1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Претседателски избори - Доналд Трамп е новиот претседател на САД

Дискусија во 'Политика и настани' започната од sjdgo, 19 февруари 2016.

  1. ivory

    ivory Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2013
    Пораки:
    290
    Допаѓања:
    533
    Пол:
    Машки
    И јас сум за Трамп бидејќи така ќе е најдобро за нас, а и за Европа. Секако ако искрено го мисли тоа што го кажува. Ама ситуацијата е друга, можеби не го мразат сите ама го мразат доволно за да изгуби. Не знам стварно како би ги придобил со тие негови коментари.
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Сам(ву)ан

    Сам(ву)ан Нов член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    11
    Од дното на душата се надевам дека си само трол и дека целава објава е само заебанција....

    Ако не е така, тогаш тебе те советувам да почнеш да одиш на психијатар, а твоите блиски ги молам да ти го отстранат секој пристап до интернет, додека не почнеш да размислуваш како човек со рацонален мозок, а не како со нееволуиран мозок.

    Ти посакувам срека на твојот пат кон опаметување. :l:
     
    На ku4ence и Gosh им се допаѓа ова.
  3. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    За кого се однесува ова ?
     
  4. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    Трапм им се извини на Србите , и доколку добиел ке остварел добри односи со Белград !
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Сам(ву)ан

    Сам(ву)ан Нов член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    11
    За сите што го поддржуваат
     
    На ku4ence и Gosh им се допаѓа ова.
  6. ivory

    ivory Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2013
    Пораки:
    290
    Допаѓања:
    533
    Пол:
    Машки
    Е не лудaтa Клинтoн кoјa укрaлa милијaрди и кoјa се зaкaнувa сo вoјнa сo Русијa, a знaеме штo знaчи тoa aкo се случи. Трaмп бaрем не се зaмaрa сo oстaнaтиoт свет, ниту пa укрaл нештo, си гледa зa Америкaнците и не се зaмaрa. А не дa глуми светски пoлицaец.
     
    На iloveyou29, biGirl и sjdgo им се допаѓа ова.
  7. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.941
    Допаѓања:
    14.002
    Пол:
    Женски
    Ми е гајле и за Трамп и за Клинтон, премногу важност им се придава.
     
  8. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    Го подржуваме, а не волкот во јагнешка кожа !!
    Знаеш дека Хилари наредила со дрон да се убие Асанж ? Ти подржаваш убиец и силовач ( не знаеш дека ги замолчувала жените што се силувани од нејзиниот споруг) ?!
     
    На biGirl и sjdgo им се допаѓа ова.
  9. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.523
    Пол:
    Машки
    Сите што не го поддржуваат Трамп не го познаваат доволно, не знаат ништо за неговиот живот, ниту пак ја следат неговата политичка кампања туку само читаат лоши работи за него од пропагандистичките медиуми на Хилари. И не треба поддржувачите на Трамп да одат на психијатар, туку Хилари Клинтон треба да оди бидејќи вакви реакции не прават нормални луѓе.
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ivory

    ivory Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2013
    Пораки:
    290
    Допаѓања:
    533
    Пол:
    Машки
    И дa не сaкaме мoрaме. Тие влијaaт нa нaшaтa иднинa, или ќе се испoубиеме вo уште еднa вoјнa или секoј зa себе ќе си гледa.
     
    На iloveyou29 и LollySky им се допаѓа ова.
  11. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    Лавров у елемент хахах

    налетав на едно интересно прашање кое гласи: Доколку победи Хилари дали Бил ке биде првата дама?
     
  12. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Sekako. Neli i toa e del od kampanjata
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На biGirl и DeepBlue им се допаѓа ова.
  13. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    Еве го силувачот на жени
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.499
    Допаѓања:
    33.298

    Све е тоа ок што го зборите, ама малце ко да не приметувате дека и Трамп е силувач, и да не речам педофил...
    Ако веќе бистрите политика , не бидете пристрасни...
     
    На Ingvild, Victorian, Lella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    Никој не го обвинил за силување , ја објавија една снимка од пред 11 години за машки муабет што повекето сме го слушнале од машките , а другиве сега се појавија наравно потплатени од Клинтоница за да ја фрли топката кон Трамп . Бил Клинтон беше Преседател на Америка и во канцеларијата ја силуваше Моника Левински , и на суд се бранеше со 10адвокати ! Овој скандал го потресе светот а овие му се запнале на Трамп
     
    На Tajnaotrovna, okcenzi и biGirl им се допаѓа ова.
  16. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    И мене ми се сумјиви овие жени што наводно биле силувани од Трамп, цело време молчеле и сега одеднаш им текнало во изборна кампања да прозборат. По се ми се чини дека Хилари се обидува да ги придобие женските гласачи, прво со тоа што е самата жена демек жениве ќе речат ејјј оваа од наш пол е, неа ќе ја гласаме :) а второ што сака да го претстави Трамп како мразач и потценувач на жените и силувач на жени..
    Не го бранам Трамп, сигурно е лош човек колку и секој од нас, со таа разлика што лошотијата од човек излегува кога ќе му дадеш власт и моќ, ама па вакви лукави и ниски политички потези, со мамење со слушалки и оцрнување на другиот, на таква жена не се дава власт, затоа што таа истите лукавштини ќе ги прави и на власт, ќе мести други, ќе прави сценарија, ќе врзува една лага со друга, ќе глуми говори на прес конференции... додека бар Трамп и да згреши нешто нема да глуми лудило, туку храбро ќе каже зафркнав, извинете, нема да се повтори, одиме даље за исте паре...
     
    На biGirl и Sunnny им се допаѓа ова.
  17. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.499
    Допаѓања:
    33.298
    НЕПРИСТРАСТНО !!!!!

    Еве ви листа на жени кои биле сексуално нападнати од Трамп, една дури и го тужела во 1997, пред 10 години !!!

    Инаку, он и сам си кажа дека си фаќал жени без нивна дозвола, им упаѓал во соблекувални оти е богат и оти му се може!
    Да не заборавиме за сите непристојни сексуални замерки кон малолетнички, па и сопствената ќерка.
    Исто така , сам си има признаено дека присуствувал на приватни забави кај дотичен билионер, кој е тужен за педофилија и подведување малолетници на истите тие забави. И тој лично е наведен дека повеќекратно силувал малолетничка ( тука се спомнува и Бил Клинтон ( инаку он и Трамп се добри пријатели ) ).
    И да не заборавиме дека АНОНИМНА жена го тужи дека ја силувал на 13 години!

    Али вие сте се фатиле за него оти он ќе водел добра политика за Македонија ( ко демек ние битните, па и демек Претседателот одучува за политиката на Америка, yeah right! ).
    Да не заборавиме дека е сексист, националист, радикалист...ама па баш ради ова и го поддржувате, така да ве разбирам да си умислувате дека СЕ е измислено, сечено и монтирано...

     
    Последна измена: 14 октомври 2016
    На Victorian, galapce, Ketchup и 3 други им се допаѓа ова.
  18. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    @anakonda88, Левински не беше силувана, туку имаа афера. Други жени го обвинуваат Клинтон за злоупотреба.
    Ако Трамп не се однесуваше како незрело дете и ако внимаваше што зборува во јавност, ниту една од овие шпекулации кои кружат моментално, ниту лентата, немаше да има ваков импакт врз кампањата. Сега се случи републиканските моќници, кои и те како му се потребни, да дигаат раце од него.
    Инаку, Хилари прима огромни саудиски пари, а Саудијците се најзаинтересирани за исламизација на Европа преку финансирање радикални учења и тероризам. Не Трамп... магаре да и биде противкандидат, разумен граѓанин ќе го поддржува магарето.
     
    На Tajnaotrovna, crimson, Victorian и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Трамп е магаре, ама магарето ќе победи.
     
    На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    Мислиш ?