1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Претерано љубоморен

Дискусија во 'Канта' започната од Lil-bitch, 9 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Lil-bitch

  Lil-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  22
  денеска му раскинав на дечкоми а причина беше неговата љубомора. одевме 4 месеци. тоа се има претворено во болест. не ме осставаше да излезам (дури ни со мама), да одам на плажа, да четувам со други и му пцуеше на секој некој што ќе ме погледнеше :@ значи му ставив крај. кога ќе излезев се каравме нон-стоп, а денеска ми направи сцени бидејќи адднав 10 нови контакти на мсн :@ :@ е сега му оставив лоша навика, шом се скараме да дојт дома да поплачит да му простам. знам дека утре ќе се појавит пред врата и ќе ме молит, но едноставно не сакам да продолжат неговите љубоморни испади. а го сакам премногу (што е најстрашно ;( ) и сега сакам некој совет од вас.
  однапред фала :*
   
 2. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Девојче пред да отвориш тема, требало прво да провериш дали веќе има таква тема. Еве овде имаш најразлични проблеми поврзани со љубомора.

  vrski/ljubomora-vo-vrskata-t61/200.html#p93683

  Инаку, да ти кажам дека добро си направила и нема потреба уште да се мислиш. Битно е дека си постапила исправно како што треба. Љубомората е болест и ќе станува се полошо и полошо, затоа нема што да бараш со таков дечко. Немаш иднина со него. Помири се дека не е за тебе и дека си направила вистинска одлука со тоа што си ставила крај на таква врска. Во никој случај да не си помислила да му простиш. Позз4е :*
   
 3. Lil-bitch

  Lil-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  22
  извини, не заприметив ич ;)

  иначе фала многу и ти ми викаш како и сите други :*
   
 4. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  Lil-Bitch ти го пратив мојот одговор во љубомора во врската.поздрав
   
 5. Lil-bitch

  Lil-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  22
  фала мацо :* :*
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.