1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Преса за коса

Дискусија во 'Коса' започната од milena-21, 10 ноември 2009.

  1. iva.kitanovska

    iva.kitanovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Единствената преса покрај многуте што сум ги користела е тенката керамичка, од Вицко - црна е по боја, но мислам дека нема некое посебно име. Барав пред некој ден иста таква за подарок, но не најдов... зедов од новата, исто керамичка - но за разлика од оваа што ја имам, оваа е со плоснат облик и со црвен декор.
    Но едно знам - мојата не би ја менувала за ништо на светов, бидејќи е двонаменска: перфектно исправува, но обликот овозможува да се формираат крупни локни (по потреба, нормално :))

    Како и да е, ако успееш да најдеш таква, знај дека си го направила вистинскиот избор ;)
     
  2. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Знае некој кое е најквалитетно фигаро?Многу сакам да си земам она што е со повеќе намени ,какви се нема на пр во Тинекс изборот е огромен ,што би ми препорачале да е квалитетно сакам и повеќе наменско?позз
     
  3. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Ауууу, одма ја купувам! Цел саат одвојувам време после бањање само за средување на косата. Вака нема да има потреба прво да ја сушам, па да ја фенирам, па да ја пеглам, тинтири минтири. Само подобро да се информирам околу цена, квалитет и се остано, а ако некоја од вас ја има купено - нека сподели со нас импресии ;)
     
  4. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    ја најдов!!! може и на мокра и на сува коса да се употребува!!
    се вика: Remington Wet 2 Straight и како што видов на страната чини околу 30 долари. :^)
    којзнае дали ја има кај нас....






    [​IMG]
     
  5. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    јас си купив нова преса за коса филипс со керамички плочки 30 евра и многу убаво ја пегла косата, едвај чекам утре пак да се испеглам
     
  6. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Знае ли некој каде во македонија може да најдам фигаро дебело, значи поголемо од стандардното за крупни локни. Видел ли некој,негде?? Вакво нешто...
    http://www.google.com/imgres?imgurl=htt ... x=60&ty=36
     
  7. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Криси мислам дека имаше во Супер Тинекс, ама не сум сигурна. Утре ќе поминам да видам и ќе ти пишам. ;)
     
  8. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Е фалаа, ај стварно ако видиш пиши ми те молам, и ако не ти е тешко види која марка е ,и дали е керамичка, и цена нормално. Леле ќе те измалтретирам,извини :$
     
  9. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Немај гајле, таман работа за тебе ;) . Ќе видам се и ќе ти пишам. :)
     
  10. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Фала многу. ;)
     
  11. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    гламур ако сеуште си немаш купено преса за коса истата ја видов на фри шопот беше 37 евра баш ја гледав и сакав да ја купам ама друга земав на филипс ама и оваа е океј ми се погоди
     
  12. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    Купив од керфур некоја со керамички плочки и со степени...керамичките се подобри поубаво ја исправуваат
     
  13. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    a oд која преса нема да ми се гори косата?со какви плочки? пошто слушнав како имало и такви од кои не се горела косата..
     
  14. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Од онаа со керамички плочки нема толку да ти се гори косата.Сакам да кажам дека помалку ќе ти се гори,не дека ич нема да гори.Јас имам супер преса,тато ми ја купи од Белгија за само 20 и нешто евра.Утре ќе видам што марка е па ќе ти пишам,сега не можам да се сетам. :)
     
  15. swety

    swety Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    5
    izgleda samo jas ne koristam pegla za kosa :$ no nekogas i jas sakam da se ispeglam no mie strav da ne si ja unistam kosata sakam da kupam edna taka nekogas da se ispeglam gledav vo tehno market takvi nekoi tenki mislam ROWENTA ako ne se lazam ama bataliv koa ne se razbiram koja e dobra :$ ovde citam nekoja kupila so zastita so joni so neznam sto
    pa ajde devojki bidete fer kazete kakvi se tie pegli da se pocastam i jas so edna :*
     
  16. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Koristam presa za kosa na Vicko so keramicki ploci i mnogu sum zadovolna. Osven sto ja pegla kostata, mozes i da ja navitkas so presata zasto mnogu e tenka i se zagreva, taka da mi sluzi i kako figaro. Ova go otkriv otkako plativ 800den za vitkanje na kostata kaj mojata frizerka i koga vidov :lol: me vitka so ista presa ko mojata. I taka :D I plus toa poubavo se vitka otkolku so figaro zasto dava forma na nepravilni lokni :)
     
  17. Elka

    Elka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Definitivno najdobri presi se onie shto se koristat vo frizerskite saloni . Jas kupiv od eden frizer ,nemashe na lager tuku mi ja porachaa od nivniot distributer . Presata e marka " GAMA" i e edna od vodechkite marki . Koj nemoze da si najde dobra presa po prodavnicite neka se obide na ovoj nachin .
     
  18. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јок бре, каква преса |( Ова мое чудо на глава не се исправува ни со обична пегла за алишта. :@ Ете тие форумџики што ме имаат видено на слика се сведок, како малтешка пудлица сум во главата |(
     
  19. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Нема врска.Напротив,прекрасна ти е косата. ;)
    Мојата е слична како твојата само што не е толку долга..И јас не ја пеглам..Кога ќе ја испеглам,како да не сум јас... :doh:
     
  20. martincencee

    martincencee Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    75
    Девојки дали некоја од бас знае да ми каже...имам пегла Ровента и одлична е,само има една копце и на него пишува IONIC.Кога ке го уклучишкако да крцка несто внатре.Дали е се тоа јони кои ја заштитуваат косата и и даваат сјај или за нешто друго се работи?!