1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препукувања по митинзи... Чии зборови повеќе тежат?

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Offspring, 26 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Па баш дека е анонимен, изјавата не држи вода ама ич...еве тоа би му дошло како јас сега да изјавам, ама јас сум асистентот на Несторовски, или работам доле во службата на економски и видов кога му ја потпишуваа дипломата, и му ги пополнуваа пријавите за испит празни...и вие знаете дали е така или не?
     
  2. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Редактирав ете, мислењето беше зошто стварно е вистина и само сакав да ја кажам, зошто некои вистини не се на виделина скроз.
     
  3. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Плавуша со кој статистички податоци, ај те молам просветли ме. Еве на пример во Прилеп, градоначалникот на Прилеп на митингот зборува дека изградил патишта до речиси сите села во Прилеп. Браво, следува аплауз од митингашите. Излегува Ставревски, го фали градоначалникот на Прилеп за изградените патишта до селата и плус до два манастира. Браво, повторно следи громогласен аплауз од митингашите. И на крај излегува премиерот, со фактите и статистичките податоци и кажува дека во наредните 4 години планира да ги изгради сите патишта што претходно ги набројаа градоначалникот и Ставревски како веќе изградени :lol: . И за чудо пак следува аплауз од митингашите, кои очигледно не ни слушаат што се зборува. Друг факт и податок е дека била изградена пругата до Солун :o . А пруга никаде нема, за жал. Така да овие статистички факти и податоци се повеќе личат на лаги :)
     
    На Blumarine, Sweety-Tweety и enca.69 им се допаѓа ова.
  4. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Глупости не треба да бидеш ГЕНИЈАЛЕЦ за да сватиш дека откако ги добија изборите цело време се занимаваат со оцрнување на политичкиот противник или сите од СДСМ, почнувајки од Бучковски, Заев, па вечно нешто му наоѓаа на Б.Ц. се до оние кои јавно ги поддржуваа-народот. Пр. стечајците, лозарите, млекарите, тутунарите-сите работат во корист на Б.Ц. и се криминалции.
    Мислеа ќе немаат образ да излезат на избори, колку ли само се нервираат што ги изиграа па им ја вметнаа Рада во игра-немаа за неа некое матно, криминално или кодошко досие се уште спремено.
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Blumarine

    Blumarine Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    188
    Кога сме веќе кај фалсификатите, последниот бран вработувања во јавната администрација беше теееежок фалсификат. Зошто? Партиските војничиња на власта беа во еуфорија, опремувајќи се со фалсификувани дипломи и сертификати за странски јазици и компјутери. Приватните школи беа под силен притисок за да им дадат сертификати. Некои одолеаја на притисокот (и се соочија со повлекување на вмровските ученици од дотичните школи), некои не. :lol:
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. zapirka

    zapirka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    21
    Значи Вмро -Дпмне ќе победи само не се знае со колку пратеници,тоа е факт, а разбирам јас секој си има свои ставови и мислења ама некој уште да мисли дека Бранко после 2 премиерски фотелји и една како претседател ќе ја управи државата страшно се заебал
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Ццц сироти до кај не донесоа, се заради оние кои тоа го дозволуваат и молчат пред неправдата која ја прават пред нивните очи, но добро е да не ми се случи мене.
    Ете заради таквите тапкаме во место.
     
    На Blumarine му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Добро, а каде е Бранко кажи ми ти мене во целава приказна? За што се по ѓаволите кандидира Бранко? За премиер? Е носител на некоја изборна единица? За пратеник се кандидира? НЕ! Човекот е само лидер на опозицијата и ништо апсолутно ништо друго!
     
  9. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Аууу од кај толкава сигурност?
    Да не го знаеш можеби бројот на оние кои ветиле дека ќе го сликаат ливчето со мобилни, и најуредно и НАЈНОРМАЛНО ќе го репортираат?
     
  10. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.097
    Се распердашивте?!
    Ај назад на темата,чии зборови повеќе тежат?!Ште следи клуч и на оваа,берете памет!

    И не прогнозирајте,да не биде на крајот,мачката ви го лапнала јазикот!
     
    На faye, zhap4e, Blumarine и 2 други им се допаѓа ова.
  11. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Како гром од ведро небо се појави на темава и излупа таква глупост, што ќе остане запаметена...Ти можеби имаш некоја натприродна моќ, па го знаеш резултатот на изборите предвреме...Бранко, не се заебал воопшто(како што ти велиш - те цитирам...) - како прво не е кандидиран ниту за премиер, ниту за пратеник - ништо и на сите кои десничарски се ориентирани им е трн во око...Радмила е кандидирана за премиер...Што не ја прозивате неа? Ама ви прпа на сите од Бранко и од сенката му се плашите...Те молам поштеди ме од вакви смешни прогнози :!:
     
    На enca.69, Blumarine, esperanca и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307

    Точно дека не се кандидира ама факт е дека ќе стои позади се
    позади сите одлуки на шеќеринка, ќе биде како што ќе каже Бранко.
    Инаку и јас мислам дека Вмро и диктатурата на Грујо пак ќе добијат
    за жал за жал ...
     
  13. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    :rofl: :rofl: :rofl: Ок Ок
    Бацк то нормал :lol:
    Нивните митинзи во главно се за таа цел-да си префрлаат ТЕШКИ зборови еден на друг.
    Македончето уште на тоа се пали кој е појак, и кој кого ќе истепа-глув е да го препознае менталниот капацитет на тие кои мислат дека треба да не водат ко овци во стадо. НАШИТЕ ПАСТИРИ, или ПАТРИОТИ.
    :fubar:
     
  14. zapirka

    zapirka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    21
    хахаххах ај ок длабоко ви се извинувам што ви го кренав притисокот ,не ми се верува само колку се палите се глупости ама нема веза ,се убаво и нека победи СДСМ ако тоа ве исполнува духовно
     
    На Plavusa.17, MacaLove и zhap4e им се допаѓа ова.
  15. Blumarine

    Blumarine Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    188
    Се разбира дека ќе има удел, па тој е лидер на партијата, тој е задолжен за нејзината идеологија - затоа и се појавува на митинзите. Од друга страна, е релаксиран затоа што не е носител на листа, не е кандидиран за ниту една позиција, си излегува на митинг и им прави вербален масакр на вмровците, кои патем, вријат (што може да се забележи од сите нивни митинзи, реклами, билбодрди) :rofl:
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    :headbang:
    Просто да пукнеш од мака што таква интелигенција и елоквенција ко Ѓорчев толку многу го јадел од Бучко. Абе жал ми падна за детево, а оно едно способно, едно квалитетно, едно....абе да ми е ќејф да го вработам кај мене у фирма, мајке ми.

    |(

    И како иде по митинзиве? Арно ли е? Јас ништо не следам, ништа не видим, ништа не чујем. Сега сум ко трите мајмунчиња - у едно. Се ми е затнато.
    Демек еден митинг ќе ти помогне за определба.

    На Македонија и треба ремонт под итно. Толку само ќе кажам. Продолжете со муабетите, интересни сте ми за читање, без иронија. Овој пат :)

    Да признаам некои повеќе, некои помалку.
     
    На nena2010, Blumarine, BoaVista и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Нема за што да се извинуваш, ако имаш аргументи и свои ставови ќе си ја продолжиш дискусијата. Туку и сама кажа дека збориш ГЛУПОСТИ и она кое си го слушнала и кое се граничи со панично инаетење дека Б.Ц. е за се крив и Груевски мора, мора, мора , мора да победи.
    Смешно и жално во исто време.
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Moja

    Moja Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Само Грујо.. ова другово ми е траги комично (особено братот и бугарот).. :clap: за ВМРО ДПМНЕ за досегашната политика а богами и :clap: за манифестот
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. zapirka

    zapirka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    21
    Темава ќе ја најдам после 5 јуни и ќе правиме муабет за тоа што го прогнозирав ,па ќе видиме ако сум грешка частам локум и кафе а јас си стојам на мојот став ,само немам намера да се расправам со било кој за 5 минути тројца ме цитираа ко да сте дежурни од страна на СДСМ на форумот ,ма бидете ми поздравени :D :D
     
    На Plavusa.17 и MacaLove им се допаѓа ова.
  20. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Ене преку улица кај мене,СДСМ има централен митинг и на плакатот пишува БРАНКО е еден! а не Шеќеринска е една.

    И џабе расправиите,ќе дојде 5 јуни,ВМРО ќе си победи и те како.. :)

    Едит.Срамни се некој од навредиве што ги прочитав,срамни..Очигледно некои луѓе немаат речник,па почнуваат со навреди..Бог да чува.. :x
     
    На Plavusa.17 и MacaLove им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.