Преса за коса

Дискусија во 'Коса' започната од milena-21, 10 ноември 2009.

 1. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.072
  Допаѓања:
  74.277
  Пол:
  Женски
  @mariz да не ти паднала некогаш пеглата? Или ако си ја носела неприцврстена некаде по куфери/торби при патување. Од удар може да се случи ова, а 100% е од внатре. И од сликата се гледа дека екранот си е во ред, ама внатре напукал.

  Да видиш ако ти е под гаранција дали можеш да ја замениш (ако ти смета така), да не те зафркне некогаш ептен па да не можеш да регулираш на која температура ти е подесено.
   
  На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.058
  Допаѓања:
  64.251
  Пол:
  Женски
  Од старт ваква беше кога ке ја пуштам на појако. Инаку кога ке ја укчучам не е вака, само кога ке згрее повеќе. Баш ке видам сега гаранцијата, поима немам колку време ја имам :D
   
 3. Eva Fans

  Eva Fans Активен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2018
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Извинете за off топикот...гледам ја имате таа преса....како сте задоволни??? Мојата коса е густа и многу вртена. Дали би била добра за мојава коса дали се исправува баш како од салон?
  Исто така кога ќе ја исправам после сат два пак се навртува дел..

  @mariz @Mishela
   
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.072
  Допаѓања:
  74.277
  Пол:
  Женски
  Ја немам јас таа преса, не знам каква е. Мојата е Ровента Respectissim и задоволна сум од неа, ама јас имам права коса и прилично тенко влакно па ми држи и виткана и пеглана и најверојатно не сум баш некој меродавен пример за ориентирање. :tmi:
   
 5. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.058
  Допаѓања:
  64.251
  Пол:
  Женски
  Јас сум презадоволна, имам густа и тешка косаи јас, убаво ми ја пегла и ми трае. Дури и кога ке ја исфенирам и после ја навиткувам со пеглата, ми трае се додека не ја измијам косата.
  Мојата е недефинирана, ни права, ни виткана, густа... ако ја оставам сама да се исуши, како лав сум :D
  Инаку фала на совет, ми дадоа нова преса :) Ја однесов вчера, година ми беше користена, без проблем нова ми дадоа.
   
  На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Eva Fans

  Eva Fans Активен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2018
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Искуства со HPS 930 Philips....дали вреди за парите? И дали има некоја маана?
   

  Прикачени фајлови:

 7. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.486
  Допаѓања:
  34.339
  Вреди. Ја имам подолго време. А маана нема според мене
   
  На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Eva Fans

  Eva Fans Активен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2018
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  А што е финтата со floating plates? Што му значи тоа??? И читав рецензии дека од преголемата темп. пукал материјалот горе. Дали е тоа точно?
   
 9. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.486
  Допаѓања:
  34.339
  Се мрдаат плочките при пеглање, ништо што би го приметила. Да мене ми испука и ми ја заменија. Ама не знаев дека е тоа маана
   
 10. Eva Fans

  Eva Fans Активен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2018
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Цццц толку скапа преса а да се случи такво нешто. Инаку од кај ја зема? Нептун или Сетек?
   
 11. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.486
  Допаѓања:
  34.339
  Нептун ама пред околу 4 год, па пред истек на втора година ја заменив. Со вторава немам никакви проблеми ниту приметувам разлика.
   
 12. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.223
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2019-01-03-17-48-06-1.png
  Искуство со фигарово? Дијаметар 25мм.
   
 13. Eva Fans

  Eva Fans Активен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2018
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Ајде женски која е заинтересирана за одлична и квалитетна преса ја продавам мојата за 1000 ден од брендот Philips. Еве и ги карактеристиките:
  -Максимална темп. 220°C
  -јон функција
  -керамички плочки
  -време на загревање: 30 секунди
  -автоматско исклучување по 60 мин.
   

  Прикачени фајлови:

 14. Nane2356

  Nane2356 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  276
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  Да ми препорачате некоја добра пегла до 2000 ден. Фала однапред:)
   
 15. Shalitra

  Shalitra Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2018
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  1.199
  Пол:
  Женски
  Rowenta Elitte :) во setec ја има на попуст.Предобра цело друштво од другаркиве ја имаме и сите сме задоволни
   
 16. Ikickabebusce

  Ikickabebusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  3.145
  Пол:
  Женски
  Има некој користено преса за коса од марката Sonax pro ? И какви се резултатите ако може да сподели некоја членка?

  Најубавиот поклон од мајка ми за роденден :l: IMG_20190124_144443.jpg
   
  Последна измена од модератор: 4 март 2019
 17. Tamci94

  Tamci94 Активен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2018
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Последна измена од модератор: 25 февруари 2019
 18. Stressed Out

  Stressed Out Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  1.039
  Допаѓања:
  2.990
  Пол:
  Женски
  Rowenta sf4012f0 пресава е лудило,ненормално добра,нов модел во Нептун им е. 2500 денари. Вреди за сите пари!
   
  На Tamci94 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. 24.07

  24.07 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  1.239
  Допаѓања:
  24.773
  Пол:
  Женски
  Женски да ми препорачате добра преса ама со солидна цена до кај 2000 ден.
   
 20. Tamci94

  Tamci94 Активен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2018
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  На Stressed Out му/ѝ се допаѓа ова.