1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Преса за коса

Дискусија во 'Коса' започната од milena-21, 10 ноември 2009.

  1. soffce

    soffce Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2017
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    214
    Пол:
    Женски
    се мислам за оваа , имаше многу позитивни критики меѓутоа нема јонизатор ..шо мислите?
     

    Прикачени фајлови:

  2. Gi.ir.ll192

    Gi.ir.ll192 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2019
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    756
    Пол:
    Женски
    Јас ја имам другата од rowenta и ја користам четири години без престан и сум презадоволна. Околу 1700-1800ден е и таа, така да нема да згрешиш со изборот.
     
  3. soffce

    soffce Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2017
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    214
    Пол:
    Женски
    која друга? има јонизатор?
     
  4. Gi.ir.ll192

    Gi.ir.ll192 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2019
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    756
    Пол:
    Женски
    Пред некое време на нептун, амц.. ги гледав и само две имаше од rowenta затоа пишав другата хаха, иначе не знам дали има јонизатор искрено..

    https://www.neptun.mk/categories/PEGLI_ZA_KOSA/ROWENTA-SF-1012-F0
    еве оваа
     
    Последна измена од модератор: 23 мај 2020
    На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Albertaj1

    Albertaj1 Активен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2019
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Moze mislenje za peglava? Screenshot_20200527-083232.png
     
  6. soffce

    soffce Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2017
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    214
    Пол:
    Женски
    де одлучив за некоја поскапа пегла да земам па ги разгледував овие на пареа со јонизатори не знсм ти какви..некој да не има искуство дали е подобро пегла на пареа?
    многу ми е битно да ми ИЗДРЖУВА долго време права косата и да се пегла од едно поминување затоа и ке ја платам повеќе..
     

    Прикачени фајлови:

  7. Bubish26

    Bubish26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 март 2019
    Пораки:
    4.145
    Допаѓања:
    21.970
    Пол:
    Женски
    Само на преа и нема да згрешип, јас имав презадоволна бев, за жал ми ја скршија на аеродром со фрлање на куфери. На поклон ја добив remington keratin protection нема врска пеглава, ич не сум задоволна.
     
    На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Не знам во МК дали го има.. Јас неодамна го купив и сум презадоволна. Инаку имам ужасно дива коса,оваа како свила ја прави.

    5060034523567-1624939_org.png
     
  9. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Јас сакам убава пегла да си купам. Ве молам пишете ми од која сте најзадоволни
     
  10. soffce

    soffce Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2017
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    214
    Пол:
    Женски
    долго време ти јс држеше исправена? дали помалку ја суши од обичната?
     
  11. Bubish26

    Bubish26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 март 2019
    Пораки:
    4.145
    Допаѓања:
    21.970
    Пол:
    Женски
    Долго, а и брзо ја средував. Имам густа,долга,благо виткана коса и ја правеше перфектна.
     
    На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    Девојки препорачајте ми некоја добра пегла до кај 2000-2500. Битно ми е да има јонизатор и плочките да се тенки за да можам да ја користам и за правење локни:)
     
  13. soffce

    soffce Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2017
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    214
    Пол:
    Женски
    :wasntme:Девојки ја земав ровента 3122 зошо ептен беше на 35% попуст и ајт ама некако што знам не ми прави многу кејф , малечки се плочките и не сум навикната башка многу ми е некако пластична, лесна не знам како дс објаснам..да пробам да ја засакам и да ја покористам уште малце или ке ми предложите некоја подобра со јонизатор кератини мератини за сјај ( слободно нека има повисока цена)?
    инску имам прилично права коса не многу долга ама сакам брзински да се испеглам и да ми трае пегланото
     
  14. MarigoldA

    MarigoldA Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    10.420
    Пол:
    Женски
    Ти се оштетува лесно косата или не?
     
    На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
  15. soffce

    soffce Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2017
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    214
    Пол:
    Женски
    па да , тенко влакно имам :wasntme:
     
  16. MarigoldA

    MarigoldA Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    10.420
    Пол:
    Женски
    Rowenta 3122 ја имам две години и сум презадоволна, имам густа коса, ако сум скоро стрижена, косата стои испеглана и три дена да не ја измијам. Ако ми е оштетена врвовите не траат долго, ми се виткаат истиот ден.
    Нема генератор на јони, ама турмалин плочките се добра замена за постигнување на истиот ефект. Дава сјаен и мазен изглед. Најдобар избор моментално до 2000 денари, за тие пари е одлична.

    Дизајнот ни мене не ми се свиѓа, ама горе долу сите пегли се пластика, само некои се црни, а некои металик глос, па и поскапо изгледаат, па со LED дисплеј на температура, па дугме на тач, па автоматско исклучување, ептен "sci-fi" ги прават, и дизајнот е фактор за продажба. Е сега кога ќе размислиш, битен е материјалот на плочките а не на остатокот од пеглата, исто и немаш потреба од приказ на температурата зошто и онака ти ја подесуваш, така да занемари изглед.

    Генерално,подобри се пресите со јонизирачка функција, побрзо се пегла, нема потреба еден прамен повеќе пати да го поминуваш и со тоа косата ти е пократко изложена на топлина. 1 пеглање со обична ти е како 3 пати да си ја пеглала со јонизирачка пегла. Мислам апсолутна заштита секако не постои, ама барем пролонгираш одење на фризер.
    Филипс split free е добра. 3000 и нешто е во Нептун.
     
  17. soffce

    soffce Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2017
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    214
    Пол:
    Женски
    фала ти најмногу за деталниот одговор баш ке ја ѕирнам оваа филипсот, решена сум уште една да земам со јони, на пареа , со кератин или некоја таква подобра
     
  18. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    Заврши попустот во Нептун,сега е 4000 а и јас ја меркам таа
     
    На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
  19. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.205
    Пол:
    Женски
    Јас ја купив Rowenta3122 сега кога беше на попуст во Нептун и можам да кажам дека сум многу задоволна. Ја испеглав неколку пати косава и навистина е многу мазна и стои права, а јас имам тенко влакно и најчесто ми се виткаат краевите, но со оваа немам таков проблем. Ја испеглав и сестра ми која инаку има многу густа коса и навистина супер испадна. Само единствено чудно ми беше што плочките се тесни, и треба да се фаќаат помали прамени, но се навикнав и не ми смета.
     
  20. KayaLena

    KayaLena Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    727
    Јас сум ептен задоволна од оваа на филипс, една година ја користам и супер е, воопшто не ја оштетува косата, напротивизгледа супер здраво и не мрда до следно миење. Вреди за парите. Screenshot_20200703-093142_Chrome.jpg