1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Преспивање кај дечкото/девојката дома

Дискусија во 'Врски' започната од SuperGirl24, 11 април 2013.

  1. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Абе па ми рече дека има само 1000 ден у новчаник, нема сигурно да ја пратам у Александар Палас :D
     
  2. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.538
    Пол:
    Женски
    Sto ne i doplati za vo Aleksandar Palace? :^)
     
    На Sejfullai, Alisa22, YoungandBeautiful и 5 други им се допаѓа ова.
  3. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Немав пари у мене, требаше од банкомат да вадам, ама банкоматот е на 300 метри од кај мене, ладно беше не зезај кој ќе иде
     
    На elimkd, Dust и joy1 им се допаѓа ова.
  4. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    И ти си бил некој џентлемен.(facepalm)
     
    На Bitter-Sweet и EvAngelos им се допаѓа ова.
  5. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.538
    Пол:
    Женски
    E da i toa sho vikas
    300 metri se mn ako gi odis peski :D
     
    На Alisa22, Sanjichka007, my heart cry и 2 други им се допаѓа ова.
  6. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.924
    Допаѓања:
    31.196
    Не значи ако не сакаш да преспиеш кај дечко одма светица.
    Не е работата за светица, туку секој си кажува свое мислење, свој став.
    И јас не би преспала, посебно од ист град , си имам куќа и родители.
     
    Последна измена: 14 јануари 2017
    На cresa-jagoda, Oscar Lady, girl-miri и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.222
    Допаѓања:
    93.769
    Тука никој кај никого не преспива, а реалноста изобилува со примери кои го прават истото.
    Вие не сте реални луѓе или јас живеам во друга реалност... Има некој проблем, секако.

    Евангелос, немам коментар за твојот начин на однесување и изразување во случајов. ЕФТИН мотел|(.
    Мушкарчина:clap:.
     
    На YoungandBeautiful, Sanjichka007, Rebecca_R и 6 други им се допаѓа ова.
  8. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    @EvAngelos прав балкански маж, жентлмен:clap:
    IMG_5063.GIF
     
    На Alisa22, Trxmx, Sanjichka007 и 7 други им се допаѓа ова.
  9. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Па среќа сепак била културна и со изговори те откачила. :D
    Мислим, околностите го прават своето, не знаеме ние овде каква е, ама според пишаново, комотно си заслужил штикла по чело и да те прати да се општиш где сунце не сија.

    Познавам доста ваква раја... проблемот им е што се мужи дури да дупнат, а после им фуфка отворено да кажат дека само тоа сакале, па настануваат недоразбирања. Невкусно, во секој случај.

    На темава, во блудниците сум, фрлајте камења.
    Втор ми е овој од друг град да е, па сме преспивале сегде, јбг... дури и кај другар негов, со неговите по дома. Така испадна, али голема куќа, родители хипици, најлабави на свет, јас поубаво во живот не сум си поминала.
    Битно е да се има осет и секогаш треба да се насети дали некому пречиме или не.
    Во мала куќа или стан, лично не би се осеќала пријатно да рушам мир. Ептен, ептен ако мора. Исто не би и на места каде знам дека би им било непријатно или не ме мирисаат баш. Посебно не да изигравам ко дома да сум... или не знам, по гаќи да ме виделе. Никој здраворазумен не шета така.
    За родителите не се секирајте. Знаат што правите со партнерот, па дали до 2 или 10 сабајле, не мења. :D
     
    На Gushkalo, Sanjichka007, girl-miri и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.633
    Пол:
    Женски
    Секоја чест,дечко на место. Јас ни толку не би се трудела да и препорачувам мотел. Сама нека си најде.

    Се имам изјаснето предходно на темава, немам преспано кај никој ниту имам намера да преспивам. Ако е пишано да сме заедно, ќе го имаме цел живот да заспиваме и да се будиме еден покрај друг. До тогаш си го сакам комодитетот на мојот кревет па макар во него легнала и во 3 саат сабајле.
     
    На MayDiamonds, YoungandBeautiful, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  11. MiloMalo

    MiloMalo Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    891
    Допаѓања:
    2.916
    Пол:
    Женски
    Само јас ли мислам дека е заебанција? Ме асоцира на скеч од к-15 :D
     
    На glosipgirl, Gushkalo, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
  12. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Не би спиела кај дечко дома никогаш, друго е да сум долга врска, и да знам дека ке биде, тогаш е во ред ама вака не..
     
    На girl-miri и КикиМаус им се допаѓа ова.
  13. Baby-bubu

    Baby-bubu Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2014
    Пораки:
    1.600
    Допаѓања:
    13.295
    Пол:
    Женски
    И јас спаѓам во "светиците" после 6 годишна врска. ;) Дечко ми е од тука, па не гледам причина да преспиваме еден кај друг. Кога сакам ќе отидам или ќе дојде во било кое време доколку има потреба за нешто. Прво ми е незгодно од неговите, работат во смени и уште јас да им се шуњам па чекај заби да мијам, чекај кафе да направам, чекај шминката ми останала.. Второ креветот е единечен а дечко ми како што спие немирно може во секој момент да ме истурка од кревет. Трето има време за заедничко спиење, допрва е цел живот пред нас (дај Боже).
    Да, сме преспивале кај друштво кога сме оделе во различни градови. Мада што сега и тоа гледаме да го избегнеме, да не правиме гужви и нелагодности за сите. Да сте од различни градови да разбирам викенд или неколку дена. А не по две, три недели. Имав ваков пример во фамилија па од таму како трауми да имам, исто како кај мене да преспивале. :tmi:
     
    На cresa-jagoda, theowndemon, girl-miri и 2 други им се допаѓа ова.
  14. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.564
    Пол:
    Женски
    ОК...
    Знаејќи колку е фин @EvAngelos - тешко ми е да поверувам дека така направил. :)

    Нека се изјасни дали беше на зезање кажано, затоа што стварно не верувам.. а сите го нападнаа :)
     
    На Sanjichka007, cresa-jagoda, КикиМаус и 2 други им се допаѓа ова.
  15. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Македонска работа. Мал е да се одвои од дома, ама не е мал да фати девојка која на родителите ќе им ја носи во соседната соба.
     
    На cresa-jagoda, Priroden, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
  16. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    И тоа само во еден правец. А плус 300 метри назад, тоа се 600 метри. Башка од кај да знам дека ќе ми ги врати парите што ќе и ги позајмам за преспивање у мотел? Со денешниве жени, никад не си на сигурно :D

    Абе затоа најдобро фати си женска бездомничка, бар нема да мора да ја испраќаш до дома
     
    На joy1 и elimkd им се допаѓа ова.
  17. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    На Sanjichka007, cresa-jagoda, Rebecca_R и 8 други им се допаѓа ова.
  18. my heart cry

    my heart cry Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    Сакаш да кажеш те заборавила.Очигледно ти не.Жени.
     
    На LanaDelR и EvAngelos им се допаѓа ова.
  19. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.985
    Допаѓања:
    166.663
    Пол:
    Женски
    Преспивам и преспива. Сигурно нема да се шуњам по сумливи хотели ниту па во кола.
    Сам живее додуша ама не ми е проблем ако има потреба да се преспие кај неговите. Ниту пак на нив. Јас не живеам сама, ама тој нема проблем да дојде. Никој не се шета по долна облека, ниту се понаша несоодветно. Верувам дека постои такво нешто ама воглавно преспивањето не значи под дифолт "распуштеност".

    Брат ми кога се фати со сегашнава девојка, тој имаше 18, а таа 20. Идат 5 години. Од прв ден почна да ја носи дома и повеќе време поминуваше кај нас отколку кај неа дома. Сеа откако се преселивме во стан не доаѓа секој ден. Уште се деца и деца као деца се расправаат за глупости, буквално. Не ми смета тоа што таа доаѓа, туку тоа што таа редовно хистериша без осет за остали луѓе во близина, е тоа е некултура и нешто што јас никогаш не би си го дозволила во туѓа куќа. Еве неколку дена не е дојдена па тивко е. Иначе мислам цела зграда ја слуша. Уште и неам ништо речено не сакам да им се мешам, ма да тоа не е мешање.. ама еден ден ќе ми пукне филм, па ќе ги отерам заедно со брат ми у три лепе.
    Значи фина е, културна се со ред. Ама недај боже да е лута со брат ми.. хистеришање до немај каде. Или гледаат филмови по цела ноќ, па збори гласно.. се присмејува без осет дека има луѓе спијат, и дека глуво доба може и комшии да те слушаат. Мене тоа ми смета.
     
    На crazylady, Sanjichka007, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  20. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::rofl::rofl:Изненадуваш со добар хумор:rofl:таман си велам ајде глава на перница да си ставам, доста е читање, кога твојава изјава ме расони:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:екстра перница НЕМАЛЛЛЛЛлл..абе иди бегај:rofl::rofl::rofl:зафатена со погреби:?:што работела бившата твоја баш ме занима, извини вака..офффффффф ќе пукнам:rofl:

    Се си мислам дека уствари ти си се уплашил дека нема да те остави без сон, дека ке треба да работееееш, а тебе не ти текнуело;)
     
    На joy1, my heart cry, EvAngelos и 1 друга личност им се допаѓа ова.