Пресечени крвни садови

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Nana19, 1 септември 2012.

 1. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745
  ве молам кој знаете нешто во врска со исечена вена кажете ми дали постои некој ризик за опасност или слично ? благодарам однапред
   
 2. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  пресечена вена

  ризик за опасност? :^) втф?
  како мислиш исечена вена бе? ај објасни поконкретно за што се работи?
   
  На Nana19 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.071
  пресечена вена

  Освен смрт ништо друго посериозно...
   
  На antonina, potterholic, Hkikica и 2 други им се допаѓа ова.
 4. JustBeYou

  JustBeYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  483
  Пол:
  Женски
  пресечена вена

  Хм ... Од медицинска гледна точка би рекла зависи колкава е исекотината ... Може само мало крварење но може и смрт, некогаш доаѓа до инфекции но тоа е 3% од случаевите, што значи многу ретко :)
   
 5. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  пресечена вена

  Осигурувањето јака пара дава.
  Штикли можиш да си купиш.
   
 6. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745
  пресечена вена

  аман луѓе какви осигурувања зборите зарем мислите дека јас овоа го пишав за шега ? го пишав ова оти ми е претешко иначе не би прашувала....се работи за тоа да си ја пресечете раката .... личноста која највеке ми значи дознав дека си ја пресекол некако раката ненамерно и дека имал исечено вени артерии но незнам што точно е затоа ве прашав можеби некој има искуство.... :(
   
 7. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.887
  пресечена вена

  Ако не е умрен до сега значи е жив.
  Ова ептен немаше логика. :^)
  Најверојатно ништо нема да му е ако не му било до сега.
   
 8. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745
  пресечена вена

  знам дека е направен операциа...благодарам мн ми олеснивте...се надевам дека се ке биде во ред...одкако дознав не станав од пц цело време барам да дознаам нешто....ви благодарам што ми помогнавте...и јас мислам дека ако до сега е се во ред одпосле не би требало да има никаков проблем....не би поднела нешто да му се случи ..позз феминки и благодарам уште едншке
   
 9. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.039
  пресечена вена

  Па наместо да дремеш на интернет и да бараш информации од кои пола и више се неточни, јави се у болница или јави му се него и прашај го што е како е. Сепак за неговото здравје се работи, ако се секираш толку јави се и прашај. Дечкото за тебе вените ги пресекол ти нејќеш да му се јавиш, срам да ти е.
   
 10. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745
  пресечена вена

  јас не реков дека за мене ги е пресекол вените, убаво пишува несрекен случај, вчера бев во паника бидејки тој немаше телефон со себе и незнаев кај да звонам и шо да правам, и прво шо ми падна на памет е да пишам тука можеби некој имал искуство, фала богу после тоа се слушнавме и е добар фала му на бога
   
 11. snegulka55555

  snegulka55555 Активен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2020
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  74