1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Преса за коса

Дискусија во 'Коса' започната од milena-21, 10 ноември 2009.

  1. Eli4e

    Eli4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    39
    Jas ja zedov vo prodavnica za bela tehnika. Prosetaj tamu kade sto zivees po prodavnicite za bela tehnika, ke ti ponudat sekakvi pegli, eftini pa i poskapi, vazno da se so keramicki plocki.
     
    На the.child му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sweet.girl

    sweet.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    lele sakam help
    koj stepen e soodveten za peglanje na kosa so REMINGTON S - 8000...jas se peglam na 21stepen i mislam deka ne e ok oti mi mirisa kosava na izgoreno.... :?
    need help :(
     
  3. m.a.r.e

    m.a.r.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    19
    jas imam mn vitkana kosa i skoro nikogas ne ja ostavam taka posle sekoe kapenje i odma ja peglam.koristam SONASHI so keramicki plocki
     
  4. elisaveta35

    elisaveta35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    5
    jas sega si kupiv presa marka severin i sum prezadovolna i ne e mnogu skapa 1200 den, keramicka
     
  5. Avatar

    Avatar Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    12
    Kupi si od Braun za farbana kosa.presata e 3200 den odprilika ama veruvaj poubava ke ti ja prave kosata i od frizerot sto ti ja prave.kupi i ke vides
     
  6. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    јас да си кажам од мое искуство имав PHILIPS пегла за коса и ми прегоре за брзо време, а ја платив 2000 ден. :(
    исто така имам и една купено од зелено пазарче за 500 ден. ама еве 3 години ме служи (таа ми е златна резерва кога останатите пегли за коса ќе ми откажат љубов) :lol:
    сега сум во потрага по нова пегла ама поима немам што марка да купам.
    *за да стои подобро пегланата коса прво убаво треба да се исфенира :D :D :D
     
  7. Valentina.S

    Valentina.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Jas imam Rowenta ellite mnogu sum zadovolna od nea i sekoj sto sum go peglala ja pofali deka e super. pozz
     
  8. Elisa

    Elisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    7
    Jas imam so keramicki plocki od SEVERIN. Od brat mi devojkata ima vitkana kosa i uspeav da i ja ispeglam i i stoese podolgo vreme. Navistina e dobra. pozz
     
  9. dpejovska

    dpejovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    7
    Mojata presa ja obozavam imam sredno kratka frizura so podolgi prameni i non stop ja peglam stanuvam od spienje i presata v race sum a so e najvazno ne ja gori kosata ama ic so keramicki plocki e i na nejze pisuva Professional haircare 100 % sum zadovolna
     
    На heart.stealer му/ѝ се допаѓа ова.
  10. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    najvazno od se e vlaknoto na kosata! eve jas imam ostra kosa, vlaknoto mi e cvrsto i ne moze sekoja pegla ubavo da me ispegla(barem ne kako sto jas sakam) :) no edna moja drugarka ima takva meka kosa sto se pegla za 5 min so najobicna pegla ne e nitu keramicka :) sepak vi preporacuvam pegla koja sodrzi joni (ja zastituva kosata i i dava sjaj) super e. a nekade okolu 1500 den e
     
    На heart.stealer му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Chic

    Chic Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    5
    И мојатата коса е виткана, користам пегла Филипс . Супер е! Ми ја исправува косата и задоволна сум! Има чуден на некој начин ефект кога ке ја испеглаш косата посебно ако имаш ставано капки пред тоа косата станува нежна, мека и преубава оштетувањата се чувствуваат по неколку дена но не се големи ако знаеш да ја употребуваш! :D
     
  12. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Кое средство эа термо эаштита го користиш?
     
  13. Pennyroyal

    Pennyroyal Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    40
    Пихх...Купив една од 250 ден.
    Која будала :ugeek:
    Кога ја вклучував во штекерот...БББААМ!
    Пукна!
    и оттогаш...преса за коса -АМИН! :(
     
  14. bubaaa

    bubaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    7
    Jas imam Remington, ja kupiv vo SAD. Poubava presa ne sum imala dosega, ja pravi kosata podobro i od frizer. Samo mnogu se iznamachiv dodeka i najdam konverter.
     
  15. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Баш денеска си купив една пегла од Супер Тинекс Casa Linea Model:RCY 1002 Пегла,шиба гајле нема и стои косата поише време а башка е и керамичка а и цената е супер 580 ден :)
     
  16. angel.11

    angel.11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    26
    Драга Бубааа ке сакаш да ми кажеш што конвертер најде колку чини и од кај го зема, и како ти служи конвертерот дали прегорува? Оти имам една пегла сто години еве ја, неможев да најдам конвертер кој не прегорува... однапред ти благодатам!
     
  17. angel.11

    angel.11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    26
    draga bubaaa ke sakas da mi kazes od kaj go kupi konverterot, kolku kosta i dali e efikasen. oti i jas imam pegla za takva struja pisuva not for dual voltage, mislis deka bi funkcionirala so takov konverter kako sto imas? aj te molam please ako ne ti e maka da mi kazes, znaci mi stoi taka 2 godini peglata poklon mi bese od Sad i nemozam nikako da i najdam konverotor. fala ti odnapred
     
  18. MissMarsh

    MissMarsh Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    3
    Јас имам Grundig, и како за мојата мноогу виткана коса е ок, посебно на повисока температура. Моја другарка има Dikson пегла порачана од фризерката од странство :) ја немам испробано, ама вика дека е добра. И така :) Со среќа :)
     
  19. Minuska

    Minuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    11
    Најубаво пеглај си се со обична преса, не многу јака... Јаките пегли ке ти ја изгорат многу! Најубаво коа ке ја измиеш.. со четка за фенирање убаво исуши ја.. прамен по прамен и после само со пресата и убава ке ти биде.. на крај стави силиконски капки :) Немој да купуваш јака преса.. јас еднаш се испеглав со скапа и јака пегла и другиот ден отидов на фризер и ја ишишав пола коса... Зашо ми мирисаше одвратно.. Затоа сеа се каам шо ја пеглав и едвај чекам да ми порасне пак до пола грб :/ Ти викам.. прај ко шо праам јас.. прамен по прамен.. и секој исушен дел со репче врзувај го :)
     
  20. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    значи велите дека пресите со ќерамички плочки се најубави и јас се согласувам.но баш вчера гледав каталози на преси и сеа има од 800 до 3000 :? дали има разлика во квалитетот зашо ја глеаме разликата во цената :) ??????? фалааа од напред :oops:
     
    На heart.stealer му/ѝ се допаѓа ова.