1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Преспивање кај дечкото/девојката дома

Дискусија во 'Врски' започната од SuperGirl24, 11 април 2013.

  1. veren

    veren Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    1.271
    Ma spijam kaj sakam i tocka !
    :sun:
     
    На GirlLove, Cloud95, piksooki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. aleksandra4444

    aleksandra4444 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2016
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    292
    Пол:
    Женски
    Секогаш сум спиела кај дечко ми до 4 или 5 часот сабајле.Ама овој пат бидејќи заедно славевме стара нова и кога стигнавме кај него веднаш заспавме...Дури во 9 се разбудив,ама предходно осетив како некој влезе во собата.И потоа мајка му му ѕвона на тел,многу тивко збораше,и дечко ми само кажа ајде станувај се успавме.Јас со мајка му се имам,ништо и немам згрешено ама мислам дека му кажа како да станам да си одам не знам зашо така мислам...Многу глупо ми падна,ама се успав прв пат,не напраив кој знае што...Дечко ми ми кажа да си одам за да не ми се налутат од дома ама мислам дека мајка му така изреагира а не знам како да го прашам....Дали е глупо сега да продолжам да идам кај него или...Многу лошо се осеќам.:(
     
    На lovely91 и veren им се допаѓа ова.
  3. veren

    veren Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    1.271
    Da ti jadi usite majka mu ...
    Ic na ona da ne ti e :)
    Chilll samo
     
  4. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.213
    Допаѓања:
    30.935
    Пол:
    Женски
    Не се замарај со неа. Може нема врска и само така ти изгледа. Ми се нема лично случено ама имам чуено за некои примери каде мајкиве на машкиве така негативно реагираат на носење женски по дома, преспивање и сл. Многу поштени се жените, најверојатно се срамат од комшиите да не речат дека синчето им е лесно оти носи женски дома :P Шала на страна ама мене тоа ми е чудно, можеби дека не сум навикната да си имам работа со некои такви негостопримливи намќори.
    Мене лично не ми е некако пријатно да преспијам кај дечко дома ако живее со неговите. Ако се некаде отидени или на одмор ок, во спротивно би гледала да избегнам таква ситуација. Ако живее сам е друга работа, тогаш нема проблем. Така баш поубаво ми е да преспијам после излегување на пример кај него отколку да се прибирам и да тропам по дома во ниедно време.
     
  5. MkdBoy

    MkdBoy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    709
    Пол:
    Машки
    Преспива/ше кај мене и преспивав кај неа... т
    Ама сношти се степавме :D:D така да ништо сеа од спиењето.. секој по дома 8)
     
    На Brinetka, jasbi и hermosa им се допаѓа ова.
  6. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Од ист град сме.. но преспивам кај него. Сега се почесто , после излегување ,свадба ,роденден и слично .во врска сме 7 години и уживаме да заспиваме заедно .
     
    На Aniaa, marija1907 и ELIDavor им се допаѓа ова.
  7. J.J.

    J.J. Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2017
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Преспивам често... Јас лично не гледам ништо страшно во тоа ако врската е сериозна и долга, зашто да не?! Можеби глупава компарација, но како преспивање кајј дечко е непристојно, а кај другарка не е проблем?
    ***И нема поубаво чувство. Кој пробал знае
     
    На Cloud95, piksooki, Brinetka и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Lara&Lana

    Lara&Lana Активен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2018
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Мојот втор дом !! Кога сакам одам, спијам, одмарам. Веќе 5 год сме заедно, исто ко маж да мие.
     
    На najjacha му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.291
    Допаѓања:
    20.744
    Пол:
    Женски
    Имам преспиено само кога неговите не биле дома, во спротивно не би преспала. Не сум личност што обожава да оди па дури и спие по туѓи куќи, кратко речено незгодно ми е па дури и 10 години да сме заедно.
     
    На Darlingzz, Annora и jasbi им се допаѓа ова.
  10. Mia-K

    Mia-K Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    288
    Пол:
    Женски
    Ниту преспивам кај него а ниту он преспива кај мене.Искрено ретко идам кај него дома, повеќе шетаме.. И на многу парови тоа им е чудно као зашо не идеш кај него па вака па така и јас се осеќам чудно во споредба со некои мои другарки ама така е засеа..
     
    На Darlingzz, jasbi и Hellobeautiful им се допаѓа ова.
  11. IvanaJenner

    IvanaJenner Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2017
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    555
    Пол:
    Женски
    Да. Нормално е тоа кога паровите ќе се запознаат добро.
     
  12. beauty007

    beauty007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2018
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    640
    Пол:
    Женски
    Нормално е за подолги врски, а не за 1 недела врска или за некој што се муваш.
     
  13. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Немам ништо против дококу има услови. Големо да и за живеење заедно пред брак. Тогаш буквално дознаваш со кој си и каков е и што е. :)
     
    На senza.parole, cresa-jagoda и ELIDavor им се допаѓа ова.
  14. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.124
    Допаѓања:
    43.679
    Пол:
    Женски
    Неам буквално преспиено, ама сме седеле кај мене или кај него до сабајле.
    Сите обиди за заспивање биле неуспешни :$
    А и поодамна бифш има преспиено кај мене.После журка се наоѓаме јас дамла бев, и кај мене пиевме и ај филм ќе глеаме :D
    Ни 1/3 филм не пројде јас паднав у кома.Го изгасил филмот, ме гушнал и заспал :$
     
    На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
  15. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.032
    Допаѓања:
    26.555
    Колку и да е било касно секогаш сум си одела дома.Мајка му често ме вика да останувам,но јас мислам не сум до тој степен иако 1ипол година како се знаеме.
    Од друга страна,ни моите дома не ми даваат да преспивам ни да преспива иако супер се слагаат.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.560
    Пол:
    Женски
    Не практикувам преспивање кај него, ниту пак тој кај мене. Долго време сме заедно, но сепак ми е непријатно. Кога би живеел сам, секако.
     
    На Mia-K му/ѝ се допаѓа ова.
  17. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    Јас кај него не сум никогаш преспала и не ни сакам затоа што живее во студентски, ама затоа кога цимерката не е тука секогаш спие тука. Лани немав цимерка, па исто како тој да ми беше цимер. :D
     
  18. LovelyGirl3

    LovelyGirl3 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2013
    Пораки:
    1.351
    Допаѓања:
    10.447
    Пол:
    Женски
    За година и пол врска, прв пат преспав за Нова година кај него и ми беше малцку глупо ама дека ај Нова година и ок..
    вториот пат баш и не преспав ама заминавме доцна негде кај 2 наутро си заминав дома во 5-6 а мајка му ко за бељата се слушнала па дури и ја отвори вратата од соба, а јас под јорган се криев...

    Често одам кај него зимава и тој кај мене бидејќи ладно ни е надвор, секогаш мајка му е дома некогаш и пиеме кафе заедно, муабетиме.. вака ништо ваљда не му спомнала или тој не ми кажува, ама не ми изгледа ко жената да има проблем со тоа.

    Он често преспива кај мене во стан (каде што сум сама) а кај мене дома со моите никогаш до сега не останал.
     
  19. butterflu

    butterflu Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2017
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    564
    Пол:
    Женски
    Ne se soglasuvam za prespivanje