1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Привлечности кон спротивниот пол

Дискусија во 'Врски' започната од dumbal, 10 ноември 2010.

  1. dumbal

    dumbal Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    18
    Здраво пријатели/ки :D
    Ме интересира што најмногу ве привлекува од спротивниот пол :!:
     
  2. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Хм..па на прв поглед очи, насмевка, заби :)
     
    На edno.nesto му/ѝ се допаѓа ова.
  3. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    На прва како е граден. Не сакам билдери скраја да е, без врат оние, но убаво дефинирани раце дефинитивно :inlove: а и задник не е на одмет :lol: Среќа моја си најдов таков ;)
     
  4. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.051
    Допаѓања:
    20.749
    Пол:
    Женски
    На прв поглед ме привлекува како изгледа физички. Значи добро тело :P (вежбано ама не претерано) никако слаби :x убаво лице, очи... и убаво облечен (скоцкан) :lol:
     
  5. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Нешто НАЈпрво - одот (ставата на стоење и одење),сакам да е сигурен во себе,а тоа се познава по ставата.Потоа погледот,па уште ако има плави очи,аааааааах. :lol: :$ И насмевката! :)
     
  6. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Сакам позитивни, насмеани и харизматични момци. Колку сака нека е навежбан и скоцкан , ако е како восочна фигура џабе му е. Значи треба да е луд 100% , да знае да се забавува, да не ми глуми лудило...
    Надворешниот изглед не ми е толку важен, нормално дека сакам да биде среден и чист, ама па не сакам да биде како Сергеј, испеглан, напудерисан.

    Секогаш се загледувам во плавуши :D ама па и не ми е некое правило дека треба да биде исклучиво плав, само да е повисок од мене ( јас сум ниска, па скоро секој дечко го исполнува овој услов) :D
    Мора да знае да вози ( точак ) , да има осумнаестобрзинец со рамна шипка. ;) Своја соба, и на ФБ одма да смени статус дека е у веза. А ако стане сериозно ке мора да стави и моја слика.

    Сакам да вежба , ама не многу, да учи ама да не е бубалица, да е убав ама не многу ( да не ми го загледуваат други ), да е спортски тип, ама да му стои и одело, да работи ама да има време и за мене, да заработува ама не премногу за да не се вообрази, да има другари, ама само неколку, да има и другарки ама не поубави од мене...
    Рече некој дека сум комплицирана :^) ... ма нееееее, се шалам , само првиот пасос е вистинит, другиве два се шала ( а во секоја шала има 50% вистина) ;) :D :D
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  7. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Прво што приметувам, ама ептен прво е неговиот осмех.Значи недвојбено МОРА да има убава насмевка со здрави и чисти заби:D :D .А потоа доаѓа на ред неговата харизма.Ако не ми зрачи со некоја енергија каква што ми прија мене ништо не правиме све е џабе.
     
  8. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    5.656
    Пол:
    Женски
    Да има убави заби! Бели, со убава голема насмевка. Да има харизма, да знае да се нашали. И да приваќа шали ( бидејќи јас секогаш се шалам за глупости ). Да е насмеан човек едноставно!
    Стил.. Па и не ми е толку важен. Не сум опседната со стилот, ама и тоа е голем плус, да знае да склопи едно парче со друго.
    Да е паметен.Кога ќе ми каже дека учи во повисоки школи, со повисоки стандарди, секако дека и тоа + ме привлекува.
    И да.. ако ме сака Да ме сака. Вистински. И да го покажува тоа.
     
    На Gioia му/ѝ се допаѓа ова.
  9. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    За да те привлече нешто кај некој што не го познаваш, јас мислам најголем удел има надворешниот изглед. Јас не се фокусирам на едно нешто и затоа не можам да издвојам :D, надворешен изглед во целина :D
     
  10. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
    prvo cite treba da se zavodlivi pa ustata pa moja opsesija a nezna zosto
    zadnikt
    mora da ima dobar ubav topcest :$ :$ :$
     
  11. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    nasmevka,zabi, oci
     
  12. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    насмевката,очите,црна коса :D
     
  13. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Усни, убави дланки и начин на изразување, манири.
    Тоа се првите работи што ми паѓаат во очи, секогаш. :)
     
  14. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Насмевка, очи, усни, после се друго.
     
  15. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Ме привлекува долга коса но ме привлекле и машки со кратка коса но убава фаца :P Тоа на прв поглед, потоа ме привлекува смислата за хумор и внимателноста, манирите и воспитанието. Сакам кога некој е позитивно луд, но симпатични ми се и срамежливи машки.
     
    На veren му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Забите и насмевката први ми паѓаат во очи, после тоа погледот и висината (што ми е исто така битен фактор поради причина што јас сум висока и си барам повисоки од мене). :rofl:
    На карактер ми е битно да има смисла за умерен хумор, да знае добро кај е границата, а и да знае да одржи добар муабет без тропање на глупости, да биде интелигентен и да се однесува како џенталмен а и да знае дека раката се држи на струкот а не подолу (тоа најмногу ме нервира (n)) .
    (fingers)
     
  17. wanderlust

    wanderlust Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2015
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    2.383
    Очи, заби, насмевка! :) Преферирам машки со плави очи но ми се допаѓаат и со кафени...
     
  18. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Интелигенција, смисла за хумор и културно однесување. (океј, не до толку, ама да не плука кај ќе стигне и да не се занесува) Изгледот не ме привлекува многу, ако со човекот може да се комуницира на нормален начин, не ми е битен изгледот.
     
  19. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Stav i samodoverba (ama samodoverbata da ne bide prazna naduenost, tuku rezultat na kvaliteti).
    Izgled. Sakam atletska gradba i pravilno lice.
    Energetski i karakterni slichnosti so mene - tuka mnogu raboti spagjaat, da pochnam da pishuvam listata kje iskochi ogromna.
     
  20. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Ајде сепак да не се лажеме дека и изгледот на самиот прв поглед игра голема улога, кај некои помалку кај некои повеќе но сепак е пристутен и очигледен во склопот на вродени чуства кај секоја личност.
    Сепак и ако постои таа физичка привлечност на тој прв поглед, самиот карактер на човекот а воедно и неговите гледишта кон животот ако не ни одговараат и ни пречат подоцна секако дека ќе ги избегнуваме таквите луѓе.

    Зборот ми е дека физичката привлечност на самиот прв поглед е пресудна кај секој човек, но потоа сета таа привлечност се намалува или зголемува со клучните фактори кај човекот дали ги прифаќа дали не и колку се пронаоѓа во една врска и блискост со тој човек.

    Секој човек е своја приказна очигледно.. но зависат многу фактори за почеток на една врска од тој прв поглед.