1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Преспивање кај дечкото/девојката дома

Дискусија во 'Врски' започната од SuperGirl24, 11 април 2013.

  1. LUCI 99

    LUCI 99 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2015
    Пораки:
    912
    Допаѓања:
    2.744
    Пол:
    Женски
    7 godini sum vo vrska so deckomi , toj zivee vo drug grad I da imam prespieno 2 3 pati kaj nego . Ne mi e nekoj problem , I toj kaj mene Ima spieno no koga nasite roditeli bile na pat .
     
    На veren му/ѝ се допаѓа ова.
  2. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Имам преспивано кај дечко ми и додека живееше со родителите и сега кога си живее на различен спрат од нив. Тој нема преспивано кај мене дома, кај татко ми и мајка ми, ама безброј пати има преспивано кај мене во студентскиот и во станот. Е сега, јас кај него се осмелив да преспијам после година и нешто врска, за нова година беше па ајде и ептен ми беше незгодно бидејќи и неговите беа на спратот ама што да правам, студентскиот ми го затворија па се мораше бидејќи сакавме заедно да славиме. После тоа, значи втора на факултет, сум останувала ама само за некои прослави како роденден и први мај. Значи 2 - 3 пати во годината. И секогаш сум гледала да си тргнам назад дома со првиот автобус и да не сметам дополнително. Тогаш тој повеќе остануваше кај мене ама секогаш останувал кога цимерките си биле отидени за да не смета на никој. Почна да си останува кај мене после 5 - 6 месеци врска. Лани тој идеше кај мене речиси секоја недела, а годинава откога се пресели на својот спрат, речиси секој викенд сум кај него. Ама, од различни градови сме и плус ете кога сум во можност да си дозволам да останам (немам за учење, немам други обврски) ќеф ми е бе да си останам (пу грешница).
    Едноставно ми има нешто убаво во тоа донеси си пижами и остани ми на гости. Ќе си зготвиме нешто, ќе си седиме на раат без да гледаме саат за на автобус, утрото ако имам обврски стануваме рано, јас на факултет тој автобус, а ако немаме обврски - што пак ни е омиленото нешто на цел свет, се излежуваме до колку сакаме и тоа ни се најубавите утра.

    Еднаш автобусот со кој требаше да си оди каснеше и сигурно дека нема да го пратам во некој ефтин мотел (facepalm), туку му реков да почека уште малку и ако не дојде автобусот да дојде да си спие кај мене.
    Да живееме во ист град, не верувам дека тоа би се случувало заради моите. Мајка ми знае дека си останувам кај него, а и татко ми знае ама малку потешко го прифаќа тоа. Сепак, во долга врска сме (3 ипол години) и не почитувам преспивање кај некој со којшто се знаеш многу малку време и притоа си некултурен т.е одиш секој втор ден.
     
    На YoungandBeautiful, Sanjichka007, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Summerlove@2016

    Summerlove@2016 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2017
    Пораки:
    244
    Допаѓања:
    310
    Пол:
    Женски
    Сеуште немам преспиено кај него,а секако и срам ми е...и никогаш тој нема останувано кај мене а и нема шанси глупо ми е пред родителите да го доведувам дома никогаш не се се знае што не' чека во животот
     
    На Oscar Lady и elimkd им се допаѓа ова.
  4. LUCI 99

    LUCI 99 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2015
    Пораки:
    912
    Допаѓања:
    2.744
    Пол:
    Женски
    Samo kaj ovie sto ne prespivaat stavaat like za nas gresnite nema . Da se nasmeeme :rofl:
     
    На Losha_devojka_, Cloud95, Trxmx и 9 други им се допаѓа ова.
  5. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Dodeka ne doznavme za bremenosta ,ne sum ostanuvala na prespivanje kaj nego , toj kaj mene samo ednas i toa so baba mi bev sama doma . Inaku doma site znaea deka imam decko , duri i tatko mi ima pieno kafe so mm uste odamna pred da zabremenam .
     
  6. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    На прсти се бројат хаха, двапати во три години скоро. И тие двапати беа само за нг бидејќи кај него чекавме.
     
  7. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.510
    Допаѓања:
    144.235
    А што е толку чудно ако немаш преспиено кај дечко ти?
    Спротивно на тоа нема ништо лошо и во тоа да преспиеш кај него.

    Ние живеевме врата во врата, буквално па немаше потреба да преспивам тука. Си одев кај моите. А услови имавме, не живееше со неговите. Ако сум имала потреба веројатно ќе сум спиела тука.

    Секогаш сум за живеење заедно пред брак. Ама живеење во буквална смисла на зборот, што не е исто со преспивање повремено.
     
    На crazylady, ♣ Alba Viduam ♣, Gushkalo и 2 други им се допаѓа ова.
  8. my heart cry

    my heart cry Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    Nemam protiv nisto prespivsnjeto eden kaj drug no i bas ne se soglasuvam vo celost so ova. Imam drugarka koja bese so deckoto 2 god. pocna da spie kaj nego poretko vo pocetokot pri sto za nekoe vreme se preseli kaj nego, po celi denovi bese tamu, toj spiese kaj nejze itn. Raskinaa.Fati nov decko.Istiot film.Raskina i so nego. E sega neznam kako bi se odnesuvala so idnive..Mi spona ednas kako se nervira sto spiela taka a i nacula razni muabeti kako gi vodi deckovcite doma taa spie tamu ta eden ta drug..Od ovaa pricina i ne sum bas za spienje.Neznaete kako se ke zavrsi pa i kolku godini da ste zaedno.I sto ako se slucuva toa so sekoj sleden.
     
    На lunchy, Summerlove@2016 и toogood им се допаѓа ова.
  9. Devojka100

    Devojka100 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    bevme vo vrska 10 god poslednite tri godini toj sekoja vecer spiese kaj mene. Jas Koga dva pati prespav kaj nego negovata majka vednas otide kaj tatko mi pa 100 raboti mu iznakazala ne bilo ubavo od komsiite I neznam sto vise ne. Pa zatoa toj kaj nene spiese tri god. Podocna se zemavme I Sega sme kaj nego Doma sekako Na poseben sprat od svekrvata
     
    На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Incule

    Incule Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    296
    Пол:
    Женски
    Да нормално е да се преспие,не е срамота,преспивам а понекогаш одам дома
     
  11. zborlesta

    zborlesta Активен член

    Се зачлени на:
    11 август 2016
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Женски
    Искрено 21ви век сме и ич не ми чуе што ќе кажат соседите ама баш ич. Имам преспивано кај него а и тој кај мене. Едно време неколку месеци отприлика бевме де кај мене де кај него цело време така и нашите не заебаваа демек да сме се преселеле да сум однела алишта таму а и тој кај мене да остави. Искрено со мајка му многу ми иде муабетот слична е на моја мама така да ми е топ. А пошо сеа ме фати период кога не можев толку да идам често кај него еднаш у две недели така му доаѓаше од обврски, неговите цело време ме бараа, :)
     
    На crazylady, Dennings, Devojka100 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Devojka100

    Devojka100 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    iskreno I kaj nas bese taka no otposle sve se smeni Koga rodiv dete
     
  13. Pixy101

    Pixy101 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2017
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Imam 20 godini i so decko mi odime godina i 3 meseci. Do sega ne sum prespivala kaj nego a nitu on kaj mene. Denovive e sam i me vika da odam no ne znam kako da se postavam vo razgovorot so moite roditeli. Znaat za nego super e se ama ne znam kako ke reagiraat na toa da prespijam kaj nego zatoa sto se privrzani so mene i do sega ni kaj drugarka ne sum spiela. Sovet nekok ve molam
     
  14. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.101
    Допаѓања:
    37.575
    Пол:
    Женски
    Кога мм ми беше уште дечко 2 пати преспивав кај него и тоа еднаш за Нова Година и втор пат кога требаше на одмор да одеме. Нова година тогаш чекавме кај него, кога сите си отидоа јас останав уште 2,3 часа и си отидов рано наутро оти требаше со моите да одеме во друг град кај роднините. Вториот пат кога бевме на одмор ме замоли да преспијам таа ноќ кај него, бидејќи живееме подалеку еден од друг па да не доаѓа во 3 ипол сабајле да ме собере. Тој ден беше втора смена, па поседов малку со неговите додека го чекав да се врати во 10 и пол. Многу ми беше срам од нив.
    Од друга страна девер ми постојано ги носи девојките дома на спиење и тоа после месец време врска. Некако глупаво ми е тоа, а гледам дека и на свекор ми и свекрва ми не им е сеедно.
     
  15. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Јас преспав кај него од првата наша ноќ. Имавме услови, бевме сами... Оттогаш често останувам таму. Сабајле секој со обврските свои, навечер пак заедно. Убаво ни е. Тоа не зближува повеќе. Спиењето, не сексот. Можам кај секој да појдам за една партија и да си одам во ниедно време дома. Но, откако сум со него дома ми е таму. Неговите очи и срцебиење. И кога не сме заедно, таму сме... Има некоја посебна убавина во спиењето заедно.
     
    На crazylady, Belgin1, Trxmx и 7 други им се допаѓа ова.
  16. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    Јас имав или имам 9 годишна врска и секогаш преспивав кај незе дома а и таа доајгаше кај мене дома и преспиваше на неколку денови.
    Кога кај мене дома кога во др куќа важно заедно си спиевме и во летниот период секогаш спиевме голи не секогаш имавме секс.
    Кај неа јас секогаш спиев кога ќе појдам во незиниот грат бидеќи не ми се исплатеше да појдам и да се вратам одма а ни на неа не и се исплатеше.
    Тоа е најубавиот момент си лежиш си разговараш се галиш се топлиш тело до тело, се будиш во текот на ноќта се бакнуваш и пак продолжуваш да си спиеш, ја ставаш раката на незинито стомаче а таа се тутка во тебе незнам да има поубаво нешто во животот од тоа спиеш до таа што те сака што ти верува што едвај чека да биди покрај тебе само за да слушни како чука твоето срце да го почуствува како дишиш..
    А наутро најубавиот момент се буди и легнува на твоите гради чека да се разбудиш и доаѓа врз тебе си легнува и најчистата насмевка е наутро насмеана те дочекува со зборовите добро утро мече мое те сакам те бакнува, а ти ја галиш по косата и грбот и гледаш како една личност која е најобична најмила наједноставна, те сака бескрањо и едвај чека да се разбудиш за да те види повторно и повторно да му се радува на твоето постоење повеќе од се друго во моментот и на целиот свет.

    Ова беше мојата Еленка која секогаш ме сакаше срцето само за мене и чукаше и последно запре со најискрената љубов која некоја девојка ја чуствувала кон мене.
    Ехххххх Елена зошто ми замина.
    ;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(
     
    На Luciferovog zlo♧, Плавуша123, Oscar Lady и 4 други им се допаѓа ова.
  17. _minnie

    _minnie Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2017
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Мислам дека си доволно возрасна, а имате да речам и долга врска и мислам дека и ако твоите го знаат нема да прават проблем. Не одолговлекувај да им кажеш зошто уште повеќе ќе се премислуваш и предомислуваш.
     
    На Pixy101 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.183
    Допаѓања:
    15.781
    Пол:
    Женски
    Преспивам обично 2-3 викенди месецот кога сме слободни двајцата, после 4 години заедно сега пред 6-7 месеци почнав зошто двајцата со обврски и не можевме да се видиме асално и навика ни стана секој викенд кога и да сме слободни Преспивам кај него.
    Ниту ги осудувам тие што спијат ниту тие што не преспиваат, како ми е убаво така правам.
    Нема ништо чудно да преспиете кај дечко, ако сте заедно повеќе време, едино ме нервира одат 2-3 месеци и оп ајде он кај неа таа кај него на спиење и тоа девојчиња од 15-16 години. Не дека сум нешто повозрасна ама мислете дали ке останете со тој на 15-16 години, јас се фатив со дечкото на 15 год ама пред одприлика години дена почнав да одам кај него пред тоа не ми ни паѓало на памет да одам или како да им кажам дома "Отидов јас ке спијам кај дечко ми". Тоа никако.
     
    На Cloud95 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. marijaaxl

    marijaaxl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    244
    Допаѓања:
    741
    Преспивам бидејќи од два различни града и тоа цел викенд.Не ми е срам бидејќи и моите родители и неговите имаат разбирање целосно. Кога сум кај него спиеме во другиот стан, не кај неговите родители.
     
  20. Sarahhhhm

    Sarahhhhm Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2017
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    108
    Пол:
    Женски
    Јас одев две години и само еднаш преспав. Имам 23 години,но без разлика и 30 да имам,моите нема да ми дозволат. Се знаев и многу добро стоев со неговите, исто како мои родители да се, тоа не ми беше проблем, но ете од моите не можев. А премногу сакав..На пример кога сум излезена во град во 5 да се приберам (што ми се случува) нема да ми кажат ништо, а за преспивање ни кај другарка не ми дозволуваат :?:
     
    На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.