка и чистење заби па ги избегнувам и немам мат. стоматолог пошто не ми треба, си одам во етерна во карпош
    П.с има разлика во цените, за квалитетот не би коментирала, ендодонтски третман од 300 денари и од 2500 не ќе да е исто :)
     
    Последна измена: 9 јануари 2019
    На MIA-SK му/ѝ се допаѓа ова.
  19. MIA-SK

    MIA-SK Популарен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2012
    Пораки:
    908
    Допаѓања:
    561
    Пол:
    Женски
    Дали имате искуство со ПЗУ Дилевски и со Стоматолошка ординација д-р Кртолица?
     
  20. majaskkkk1

    majaskkkk1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2013
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    79
    Јас мислам дека и од 300 и од 2500 третман е истиот, се е до докторот. За пломба сум плаќа по 1500 па ми паѓала за два месеци а некоја од матичен за 600 ми седи со години. :)
     
    На MIA-SK му/ѝ се допаѓа ова.