Препорачај филм/серија на членката над тебе!

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Sejfullai, 21 март 2020.

 1. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  970
  Допаѓања:
  14.483
  Пол:
  Женски
  Дур сум у потрага по нови филмови и серии, ми дојде една ваква идеја.
  Значи, доколку имате некаква претстава за членката над вас и што би ѝ се допаднало, пишете.
   
 2. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.984
  Source Code,
  [​IMG]

  По можност да го симнеш од замунда или Rarbgtorrents, а не ко некој аматеур на интернет со 1000 вируси да го гледаш и остало.

  Еве и серија ќе предложам,
  Day Break, едноставна, 8 епизоди се мислам.
   
  На WildMk и Sejfullai им се допаѓа ова.
 3. Arja

  Arja Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  778
  Допаѓања:
  1.287
  Пол:
  Женски
  The Stranger

  p17740287_b_v8_aa.jpg

  Непозната девојка им приоѓа на поединци и им кажува тајни кои луѓето околу нив ги криеле долго време а имаат големо влијание низ нивниот живот. Иако на почетокот сите се љубопитни, па дури и гневни, во однос на пристапот на непознатата, набрзина се претвара во желба да се соочат со нивните најблиски.

  Серијата ја има на Нетфликс, но сигурна сум дека веќе има торенти и можете лесно да ја најдете. Топло ја препорачувам на секој кој е заинтересиран за трилери/мистерии. Имам уште многу предлози кои верувам дека ќе ве интерсираат, затоа stay tuned! А дотогаш, чекам и јас предлог затоа што само што ја завршив сегашната серија.
   
  На WildMk, Nausicaa, Yipman2 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  970
  Допаѓања:
  14.483
  Пол:
  Женски
  5AE6CAEF-A1C7-44BD-969D-DD30C76CFBA4.jpeg


  Дејството во Russian Doll ја следи жената по име Надија на своето патување како гостинка на честа на навидум неизбежна забава една вечер во Њу Јорк.
  Таа умира постојано, секогаш започнувајќи повторно во истиот момент на забавата, бидејќи се обидува да открие што се случува со неа.
   
  На Ginger^, Yipman2 и Arja им се допаѓа ова.
 5. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.890
  Допаѓања:
  19.622
  Пол:
  Женски
  Филм: Birds of prey
  Животот на Harley Quinn по раскинувањето со Џокер.Она и уште 3 жени се обидуваат да го спасат животот на едно девојче од новиот ,,злокобник” во Готам.
   
  На Sejfullai му/ѝ се допаѓа ова.
 6. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.683
  Допаѓања:
  8.954
  Пол:
  Женски
  Official secrets со Keira Knightley во главна улога.

  download.jpeg
   
  На Sejfullai, Arja и Feminka22 им се допаѓа ова.
 7. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  1.090
  Пол:
  Женски
  Contagion
  [​IMG]
   
  На Sejfullai и candy.cane им се допаѓа ова.
 8. 17.06.'15

  17.06.'15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2015
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  23
  Elite :inlove::inlove:
   
  На Sejfullai и candy.cane им се допаѓа ова.
 9. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  3.614
  Допаѓања:
  46.652
  Пол:
  Женски
  За ладење глава во досадни денови. Предобра костимографија, стилски и отмено. The_Pale_Horse.jpg
   
  На Sejfullai му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  970
  Допаѓања:
  14.483
  Пол:
  Женски
  E2F2E33E-465C-4F75-8A27-5B67A0821D65.jpeg Без никакво објаснување 50 жени низ светот забременуваат и раѓаат деца за еден ден. Милијардерот Реџиналд посвојува 7 од нив. Сите тие имаат различна моќ, но сепак се едно големо дисфункционално семејство.
  По 13 години, се враќаат во својот дом поради смртта на Реџиналд, односно татко им.
   
  На Kohlensäure му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  3.614
  Допаѓања:
  46.652
  Пол:
  Женски
  Гледаннн.
  Ајде за тебе едно боза крими серијче:D
  Три домачици , што перат, печат:devil: пари. Толку.

  images.jpg

  Ако ти е гледана серијата, тогаш ова нека оди во етер

  download (1).jpg
   
  На Sejfullai му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.984
  [​IMG]
  или
  [​IMG]
   
  На Ginger^ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  873
  Допаѓања:
  1.712
  Пол:
  Женски
 14. Stephen Amell

  Stephen Amell Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  1.486
  Допаѓања:
  14.641
  Пол:
  Женски
  MV5BZjgyMzFiMDgtNWNmMS00ZDEyLTkzYzgtMjMzZjk4YjhjZWUxXkEyXkFqcGdeQXVyNDg4MjkzNDk@._V1_.jpg
   
  На T.e.d.d.y и Kohlensäure им се допаѓа ова.
 15. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  970
  Допаѓања:
  14.483
  Пол:
  Женски
  F4C301DD-ED18-44DF-8FB3-0BE7E4E5D0A4.jpeg
   
  На VoodooGirl, Stephen Amell и Ginger^ им се допаѓа ова.
 16. Kohlensäure

  Kohlensäure Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2016
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  3.676
  Пол:
  Женски
  MV5BZWFjMDhkY2YtMTljYi00MWNjLTgyNjQtN2NjNjQ3ZjZhMzJlXkEyXkFqcGdeQXVyMjYwNDA2MDE@._V1_.jpg
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  11.384
  Пол:
  Женски
 18. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.984
 19. bubic.k

  bubic.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2014
  Пораки:
  1.020
  Допаѓања:
  3.775
  Пол:
  Женски
  Chef ❤ за позитива
   
  На Kohlensäure му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  La casa de papel