1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препукувања по митинзи... Чии зборови повеќе тежат?

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Offspring, 26 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    МИЗЕРИЈА, НЕИНВЕНТИВНОСТ, ПРОСТОТИЛУК Е ТОА...
    И СТРАВ И ФРУСТРАЦИЈА ОД БРАНЕТО....
    Земал мизерниот чита таму од едно пусулче, остај што чита, па и збунки прави, незнае убаво да прочита...
    А Бране ќе си излезе, фино лепо ќе ги распердаши, баш како што заслужија после прозивкиве за сите невољи во Мк... ;)
     
    На milky-candy, Sweety-Tweety и nesa им се допаѓа ова.
  2. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Срамота е такво навредување и тие се луѓе и на крајот на краиштата тие ќе одлучат кој ќе победи. И со твојот пост само си ја покажуваш својата нечовечност, арогантност и бесрамно навредување кон останатите. Можеби и јас мислам дека сдсмовците се арогантни па пишав негде ? И тоа арогантни е далеку поблаг збор од твоите многу навредливи зборови. Срамота!
    Страв од Бранко кој еднаш во јавност го немам трезен видено? Па и сдсмовци што ги знам си признаваат околу тоа дури и се смеат, мислат за смеење е работата а пак го гласаат. Срамота! 5 јуни го чекам се понетрпеливо, сакаа предвремени ќе ги добијат и пак нема да имаат столче во Владана.
     
    На angelce1, Rozich, baguf4e и 2 други им се допаѓа ова.
  3. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    47.812
    Пол:
    Женски
    Значи по прљава изборна кампања не сум видела.
    Кај се препукуваат и се навредуваат,аман и од она окезеното хомофобично премиерско створење ,не можеш деца во луна парк да прошеташ,зошто под мустаќ се смее од секој билборд,кои ги има во секое ќоше низ парк.
    За братот и Долина на волците немам коментар :D .
    Албанскиве партии се поумерени од нашиве,срамотилаци и резили сме.
     
    На milky-candy, enca.69 и BoaVista им се допаѓа ова.
  4. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Жапче не мислам дека Енца мислеше на сите 480.000 луѓе кои гласале за ДПМНЕ на претходните избори, зошто тие 480.000 луѓе гласаа за Груевски пред 3 години, кога немаа друга десничарска опција. Во тие 480.000 луѓе голем дел биле неопределени. Мислам дека мислењето на Енца се однесуваше на оние локални шерифи, слични на оние што ги даваа пред некој ден на ТВ како вандалски се однесуваат и уништуваат плакати и транспаренти на СДСМ, за да после уринираат врз нив. На оние кои држат работни места исклучиво по партиски заслуги, а немаат основна култура и образование. На оние кои се однесуваат како да ја освоиле државата ако дошле на власт, па се изживуваат врз другите луѓе. А за волја на вистината во ВМРО такви ги има многу :)
    ЕДИТ - и што е најголемата грешка во вакви случаи? Тоа што матичните партии не ги осудуваат ваквите однесувања. Еј ти се молам, советници, членови на општински изборни комисии, вработени во министерствата, во три часот по полноќ да дивеат низ улиците и матичната партија тоа да не го осуди? Па штом не го осудила, значи го подржува.
     
    На enca.69 и milky-candy им се допаѓа ова.
  5. Happygirl13

    Happygirl13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    60
    Многу ми е смешен Љубе коа ке каже "Никола диктаторче" :D.Инаку Бранко и Љубе употребуваам многу нападни и вулгарни зборови..Што не им доликува.Само се врегаат и плукаат едни на себе.Јас да бев горе на таа бина ке одржев подобар говор и по културно ке се изразував!
     
  6. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Не сакав воопшто да пишувам на оваа тема, само си читам, ама тоа болдираното ептен ми падна во очи.
    Па Бранко и пијан е милион пати поелоквентен од Никола, кој кутриот ако не му напишат нема да знае што треба да зборува. И на крај краева ако не се плашеше од Бранко што не излезе на дуел со него? Или па со Рада,а? Па свесен е малиот дека пепел ќе го направат и едниот и другиот. И на крај краева Никола за прв пат направи нешто паметно што не се појави на дуел, ако не за другите, себеси си направи добро.
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Пепел ? Ако земе да се потсеќа на нивното време до 2006 кога никој ништо не доби од нив само тие си добија и не да брцнаа - го лапнаа цел мед ! Што има да излага со нив, тие двајцата ќе се испоубијат мислам меѓусебе сис е гледаат како конкуренција само вака во јавност се демек обединети, а и си знае дека ќе ги добие и избориве па не е народов слеп да не ги види сите реформи што се случија откако е Грујо на власт додека периодот 2002-2006 го преспавме. А и да излага со Шеќеринска, вечити асистент на Електро која не се ни појавувала на факултет ? Или Бранко кој е постојано под дејство на алкохол ? Те молам, барем основна култура и бон-тон има Груевски за тоа треба да се согласат сите.
    Ај вака ќе дискутираме вечно а до 5 јуни не мислам ракава да ми паѓа во темава има и други да не ги забораиме :lol: Ќе пишам тука кога ќе ги видиме сите резултатите на тв :)
     
  8. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Да те прашам тебе, ти тука се чувствуваш најповикана, најпоткована тука на сите да ни држиш часови некакви по политика и се останато?????
    Те читам тука, кој што и да каже улетвуваш ти да дополниш да потврдиш или да негираш...
    Да не се преценуваш малку...
    Убаво за тебе што пишуваш во некојси весник, и имаш створено таква слика за себе, дека се знаеш, само мене, а верувам и на многу други од форумов не ни оддаваш таква слика, башка 100 пати се повика на фактот што си новинарка, и разбираш многу многу, а на форумов има девојки кои не треба сами да потенцираат од нивните постови се гледа колку знаат и какво им е нивото на изразување и пишување, и половина од нив можат да бидат и многу повеќе од новинарки, ако тоа би требало да значи она што тука ти се претставуваш на форумов..
    Ко дежурна си застанала на темиве политика, глумиш неутрална, што е смешно, кажуваш дека некаде различно од твоето мислење пишуваш против власта, така да јас вакви личности многу многу не почитувам...
    Да ги навредувам, ...тоа е мое право...
    Со се мое, на кое сум горда колку ти на твоето, можеби малку помалку, за да не изгледам дрско и нападно како тебе, стојам на тоа што го зборувам, дека другата страна многу повеќе навредува и користи ниски удари...
    И молимте не изигравај стражар на темиве политика, пошто и покрај претенциозното пишување, сосила пишуваните паметни мислења, нападно конструираните паметни реченици, повикуваќи се на твојот новинарски статус ор ватевер, мене твоите мислења ми се најпразни од сите други кои кажуваат нешто и имаат поента во нивните помалку натрупани и сосила филувани мислења...
    Факти не користам, пошто се е веќе кажано, нема потреба да паметувам и да излагам со бројки, цитати од весници и слично,з атоа што истите ги знаат сите што дискутираат на темиве политика, па нема што јас да им продавам пуфки, и да им откривам топла вода како што ти го правиш тоа...
    Се е одамна изнапишано на форумиве, со бројки и факти, и јас немам намера да повторувам само за да се гледа дека знам нешто...коментирам за актуелната состојба, а ако за тебе се факти сликите поставени погоре, тоа е тогаш стварно жално, јас немам намера да користам такви ,,факти,,
    Факт е дека миљон пати го спомнуваат Бранко, факт е дека моронон не е стечаец, и дека жената и децата му избегале од тоа што пиел а не од Бранко, факт е дека локумот е повкусен од хартија и дека е поефтин...
    Како што гледаш користам факти...
    И веќе не ти реплицирам, бидејќи знам да проценам човек од една реченица колку е паметен, ненападно паметен, како што има неколку на форумов, кои толку лесно лагано пишуваат, па и една реченица да е, се гледа целата нивна интилегенција, и некој што сака да биде премногу паметен, и се труди од петни жили а не е баш...
    Еднаш ти кажав дека јас тебе не те гледам баш како предизвик за дискусија на темиве, и се повлеков, не затоа што немам што да ти кажам, туку чисто затоа што видов дека освен професионалната позадина на која се повикуваш, а за жал денес во Мк секој може да биде и новинар и водител и доктор па дури и премиер, а да не вреди многу, друго нешто многу и немаш што да кажеш..
    Ако јас вреѓам тогаш што се потсмеваш ти на локумите кои ние од СДСМ мислиме дека се добро решение, подобро од слики на еден морон...
    Ај заобиџи ме грл...ок?
     
  9. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    ОМГ Шеќеринска вечити асистент, а Ѓорчев и пола влада вечити студенти :lol:
    Морав да го напишам :rofl:
    Едит, веќе дипломирал човекот :)
     
  10. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Ѓорчев ради Бучковски беше вечити студент знаеме сите тоа колку од инат не го има пуштано на испити, а Шеќеринска не се замара со факултетот си глеа политика само да и тече плата и од Електро.
     
  11. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    И премиер кој магистрираше дури кога стана премиер :lol:
    Ќе магистрираше тој на Инвестиционен менаџмент кај Несторовски, ако не беше премиер, ќе го видев...да не беше премиер :lol:
    Што не дојде на предавање ако не, што не дојде на испит ако не, и така во исто време бевме запишани :lol: нигде не го видов :rofl:
     
    На Sweety-Tweety и BoaVista им се допаѓа ова.
  12. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Плавуша тоа дека Ѓорчев ради Бучко е вечити студент не држи вода :) Испитот кој го држи Бучковски е во прва година и освен Бучковски има уште двајца професори кои го држат тој испит, а по старата програма на студирање, испитите можеа да се пријавуваат кај кој професор сакаш. А плус тоа може да се поднесе барање и испитот да се полага пед комисија :). Затоа ќе те цитирам - Ѓорчев не се замара со факултетот си глеа политика само, зошто знае дека додека е ВМРО на власт ќе си зема пратеничка плата и без факултет ;)
     
    На JuLleE и Sweety-Tweety им се допаѓа ова.
  13. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    И пак го повторуваш истото, зошто очигледно друго и не знаеш. И јас пак ќе кажам, може и пијан кога е и уште поубаво зборува од кога е трезен. А што се однесува до Рада, според тебе вечитиот асистент на факултет, па драга моја Влатко Ѓорчев е вечити студент. За квалификациите и степенот на образование на Рада не можеш да збориш, сите знаеме колку и каде е призната и колку придонела за евроинтеграциите еве на пример.
     
  14. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Енца душо, ме мрзи да ти го дочитам целиот пост :) ти еднаш ме повика мене, всушност не еднаш. И да на форумов верувам има доволно луѓе кои следат кој како пишува :) и верувам оцениле дека твоите ставови се не ставови а се навреди, панични напади и ништо повеќе.
    Има на форумов супер девојки, одлични и никој тука не го ставил тоа под знак прашалиник.
    Но веќе те знам како човек кој дискусија тера од едно тунелче во друго. Ти си таа што пред некој ден држеше предавање за мене :) и денеска си повторно таа.
    Навреди не би требало да има на форумов.
    Форумов е слободен и да ќе пишувам и верувам има премногу луѓе кои го ценат тоа што ќе го напишам, како што и јас го ценам мислењето нивно и на сите кои тука пишуваат, макар биле они обоени и мислеле спротивно од мене.
    Боа. Не размислувам како неа воопшто. Но ја ценам и верувам и е тоа кристално јасно, бидеќи никогаш не сме се пресметувале со неа како со тебе, нити пак со било кого сме се пресметувале тука. Скорпионка е ВМРО, ама и неа ја ценам. Затоа што сепак има во главата. ДивајнХос посебно најпосебно, бидејќи ја имам читано.
    Што јас сум работела ако секој го прочитал твојот напад пред некој ден ќе сфати дека било кажано за да кулираш. Бидејќи прејде во лична пресметка како и денеска.

    Навреди на форумов мислам дека не се толерираат. И поради навредите беше една тема затворена. Поради препукувањава. Како можеме јас и ДивајнХаос или било кој друг иако не исто мисленици да размениме мирно и смирено мислење. Како. Ако ти патиш од комплекс дека доаѓаат нови на форумов со премногу во себе жалосно е.
    Ти секако ќе имаш повеќе пријатели тука, те помнат тебе од поодамна. И така и треба да биде. Но, јас не сум човек кој поради таков факт ќе сведне глава пред тебе. Ако очекуваш лајк да ти ставам на мислења и да не те р’чкам тешко.
    Провокатор сум по природа и тоа од оние мирните, смирените.
    не ради новинарството. Новинарството е несреќна работа која мораше да се работи за бедни пари.
    ;) али се работеше. не е сега.


    едит: А ќе заборавев. Драго ми е што посебно јас сум ти паднала од сите луѓе пак ме следиш со посебно внимание. Секоја критика макар и навреда од твоја страна вика дека сум пецнала нешто. А me like that ;)
     
    На baguf4e и MacaLove им се допаѓа ова.
  15. Blumarine

    Blumarine Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    188
    Девојки, ме интересира која е вистината, што се случува?

    На А1 имаше прилог за Кратово дека Ѕинго им ја затворил водата, дека само 2-3 месеци во текот на годината редовно имаат вода (која не е за пиење), а останатиот период полнат од бунари, од изворчиња и сл.

    Наредниот ден на Сител излегоа со контра прилог дека тоа е лага, дека жената што излезе на А1 е активист на СДСМ и лажеше, па покажаа еден човек кој пушти чиста вода од чешмата... :^)

    Според мене, вистината е негде насредина :)
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  16. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Аааа п асега пред избори и вода ќе им пуштат и патишта ќе направат, економијата ќе заживее и што ли уште не. Али факт е дека Ѕинго го држи во рака цело Кратово и си игра како сака. Освен Ѕингови фирми по Кратово не верувам дека може и некоја друга да работи.
     
  17. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Жити се? Да не почнам да зборам колку ништо нема напраено Бранко ! А да, напраи го помилува Заев дур беше претседател да не иде у затвор. Ми се гади од двајцата. Влатко пишав и погоре ЧИТАЈ заради Бучковски не поминуваше на правен, кој сдсмовците и него го откачија не им треба веќе. Го повторив 2пати тоа за Бранко, зошто е најсрамен факт за неговото постоење на политичкава сцена. Ај поздрав :hai:
     
  18. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.324
    Допаѓања:
    101.552
    Пол:
    Женски
    Како прво бројноста на митинзите не одредува која партија ќе добие поголеми гласови. Факт е дека има притисок во администрација да се иде на митинзи. И тоа им имаат организрано превози и све по список. Па до кога бре вака. Јас не одам на митинзи. Не сакам такви собири. Знам само за кој ќе гласам. И искрено по ниска и по гнасна кампања немало до сега. А да не се лажеме ВМРО ја води цело време. Мислам дајте бе малку оладете. Бранко вака Бранко така. А бре не ми збори за Бранко дај да видам бре чоек тебе што те бидува да направиш. Место да си осигура мандат за уште 100 години он како мало дете: Мамоооооооооо Бранко ми ја зеде играчката пред 20 години!! Мамоооооооооооо Бранко ми го изеде чоколадото пред 15 години. Досади и богу и људима. А бе ајде комедии се и едните и другите.
     
    На Phyramide, enca.69 и BoaVista им се допаѓа ова.
  19. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Точно.
    И може да ја каже само некој од Кратово, но како што кажаа ако цела водоводна мрежа е во негови раце што го кошта за пред камери да ја пушти, иначе може да биде вистина пошто јас си завршив средно во Велес и на некои места водата од чешма стварно имаше некоја потемна боја, мирисаше и не беше за пиење.
    Јас со свои очи го имам видено тоа.
     
  20. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Ај Вмро, Сдсм.. зошто центар-партииве не си напраат јака коалиција и да бидат 3тата голема коалиција на некои избори ? Па мене ми се допаѓа нивната програма, ги гледам како либерални луѓе на кои не им е дадена шанса. Па само Вмро и Сдсм дајте влезете и вие во игра, а не после секои избори коалицирате со левицата. Сакам да ве видам како посебна коалиција, па со тек на време ќе си собирате добар број на гласови :) Инаку, За Манасиевски имам страшно добар впечаток лично го знам, се најдобро имам да кажам за него.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.