1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препораки за стоматолог, орален хирург, ортодонт...

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од BoaVista, 9 ноември 2011.

  1. guarana

    guarana Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    jas imam iskustvo so Dilevski. Pred nekolku godini. Ok se, strucni se, ama skapi se.
     
    На MIA-SK му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Jaselin

    Jaselin Нов член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2019
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали може некој да ми каже искуство од поправање заби и квалитет на пломбите
    Бисер дент - Ченто или Ендомак
    Ве молам хитно

    Здраво би сакала да споделиш искуство околу поправање на заби во Дентин колку си задоволна од квалитетот на пломбите
     
    Последна измена од модератор: 21 јануари 2019
  3. resenska

    resenska Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    1.590
    Допаѓања:
    13.557
    Пол:
    Женски
    Ja sum prezadovolna so popravanjeto na zabi vo Dentin dobri se plombite mi stojat i po 10 godini i ne mrdat fala Bogu estetski se plonmbite 600 se so kniska preku fondot ja su prezadovolna imat i aparat za snimanje na zabi mojata maticna doktorka stomatolog e Tatjana Bardov predobra e,strucna vrv e doktorkata prezadovolna sum toplo ja preporacuvam a isto sum zadovolna i od doktor Fisnik Kasapi toj e oralen hirurg profesionalci se vo rabotata
     
  4. Slav

    Slav Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2013
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки

    Ima nekoj iskustvo so ordinacijava?
     
  5. riba79

    riba79 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    3.679
    Пол:
    Женски
    Потребна ми е препорака за доктор за фиксни протези за ќерка ми.Првично ми го препорачаа Дејмон систем на фиксни протези.
    Доколку имате искуство пишете ми.
     
  6. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.406
    Допаѓања:
    81.621
    Пол:
    Женски
    Ќерка ми носеше дејмон,ги правевме во ординација Благоевски кај др Сашка.Задоволни сме и од резултатот и од докторката.
     
    На riba79 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. riba79

    riba79 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    3.679
    Пол:
    Женски
    Може ли да ми кажеш колку време ги носеше и колку ги плативте.Мене во Дента ес ми ги препорачаа ама ми се виде многу скапо ,околу 1500 -2000 евра.Секоја контрола која е на 2 месеци е 2000 ден.
     
  8. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.406
    Допаѓања:
    81.621
    Пол:
    Женски
    Ги носеше малку повеке од година,без ниеден изваден заб,широка насмевка ,1000еур ,бесплатни контроли и ретејнери после.
     
    На riba79 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. riba79

    riba79 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    3.679
    Пол:
    Женски
    Moze vo poraka broj od doktorkata ako imas.
    Ti blagodaram mnogu.Pozdrav
     
  10. ostoun

    ostoun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2019
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Здраво, пред некое време имав траума на забот, од тогаш забот ми стана некако поосетлив, денес бев се снимав и забарот прво рече дека немам ништо на коренот, но потоа другиот што работи со него рече дека има и дека треба да се отвори и да се третира каналот. Би сакала препораки од вас за второ (трето) мислење, со оглед на тоа што надворешно забот нема кариес ме интересира како ќе оди процедурата, колку ќе биде болна итн, и препораки за добар естетичар кој ќе треба да направи коронка потоа, затоа што читав дека на заби со третирани канали се препорачува да се стави коронка, бидејќи стануваат кршливи.
     
  11. Nikolinaaa.123

    Nikolinaaa.123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2018
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Здраво би сакала ако сте биле овде да ми споделите искуство како е во Studioo Dentistico Dr.Nineska или некое друго место каде што добро работат во Скопје?
     
  12. resenska

    resenska Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    1.590
    Допаѓања:
    13.557
    Пол:
    Женски
    Nzm za taa doktorka i toa studio, ali znam najdobro rabotat vo Skopje vo Pzu Dentin, doktor Tatjana Bardzov i celiot ostanat tim poz
     
  13. Majra

    Majra Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2016
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    И јас ја имав истата ситуација, сега забот ми се скрши и пломбата отпадна. По тоа што забележувам, темната линија е всушност расипување на коската. Затоа тука се одвои пломбата. Сменете стоматолог и најдете некој што ќе знае да ви посвети внимание и да ви го каже ова без вие да му ставате зборови во уста. Јас моментално барам таков. За истиот заб пред два месеци отидов во Каракамчев дентал центар. Термин најдов кај др.Томо. Објаснив дека иако е умртвен заб во прашање, осеќам одредена нелагодност и ме загрижува темната линија што ја гледам. Ми направи снимка на лице место, кажа коренот е добар и ме испрати. Два месеци подоцна останав само со коренот во уста. За жал, заклучокот како и на мнозина ми е дека квалитетот не се одржува како што се менува персоналот. Ова важи за многу ордонации не само оваа.
    Ако во меѓувреме сте нашле добар стоматолог, ве молам пишете ми.
     
  14. Tea678

    Tea678 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    878
    Допаѓања:
    4.979
    Пол:
    Женски
    Санте плус, јас сум многу задоволна од нив, не е шала ко секоја втора отворена ординација докторот мислам и во Бугарија работи специјалист е:clap:
     
  15. Stefanija.whiz

    Stefanija.whiz Активен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво луѓе. Одамна сакам да ги правам моите заби меѓутоа од финансиски причини не можев и ете сега конечно ја имам таа можност. Сакам да ги стружам сите и да ми стават порцелански заби. Инаку моите заби се катастрофа, скоро сите пломбирани, постојано крварат при миење, а понекогаш предните и сами од себе, бидејќи напред врз нив имам пломби па влегува храна меѓу жлебината и пломбата и тука не можам да исчистам убаво. Исто така пред една година ги вадев сите умници со операција и од тогаш загризот на вилицата ми се измести и така и остана. Значи при отварање и затворање на вилицата, таа ми бега на едната страна. Ќе ве молам за препораки од прва рака (не реклами), да можам и јас еднаш веќе да ги решам проблемите со забите. Поздрав на сите
     
    На Majra му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Tea678

    Tea678 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    878
    Допаѓања:
    4.979
    Пол:
    Женски
    Дали некој поправал заб во Неуромедика?
     
  17. resenska

    resenska Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    1.590
    Допаѓања:
    13.557
    Пол:
    Женски
    Ne pravev ali slusnav mnogu losi iskustva za tamu nemoj nikako,podobro na privatna ordinacija odi kaj sto imat skluceno dogovor so fondot :)
     
  18. Tea678

    Tea678 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    878
    Допаѓања:
    4.979
    Пол:
    Женски
    Па Неуромедика државна ли е?:wasntme:
     
  19. Irenaiki

    Irenaiki Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Како се движат цените во Систина за коронки знае некој?
     
  20. Stefanija.whiz

    Stefanija.whiz Активен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски


    Некој, било кој да даде некоја препорака, мислење, лично искуства? Верувам дека има доста на форумот што имале искуство со оваа тема