1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препукувања по митинзи... Чии зборови повеќе тежат?

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Offspring, 26 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Ко да ме читале овие од Код ццц па за кампањава зборат, колку не ги бива хахах. Фино. Среќа има и некој друг што мисли и на тоа.

    едит: доказ зашто на државава на политичарите ете им треба малку повеќе школа или во најмала рака професионален тим да им ја осмисли стратегијата, настапот, слогани, движења говори а не да ми продаваат приказни ко за мали деца.

    Мммм баш кредитот на СДСМ тема, тоа што ве прашував пред некој ден? Па освен како ќе се враќа прашање поставено, колку е во согласност со законот така да се финансира партијата за избори.
    Плус охо убава сметка за двете партиите, посебно за на А1 рекламите кои се најјјјјјј скапи :)
    Љубе и остатокот...
     
  2. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Несакам Бранко да ми кажува за Груевски, ни Груевски за Бранко .... аман веќе кажете нешто за себе.

    п.с. многу ме нервираат со тоа НИЕ НАПРАВИВМЕ, небаре парите од наследството на дедо им го потрошија за нас да ни направат.

    Да не треба и фала да кажеме?
    Не мислите дека само си ја вршите работата?....делумно?
     
  3. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Актуелни политички настани

    Еве ти ја чудната логика како на истата улица собрало многу повеќе народ (btw улицата не е слепа):
    http://www.facebook.com/setajbranko?ref ... =1&theater
    Да ти појаснам-со црвено е митингот на вмро а со плаво на сдсм...
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Актуелни политички настани

    [​IMG]

    Нешто околу митинзите. Морам да кажам разликата е огроооомна, ама како и да е ќе видиме на 5ти јуни :)
     
    На angelce1, Rozich, SuperGirl2010 и 2 други им се допаѓа ова.
  5. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    ^^ оууууу Plavusa, па не ми ставај слики кои немаат благе везе со реалноста. Сликата од луѓето на мостот Гоце Делчев на пример, таму луѓето се движат т.е одат накај влада. Е сега ако е така, дај и за митингот на СДСМ обој ја со плаво улицата од саем до влада, зошто таму имаше колони и колони луѓе.
    Еве доказ дека луѓето се во движење!

    [​IMG][​IMG]
    Факт е дека провладините медиуми со свој камен по глава се мавнаа! А сега можaт и цело Скопје да го обојат црвено, ма какво Скопје бре, до патарина се нека обојат црвено, видеата на ју туб и сликите кажуваат многу повеќе од боенките на провладините медиуми :)
    Еве ти клипчиња па погледни :)
    http://www.youtube.com/watch?v=-NE4zre0bdk
    http://www.youtube.com/watch?v=L9ZreBrDNzE
     
  6. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Сеа не ми кажувај бев на митингот од плоштад до Влада поточно до бината ВРИЕШЕ ЛУЃЕ и тоа јас стигнав кај 19 и 15, сликава од колку ти е од 18:00 ?? Да видиш што беше веќе во 19:30! Вриеше народ, потоа на враќање цела партизанска беше поплавена до Карпош 1! ЦЕЛА. Ќе видиме на 5ти јуни, ама цела партизанска има и поназад мислам коментари околу тоа, што е вистина - вистина е и нема лажење тука народот се гледа автобуси имаше до Карпош 1 и кога тргнуваа имаше и накај Автокоманда баш до мене беа од Злетово некои и викаа нивните автобуси се кај Саем а да не зборам за оние накај Гостивар, Тетово, Охрид пример накај тој автопат колку имаше. Баш по таа страна на Партизанска вриеше луѓе, автобуси не знаев главата кај ми е. Кој што сака нека рече, на 5ти јуни ќе видиме, а за народов ВРИЕШЕ бев и само толку ќе кажам од 7 до 77 излегле на митинг! Според мене, пак ВМРО ќе ги тепа избориве, може не со толкаво водство пошо Бране се врати на сдсмовците а они многу си го сакаат ама ќе тепа на 5ти јуни се враќам во темава :) Едит: и да, кафе и локум се носат на задушница, не пред избори, добро напраиле и таква група на фб.
     
    На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Тој Љубе Б. од што е неписмен е патетичен, врска нема една реченица да сврзе, нешто лета во облаци кога зборува се губи тотално и се држи само до два три збора кои му се онака сигурни да видат што имал да каже. Човек без образование. Другиве имаат барем колку-толку по нешто образование ама за пусти пари проклети (оставив фамилија) :D се спуштаат на ниво на простачко уличарско однесување.
    Зборовите ич не им тежат, далеку помалку тежат од кафето и локумот :coffee: :^: :lol:

    p.s. во врска со митингот вчера можам со сигурност да кажам дека имаше многу гужва, имаше чекање во сообраќајот, знам зашто одев на свадба тоа време :rofl: а не на митинг
     
  8. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Еј Плавушо17. жива и здрава да си ми што ме потсети на тоа хахаха а баш се мислев еднаш да го пишам хахаххахахахаххахаха еј! У право си за тоа и те како хахаха
    Моите така носат де за задушница сите роднини.
    Ме изнасмеа будалче
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Е ај да не е така Жапче, може стварно Заев што рече во еден говор ќе не јадел може стварно ќе не изеде муахаха :lol: Нема да спијам вечер. Извинете за офф топик :rofl:
     
    На SuperGirl2010 и zhap4e им се допаѓа ова.
  10. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    OMG ама вие со сила сакате да не направите будали или?!? Јас не сум била ни на едниот ни на другиот митинг. Кога беше митингот на СДСМ бев кај сестра ми на гости и останавме заглавени. Народ имаше многу повеќе отколку што не убедуваше Латас на вестите. Колони и колони луѓе одеа од саем накај влада, улиците беа блокирани, беше хаос. Ја не викам дека на митингот на ВМРО немало народ, ама пак не може Сител да ме убеди дека на вмровскиот митинг имало луѓе, а на сдсмовскиот немало. Тоа ми беше поентата, а не кој колку народ донел. Факт е дека и двете партии имаат активно члеснтво кое оди на митинзи по градовите, ама за жал тоа активно членство нема да биде одлучувачко за изборите. Битката ќе се води околу неопределените гласачи. Баш неопределените ќе одлучат кој ќе победи на 5ти. А ова носење на луѓе од секаде за митинг, не е ништо друго само кревање на самодовербата и мотивирање на членството :)
    Едит - и доста веќе со тоа дека сликите и клиповите од вмровските митинзи се сликани или снимени порано кога народот уште не пристигнал. Еве на пример во мојот град митингот на ДПМНЕ беше многу слабо посетен и тоа во моментот веќе беше почнат. И сега гледам на клипчињата на Ју туб некој пишал, демек клипот бил порано снимен. Како па да не порано. Ама ајт, нека се тешат и едните и другите, се ближи 5ти јуни, па ќе зборуваме тогаш :)
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Зајко ли, еј па ти он измисли најнов рецепт, треба во темана за вицови само да го пишам ама ај тука, како се вика специјалитет од бебе на Зајко „лапни-голтни“ хахахаххахахахахахахаххааххаха
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.707
    Допаѓања:
    150.441
    Мене митинзиве ме бендисаа едино по тоа што...ако навреме си се обавестиш кој кај ќе ака и ќе јаде бурек,можеш да искористиш гага превоз за кафе да пиеш и да ја прошеташ цела Македонија.Еве вака еден ненашетан човек по Македонија ко мене на пример,имаше могучност дур си лафат чичковците на бината да си прошета,да види,да испие кафе,да касне некаде по препорака на тамошните луѓе и после тап си облакаш пак вмровската маичка и се качуваш у бус и се дереш,убаво им кажааааааа!!!Убаво!!!
    Просто ко петочен грав!Ама касно ми текна! :D
     
    На JuLleE, BoaVista, zhap4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Еј видиш Лилит ич не ми текнало тоа леле, оти бе. Во средно така правевме хаха оти сега не! Уф мака ми е помина се ништо не се искористи хахах
     
  14. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    И сеа што докажа со ова???
    Дека автобуси од цела Македонија имало? и луѓе?
    Па да, донеле и шугаво и бугаво, за еден сендвич и еден сок и да се прошетаат низ Скопје, дошле сите, па и деца по 10 години со знамиња, срамотилуци, тоа треба да се пријави во детскиве амбасади и организации и да се казни...
    Го направил митингот во недела, да не случајно во работен ден некој од тие што мораат да дојде, најде изговор како бил на работа, па таму пазачи, па запишување од која фамилија колку требало да дојдат а колку дошле...РЕЗИЛ, ПАНИКА, ПАНИКА, ПАНИКА во ВМРО....
    Затоа гревовите и пијаниците од цела Македонија ги собрале, кој што има мака да каже од Бране дека му е, за една флаша ракија, арно ама сите тие пациенти имаат луѓе околу нив што ги познаваат, и што кажуваат какви бараби се, и дека се продале, не за локум, барем за локум да беше, туку за ракија...
    Паника е затоа што ќе биде многу тесно, и можеби ќе добијат некој пратеник плус, ама ќе неможат влада да состават, јасно е како ден, затоа од уста не го вадат Бране, резил, срамотилуци, миљон пати на еден митинг го спомнува...кампања градат врз човек кој не е ни на избирачки список... ЕЕЕЕЕЕЈЈЈЈЈЈ....брукиии...
    И да, барем Заев си кажа, а овој не` изеде, а не признава...
    И боље е кафе и локум на овој изгладнет народ, отколку билбордине на секој чекор, буквално на секој чекор, со негована мизерна нашминкана, а пак грда сероњска фаца, те гледа, чиниш сере, аи сере додуша, цело време додека зборува...
    Па и бемка мизерниот побарал да му стават, и црвено устиче, да биде поубав од Бране :lol:
    Поубав ќе биде само ако му ја прекријат тоа фацата не со бемка туку со една огромна црна точка, ништо од него да не се гледа...
    На што личи тоа еј, на 1 км 30 негови билборди, и никој не се буни, локумот им сметал...цццц...мизериии....
    Ја би ДА за еден локум, и НЕ за мизерната фаца на овој што се налепил низ целиот град, попријатно на душичката е у секој случај, а и ПОЕФТИНО Е у секој случај.. :lol: .
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  15. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    ^^Политичките партии се уствари најголеми туристички агенции со бесплатен превоз, специјализирани за полнење на скопските кафичи :lol:
    превземено од фејсбук :)
     
    На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Хахахахаха Жапче маааааа! Зајко вика :lol: Зајко Кокорајко :lol: :lol:
    Инаку Боа да, двете партии си имаат симпатизери како на пр. јас, активисти има, појаки членови што финансираат итн. итн. АМА јас пак мислам дека Вмро има повеќе симпатизери и гласачи, еве на минативе избори за покажа тоа не знам за овие. Да, битни ќе бидат и неопределените кои мислам дека поголемиот број нема ни да излезат на гласање, ама па ако не излезеш ти кој да излезе за тебе ? Ако земеме сега сите да наоѓаме маани на секоја партија ќе и најдеме. Работата е на која најмалку маани, а најмногу реформи направила во државава. Инаку далеку од тоа дека партииве се идеални. Само реално, не глеаме ни јас ни ти која не праи грешки, само глеаме субјективно која праи поголеми. Пр. мене не ми сметаат спомениците тебе ти сметаат и тие и законов за пушење да речеме на тепка сеа. Мене не ми смета тоа што пензионериве добија повисоки пензии и возење во ЈСП да ме стискаат (иако ми смета стискањето и аромата на праз по малце :wasntme: ), ама тебе ти смета државнава матура пр. и отварање факултети сегде по Македонијава. Рака на срце, реформи имаше премногу а од Сдсм не памтам ниедна. Грешки Владава напраи, ама и реформи многу напраи, ама барем нешто праи а не да дреме само да тече мандатот.
     
    На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
  17. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    Еј замисли води цела кампања, 20 дена ни ја растропа главата, и наместо да зборува да му ја дадеме довербата за да имаме подобар живот, он не убедува да му ја дадеме довербата за да не спасел од Б.Ц :o . Сите реклами на Сител се под мотото ,, да ја спасиме Македонија од Црвенковски,,.
    Ко да Црвенковски до сега бил на власт па сега овој спасителот ќе не спасува :lol: Еј во последните 13 години ВМРО е на власт цели 9 години! Треба некој да не спаси од нив, а не тие нас да не спасуваат од Б.Ц.
     
    На Phyramide, DivineChaos и enca.69 им се допаѓа ова.
  18. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Околу Сител и А1 повеќе од јасно е дека двете телевизии претеруваат и тоа многу претеруваат и извртуваат работи.
     
  19. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Малку повеќе ми е смешно а и незнам зошто тие слики и клипови со такви будалаштини. Зарем сеуште не е јасно дека на поглавни митинзи се полнат автобуси и од други градови?!?!
    Да не бидам офф, имаме прилика да се изнаслушаме секакви глупавштини. Почнувајќи од оној Амди Бајрам што појма нема од живот, преку брат Љубе кој само рицитира некои поеми од далечната 1903 год (и секогам кога го слушам се смеам, падам од солзи радосници), па доооо главната ни фаца Грујо кој започнува со читање на статистички податоци и брање на кривица во друг. Абре народот го интересира па макар и лажи го што ти ќе направиш во 2011-2014-2015 год.
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  20. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Со ова што го кажуваш вреѓаш преку 480 илјади луѓе кои гласале за ВМРО коалицијата во 2008 година. Вреѓаш граѓани на оваа држава, меѓу кои има луѓе кои верувам би можеле лекции да ти држат по сештологија, а пред се по култура.
    погледни го зголеменото и нека го погледнат сите.
    Дебата се води со аргументи и факти и смирен тон. Секое носење на дебата на ниво под тоа, нејзино трансформирање во лична пресметка, употреба на навреди говори само за личната немоќ да аргументираш и докажеш свој став.
     
    На Abeja, angelce1, Rozich и 5 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.