1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Претерано љубоморен

Дискусија во 'Канта' започната од Lil-bitch, 9 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Lil-bitch

    Lil-bitch Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    22
    денеска му раскинав на дечкоми а причина беше неговата љубомора. одевме 4 месеци. тоа се има претворено во болест. не ме осставаше да излезам (дури ни со мама), да одам на плажа, да четувам со други и му пцуеше на секој некој што ќе ме погледнеше :@ значи му ставив крај. кога ќе излезев се каравме нон-стоп, а денеска ми направи сцени бидејќи адднав 10 нови контакти на мсн :@ :@ е сега му оставив лоша навика, шом се скараме да дојт дома да поплачит да му простам. знам дека утре ќе се појавит пред врата и ќе ме молит, но едноставно не сакам да продолжат неговите љубоморни испади. а го сакам премногу (што е најстрашно ;( ) и сега сакам некој совет од вас.
    однапред фала :*
     
  2. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Девојче пред да отвориш тема, требало прво да провериш дали веќе има таква тема. Еве овде имаш најразлични проблеми поврзани со љубомора.

    vrski/ljubomora-vo-vrskata-t61/200.html#p93683

    Инаку, да ти кажам дека добро си направила и нема потреба уште да се мислиш. Битно е дека си постапила исправно како што треба. Љубомората е болест и ќе станува се полошо и полошо, затоа нема што да бараш со таков дечко. Немаш иднина со него. Помири се дека не е за тебе и дека си направила вистинска одлука со тоа што си ставила крај на таква врска. Во никој случај да не си помислила да му простиш. Позз4е :*
     
  3. Lil-bitch

    Lil-bitch Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    22
    извини, не заприметив ич ;)

    иначе фала многу и ти ми викаш како и сите други :*
     
  4. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Lil-Bitch ти го пратив мојот одговор во љубомора во врската.поздрав
     
  5. Lil-bitch

    Lil-bitch Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    22
    фала мацо :* :*
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.