1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препукувања по митинзи... Чии зборови повеќе тежат?

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Offspring, 26 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Еве една тема за да не се полни со оф топик `Стопена е разликата помеѓу Вмро Дпмне и СДСМ`.

  Виножитке, можеш да ги префрлиш мислењата :)
   
 2. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.401
  Допаѓања:
  3.931
  Пол:
  Женски
  зошто ?? пак ќе се караат по форумов
   
 3. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  606
  Кога станува збор за партиските митинзи, говорењето од трибините ја има единствено таа цел да го оцрнат политичкиот противник што е можно повеќе. Па тука ако е потрбно се копа до деветто колено за да се најде нешто валкано, се клеветат, се монтираат/креираат/конструираат процеси, и баш им е гајле за народот. Ке им ги фрлат скандалозните обвиненија со цел да го спасат Македончето од предавникот на Македонија па после они нека се препукуваат до бесвест.
  Зборовите се на се им се иста тжина...
   
 4. Blumarine

  Blumarine Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  188
  http://www.youtube.com/watch?v=7-uy3Ay-zEM
  Значи, во последните секунди од клипот можете да слушните дека вели „слуги на БЦ“, а на митингот во Кратово, се изрази „малку“ поинаку, при што, тој дел е цензуриран.
   
 5. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Не сум партиски определена(рано ми е) и не одам на митинзи.
  Ама често гледам вести, особено сега пред избориве, интересни ми се ораториве како го лажат народот и како се препукуваат меѓусебно.

  Де едниот излези Бранко, де другиот кај си сега Грујо.

  Вака на митинзите, онака на блиц кога ке погледнам на вести многу ми е интерен Бранко Црвенковски. Јак е со зборови и знае другиве да ги симне за земја и да ги исмее, особено алудирам на Грујо, кој му е секогаш в уста :D . Затоа и Грујо не сака да излезе пред Тв во емисија со Бранко, ке го направи да се чувствува како маково зрно.

  Додека Грујо ми е досаден и секогаш менувам канал кога ке се појави на малите екрани, а :!: знам да се изнасмеам и на Љубета (Бошковски), неблагодарното суштество. Многу ми се воздигнува, се мисли дека тој ке победи на изборите, арбе збори за својата партија во суперлатив.
  Јас знам дека кога дојде од затвор доста луѓе го поддржаа, го сакаа :^) , ама до толку да се прецени човекот па да основа партија + неговата партија да има најмногу гласачи :o
  (човечештосепрекрстува)

  Другиве не ми се интересни, се‘ едно исто, ние нема да смениме име, ние ке вработиме 965324 лица, ние ова - ние она. Ало бре луѓе, мислиш од Македонија ке направат рај! |(
   
 6. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  606
  Да да Бошковски ептен ја претерува-на секој митин изгледа како спремен за тепање.
  А и сите оние клевети, навреди од типот "Лопатару еден" и сл. се само за да го срами интелектот на Македонските граѓани.
  Овој како да не е со сите од кога го извлекоа од Хаг-којзнае што се не има претрпено.
   
 7. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Се согласувам.Многу вулгарно зборува,реченици полни лично упатени навреди.
   
 8. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Мене брат Љубе ми е многу смешен. Не за навредите, туку тонот на кој што зборува, чиниш поезија чита :lol: :lol: Еднаш кога рече Николче-Диктаторче, ама со она нагласок на р :lol: :lol: Абе, ваков онаков ама мислам дека има народ што го поддржува, а многу се смеев уште пред да почне предизборната кампања, на ТВ го даваа нешто како статија за него и снимки "Човек со народот", оди по селата, ама незнам од каде ги наоѓа тие села, јас се чудам дали и на мапата ги има, и им ветува брда и долини :lol: :lol: :lol:
   
  На Doris-Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.083
  мене дефинитивно највеќе ме смее Ѕинго :lol: :lol: :lol: хаха
  колку ми е смешен тоа е чудо некое :rofl:
  Грујо сирот се обидува да го копира Бранко во ставот и држењето говори, ама за жал не му е ни до колена
  Бранко прича за себе, веч видено нешто, мн добро лаже чиниш на моменти сам си верува во тоа!
  а да... да не го изоставам Ѓорчев, малиов го глеа Грујо ко божем овој е Господ!

  И сите говори се слични меѓу себе, овие плукаат на влатса, другиве на опозицијата! Досадни се веќе стварно!
   
 10. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  Посебно смешен ми беше брат Љубе кога кажа ''Бирајте дали сакате со кинеските или украинските автобуси да ве транспортираме од Илинденска до Идризово...БАААНДО КРИМИНАЛНА'' :rofl:
   
  На enca.69, Doris-Sk, Mygirl и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  А што беше фрката за Брат Љубе, овие од вмро дпмне викаа дека они му плаќале адвокати и таму незнам што додека бил во Хаг, како демек они го извадиле од таму. Ај кој знае накратко нека ми појасни :wasntme:
   
 12. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.546
  Пол:
  Женски
  најповеќе тежа зборовите на мојат аомилена политичарка РАдмила Шекеринска таа е најикрена и најреална, ја обожавам. ИДОЛ МИ Е!
   
 13. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  606
  Па нему таму му судеа за воени злосторства врз човештвото (тамошни вежби кои се одвиваа под негова или команда на Јохан), кога ненамерно беа повредени и убиени луѓе, а беа испратени адвокати кои беа платени од државата зашто беа убедени во неговата невиност што изгледа и се докажа.
  Толку знам-најглавното накратко ;)

  Срамота е да лажат неуки селани кои единствено ги посетуваат пред избори за да манипулираат со нив.
  Нив најбитно им е да ги добиваат НАВРЕМЕ субвенциите и да имаат ЗАГАРАНТИРАН откуп на производството а не да слушаат одмазднички препукувања и навреди за противникот па овие кутрите мора да аплаудираат.
   
 14. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Абе, вистина Брат Љубе се фрлил во публиката на митингот во Прилеп? :o :rofl: :rofl: :rofl:
   
 15. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.097
  Пол:
  Женски
  Најмногу ме изнервира дури и мене тоа што Амбди Бајрам го кажа незнам на кој митинг беше...дека ќерката на Б.Црвенковски водела љубов со синот на Љ.Бошковски ... како и да е, толку лични работи не смеат да се кажуваат на митинг, пред толку народ...т.е.пред цела Македонија зошто сите слушнавме на вестите... Што има кока колата со ќерката на Бранко?! Најголемата глупост кажана на митинг ..според мене .
   
 16. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Ејј ти мислеш тоа стварно се случило? :o
  Па тоа сигурно го кажал, оти немал што друго да каже.
   
 17. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.097
  Пол:
  Женски
  Не почнав да размислувам дали се случило или не, ама ми постана човекот уште погаден пошто почна да меша баби и жаби.. Па нека си го вреѓа Бранко слободно како и цело време што прават едните врз другите ама нека не му ја меша посебно ќерката...јас да бев на нејзино место многу мизерно би се почуствувала пошто слуша цела Македонија...глупости на квадрат. :lol: :lol:
   
 18. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  69
  Многу ретко на некого воопшто му тежат зборовите...
  се сведува на тресење глупости...кој како стингал...
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.576
  Ничии не тежат бидејќи во жарот т.е кога се ближи крајот посебно веќе нема ни внимавање ни достоинство во она што се кажува и се повеќе се употребуваат вербални удари под појас т.е. нискости од типот лични навреди, бледи употреби на скептични надмудрувања итн пропратени со некои за мене комични гестикулации и некој налудничав сјај во очи. Тогаш сите ми асоцираат на кобра пикната во ќоше па што мудро таа може да направи па да хипнотизира пред да загризе - значи д сејм е ефектот.
  Наравоучение - кој сака да има и натаму убаво мислење за политичкиве ни актери нека не гледа кампањи, јас гледам и слушам чат - пат бидејќи одамна го имам погребано убавото мнение за нив, а некогаш ми се извор на забава препукувањата, само не ми натежнува вагата на страна на симпатии кон некој кој бил поголем или помал кловн притоа, ионака мојот глас го добива програмата на партијата, а овие забавно - рекреативни шоу програми се лош маркетинг, ама па некој би да гледа сеир, друг да се поистоветува со некој си според него олмајти лидер или локален моќник вотевр итн мотиви за следење има многу и се различни, ама тежината на препукувањата не поместува ни прашинка во вагата на определените, а и неопределените нема да ги фасцинираат сигурно палп фикшн сценарија, барем се надевам дека повеќето нема, :?: ...
   
  На LivingGlam, Phyramide и julie77 им се допаѓа ова.
 20. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.650
  Пол:
  Женски
  Аха, да бе Груевски од свој џеб извади за да му плаќа на Љубе. Ејјјјјј овие од власта треба да разграничат дека буџетските пари се пари од народот и пари на народот. Па затоа во иднина нека не поштедат од автобуси купени со државни пари на кои ќе пишува ,,донација од Владата на Р.М,,. Која црна донација бре, кога ќе извадат од нивните џебови и ќе купат нешто, нека се фалат дека е донација од нив, зошто вака се смешни. Влатко Ѓорчев случајно да не двоел пари од својата плата па да се фали по митинзи дека они му плаќале на Љубе?!?
   
  На Blanca му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.