1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препукувања по митинзи... Чии зборови повеќе тежат?

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Offspring, 26 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.451
  Жапче душиче мило ;) ти не искажуваш став мирно...ти си дремеш на темиве политика, и мислиш дека сите чекаме да потврдиш или негираш нечие мислење, како би тоа добило на тежина, или би се сметало за невалидно....
  Јас освен глујо, за кој тврдам, дека ја однесе и ја носи Мк во пропаст, а со тоа и мене и иднината на моите деца, за такво створење со негатвно ниво на интелегенција неможам поинаку да дискутирам, затоа што сум темперамнетна по природа, и кога ме боли нешто, а од овој се ме боли јас регирам на тој начин....друг чинам и не сум навредила :D
  А тоа дека му е фацата ко да сере, и дека не знае да срочи една реченица, е чист факт, како тие што ти ги бараш...
  Инаку има многу разлика од иритатор и провокатор...разликата е во...ај ќе си преќутам...
  Комплекси не лечам, само нервозата и стравот што ќе биде ако диктаторов пак дојде на власт...
  Страв, ама како вистински страв, и мислам дека заради овие чувства што тој ги предизвикал кај мене, можам како сакам и со кои зборови сакам да се изразам за него...за тоа суштество мирно и културно неможам да се изразувам...
  И вие ги вреѓате сите што гласале за Бране кога го викате пијаница, и ти не вреѓаше сите кога скокаше ко заклана за клипот во кој Бране конечно на В-овците им одговори онака, баш ко што заслужија, на нивно ниво, кога го викаше некултура и нензма уште што...
  Или ти смееш да скокаш кога нешто те иритира, ние другите не...
  Не се демантирај самата себе молимте, се она што си го напишала во твојот пост за мене, важи и за тебе...само човек никогаш не се гледа самиот нели... ;)
  Толку од мене, за тебе...уживкај си во својата самобендисаност и егоцентричност ;)
  Едит - да ми запна за око :lol: ...не промашувам луѓе кои мислат дека се месии и ја знаат апсолутната вистина, за разлика од нас кутрите слепци, обоените.. :lol:
  А ти верувај дека на многу од форумов им е јасно колку си неутрална, ти само тука го браниш она што несмееш таму кај што го вадиш лебот, тоа е лицемерие, не?
  Е јас такви не почитувам...
  Јас секаде кажувам јасно и гласно, ама тоа е...кој колку вреди, така ќе биде третиран
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  И мене ми се гади од еден куп исфрустрирани вмро-вци па не потенцирам. И да, ако веќе Ѓорчев не може да заврши факултет од Бучко, тогаш тој е сеуште во прва година на студии зошто Бучко предава предмет во прва година. И не е единствен што го држи тој предмет, па и онака е на власт па може да бира кај полага, така одат тие работи.
  И да, сега се сетив, рече Шеќеринска се немала појавено на факултет. Кажи ми кога асистентот на Правен, Александар Спасеновски се има појавено? Ама ај опростено е, сепак е еден од ретките, да не речам и единствен со некаква функција на факултетиве, заслужено или не тоа е друго прашање. И да, Претседателот, кој за жал и за професор не го бива (така викаат студентите)
   
  На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Премногу офф топик отидовме, ама ај. Ако гледаме така, Игор Ивановски на економски слушам доаѓа им дава вежби математика повремено и тоа е се што правел ама ај асистент, додека Трајко Славески како професор пример е подалеку од него. Како и да е, си се искажавме индиректно чии зборови повеќе тежат и такааааа :)
   
 4. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  606
  Насекаде во светот од најмоќните леви и десни партии на централните им е тешко да дојдат до израз, па тука останува нивната главна улога да прават баланс меѓу едните и другите, да ги критикуваат нивните постапки, да даваат идеи и решенија а по изборите заради недоволниот број гласачи и заради оние кои се СТРОГО определени и се до крај со нивната партија колку погрешна идеологија и да има мора да коалицираат со оние на власт или со тие кои би ги прифатиле нивните правила на игра.
  Но кој знае со тек на време може да постигнат и огромна доверба, нели зависи како ќе се покажат.

  За Манасиевски и од мене само пофални зборови. Делува како голем интелектуалец :lol:
  Изгледа овие поголемите партии не го сметаат за закана на избориве па не се замараат да му измислувааат криминални скандали за да го оцрнат, како што прават овие едни со други.
   
  На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.122
  Пол:
  Женски

  Кулирај бе душиче :* пишувај си што си имаш и уживај :lol: јас секако нема да ти направам анализа тука јавна. Разлистав по мислењата и доволно ми е по некои одредени работи.
  ПОлитика е темава.
  Не јас, не знам зашто со мене се занимаваш. Кажи си за политика. Не сум Глујо, не сум БЦ. :*
   
  На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.998
  Леле, ај вакви бесмислици во иднина НЕ!. Да те потсетам кој фалсификуваше документи дека има магистрирано во 1996? А магистрирал во 2006, т.е. кога дошол на власт!?!?!
   
  На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.864
  Допаѓања:
  105.172
  Пол:
  Женски
  ИИИИИИ Офи стварно оваа работа? :lol: ја прв пат слушам ама не ме чуди во државава. :x :x
   
 8. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Зошто бесмислици па вистини се |( :lol: Е тој што сите го плукате е премиер, и ќе си продолжи да биде после 5ти јуни само тогаш ќе има уште 4 години + мандат иииии ќе си продолжи со реформите. Ахх фалсификување. Колку само фалсификати има направено Сдсм, за греота. А да не се потсеќам Бучковски што напраи (не знам за ова колку се информирани сите, ама еве ти пошо сакаш војска) со тенковите.
   
  На Rozich и baguf4e им се допаѓа ова.
 9. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.998
  Да, стварно. И еден таков држава ќе ми води, простотилук, да седнам јас со средно да станам премиер гледам многу лесно се станува, богами и пратеник (Ѓорчев).

  Ти Плавуша, свесна ли со шо зборуваш?!?! Да ме води неписмен? Ако се пронаоѓаш меѓу такви нека тиу е со помин,. Јас несакам!
   
  На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  606
  Аман жити се со вакви глупости, и таму пред сите му викал Е не те пуштам сеа оти си ВМРО ќе си бидеш вечно студентче.
  Имало некоја друга причина која се вика недоволно знаење на мареријалот по кој си испитуван.
  А фалсификатот е соооосема друга работа.
  И мислам дека ако сака да си заврши нека учи повеќе а помалку политика.
  Совет од мене-без пари.
  :fubar:
   
 11. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.864
  Допаѓања:
  105.172
  Пол:
  Женски
  А ти му висеше на глава кога го правеше фалсификатот па толку сигурно кажуваш и објавуваш. Дај те молам. За тоа дали направил казнено дели или не си има институции. Не изигравај поголем папа и од папата овде. И да, не се радувајте та едни та други. Кој и да дојде после 5 јуни тешко нас ќе ни биде.
   
 12. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Еден офтопик морам - како што тргнала дискусија за политика све мислам дека и на форумов ќе се поделиме на левица(плави) и десница(портокалови...) :D Еее и тука навлезе политика...Сега фали уште во некоја сосем друга категорија да се раскараме и да си речеме - аа ти намерно ме реплицираш, ти си СДСМ итн.... :D

  Онтопик - Сликата што ја видов од вчерашниот митинг на вмро мислам дека е фотомонтажа...Вечер имаат СДСМ мислам, па баш ќе видиме како било, ама на некоја поверодостојна слика, а не монтирана со црвени или плави бои...

  Редактирав бидејќи морам да си признаам дека како се ближат изборите, све понапната сум и нервозна - се плашам да не му дадат на Пајо Паторот уште еден мандат и тоа со тешки фалсификати...Е тогаш ќе биде крај со нас... :tmi:
   
  На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.451
  Абе Жап4е, истото и јас ќе ти го пишев ;) само што веќе и ти си ме изанализирала и тоа јавно и категорирзирала како искомплексирана и неинтелегентна и т.н, и тоа уште вчера, денес само дополнување :D
  Ама нели ти не го правиш тоа или ?...чудно, чудно богами....исто како и за се друго... :*
  А сега стварно кулирам , стварно се демантираш себе со секој пост, така да неможе да се оствари никаква конверзација, секој пост ти е контрадикторен на претходниот...
  А за мислењата од другите теми да не почнуваме :lol: голема ќе ја биде, а ти викаш темава политика била, ама пак чепкаш по страна...
  Е тоа е де... :lol: тоа што го викам цело време... :lol:
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 14. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.651
  Пол:
  Женски
  Па јас како што знам ја апелација ја укина пресудата со која беше осуден Бучковски :) А штом апелација укине првостепена пресуда, тоа значи дека или имало повреда на постапката или на законот во текот на постапката или не била точно утврдена фактичката положба или пресудата на првостепениот суд не е заснована на докази итн итн. Така да неможеш да кажеш што направил Бучковски со тенковските делови, зошто сеуште ништо не е правосилно потврдено!
   
  На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Неписмен ? Стопати пописмен и посмирен и посталожен од Бранко кој само знае маалски скопски муабет да си напраи со поданиците со зборчето БЕ не знам како не ве иритира, јас скопјанка па ме нервира а не вие што не сте од Скопје со тоа скопското ко другар од клас да слушам. Груевски бар збори со статистички податоци, додека Бранко со реченици од типот: Па шо си мислат овие бе?! Ма дај ви се молам. За проневерата на Бучковски нема да зборувам. 5 јуни е денот.Ајде ете редактирав.
   
 16. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.864
  Допаѓања:
  105.172
  Пол:
  Женски
  Плавуша .
  А ти знаеш што правиш со ова што кажуваш овде од каде ти се податоците?? Полека малку.
   
 17. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.451
  Ти Плавуша, свесна ли со шо зборуваш?!?! Да ме води неписмен? Ако се пронаоѓаш меѓу такви нека тиу е со помин,. Јас несакам![/quote]
  Офи немој, вреѓаш 480.000 што гласале за неписмениот :lol:
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Анонимен е форумот, јас кажав само што и како е зошто има мноооогу што мислат дека зборувам напразно :)
   
 19. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Е па отидовме премногу офф, ама морам уште ова. Трајко Славевски? Па нели го сменија од функцијата министер и нормално дека кога нема друга работа човекот ќе си пополнува време со предавања.
  И на крај краева сите зборови тежат, некои помалку, а некои повеќе. Прашањето е само колку паметен и разумен е тој што ги зборува, а посебно тој што ги слуша или чита. Толку.
   
 20. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.864
  Допаѓања:
  105.172
  Пол:
  Женски
  ај малку офтопик ама за доброто на Плавуша. Прво ништо не е анонимно. Не дај боже да види некој овде што си пишала, оп до сопственикот судско решение за идентитетот, па снимање на ИП адреса и ете ти компликации. Полека малку. Дискутирај ама пази што пишуваш. За твое добро ти велам.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.