Привлечности кон спротивниот пол

Дискусија во 'Врски' започната од dumbal, 10 ноември 2010.

 1. dumbal

  dumbal Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  17
  Здраво пријатели/ки :D
  Ме интересира што најмногу ве привлекува од спротивниот пол :!:
   
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.835
  Допаѓања:
  76.659
  Пол:
  Женски
  Хм..па на прв поглед очи, насмевка, заби :)
   
  На edno.nesto му/ѝ се допаѓа ова.
 3. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  На прва како е граден. Не сакам билдери скраја да е, без врат оние, но убаво дефинирани раце дефинитивно :inlove: а и задник не е на одмет :lol: Среќа моја си најдов таков ;)
   
 4. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  4.000
  Допаѓања:
  14.896
  Пол:
  Женски
  На прв поглед ме привлекува како изгледа физички. Значи добро тело :P (вежбано ама не претерано) никако слаби :x убаво лице, очи... и убаво облечен (скоцкан) :lol:
   
 5. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  201
  Нешто НАЈпрво - одот (ставата на стоење и одење),сакам да е сигурен во себе,а тоа се познава по ставата.Потоа погледот,па уште ако има плави очи,аааааааах. :lol: :$ И насмевката! :)
   
 6. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.408
  Пол:
  Женски
  Сакам позитивни, насмеани и харизматични момци. Колку сака нека е навежбан и скоцкан , ако е како восочна фигура џабе му е. Значи треба да е луд 100% , да знае да се забавува, да не ми глуми лудило...
  Надворешниот изглед не ми е толку важен, нормално дека сакам да биде среден и чист, ама па не сакам да биде како Сергеј, испеглан, напудерисан.

  Секогаш се загледувам во плавуши :D ама па и не ми е некое правило дека треба да биде исклучиво плав, само да е повисок од мене ( јас сум ниска, па скоро секој дечко го исполнува овој услов) :D
  Мора да знае да вози ( точак ) , да има осумнаестобрзинец со рамна шипка. ;) Своја соба, и на ФБ одма да смени статус дека е у веза. А ако стане сериозно ке мора да стави и моја слика.

  Сакам да вежба , ама не многу, да учи ама да не е бубалица, да е убав ама не многу ( да не ми го загледуваат други ), да е спортски тип, ама да му стои и одело, да работи ама да има време и за мене, да заработува ама не премногу за да не се вообрази, да има другари, ама само неколку, да има и другарки ама не поубави од мене...
  Рече некој дека сум комплицирана :^) ... ма нееееее, се шалам , само првиот пасос е вистинит, другиве два се шала ( а во секоја шала има 50% вистина) ;) :D :D
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 7. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.110
  Допаѓања:
  2.687
  Пол:
  Женски
  Прво што приметувам, ама ептен прво е неговиот осмех.Значи недвојбено МОРА да има убава насмевка со здрави и чисти заби:D :D .А потоа доаѓа на ред неговата харизма.Ако не ми зрачи со некоја енергија каква што ми прија мене ништо не правиме све е џабе.
   
 8. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.346
  Допаѓања:
  2.126
  Пол:
  Женски
  Да има убави заби! Бели, со убава голема насмевка. Да има харизма, да знае да се нашали. И да приваќа шали ( бидејќи јас секогаш се шалам за глупости ). Да е насмеан човек едноставно!
  Стил.. Па и не ми е толку важен. Не сум опседната со стилот, ама и тоа е голем плус, да знае да склопи едно парче со друго.
  Да е паметен.Кога ќе ми каже дека учи во повисоки школи, со повисоки стандарди, секако дека и тоа + ме привлекува.
  И да.. ако ме сака Да ме сака. Вистински. И да го покажува тоа.
   
  На Gioia му/ѝ се допаѓа ова.
 9. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  За да те привлече нешто кај некој што не го познаваш, јас мислам најголем удел има надворешниот изглед. Јас не се фокусирам на едно нешто и затоа не можам да издвојам :D, надворешен изглед во целина :D
   
 10. kristince51

  kristince51 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.019
  prvo cite treba da se zavodlivi pa ustata pa moja opsesija a nezna zosto
  zadnikt
  mora da ima dobar ubav topcest :$ :$ :$
   
 11. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
  nasmevka,zabi, oci
   
 12. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  2.841
  Пол:
  Женски
  насмевката,очите,црна коса :D
   
 13. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
  Усни, убави дланки и начин на изразување, манири.
  Тоа се првите работи што ми паѓаат во очи, секогаш. :)
   
 14. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Насмевка, очи, усни, после се друго.
   
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.751
  Допаѓања:
  54.218
  Пол:
  Женски
  Ме привлекува долга коса но ме привлекле и машки со кратка коса но убава фаца :P Тоа на прв поглед, потоа ме привлекува смислата за хумор и внимателноста, манирите и воспитанието. Сакам кога некој е позитивно луд, но симпатични ми се и срамежливи машки.
   
  На veren му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.412
  Пол:
  Женски
  Забите и насмевката први ми паѓаат во очи, после тоа погледот и висината (што ми е исто така битен фактор поради причина што јас сум висока и си барам повисоки од мене). :rofl:
  На карактер ми е битно да има смисла за умерен хумор, да знае добро кај е границата, а и да знае да одржи добар муабет без тропање на глупости, да биде интелигентен и да се однесува како џенталмен а и да знае дека раката се држи на струкот а не подолу (тоа најмногу ме нервира (n)) .
  (fingers)
   
 17. wanderlust

  wanderlust Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2015
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  2.381
  Очи, заби, насмевка! :) Преферирам машки со плави очи но ми се допаѓаат и со кафени...
   
 18. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.241
  Допаѓања:
  9.683
  Пол:
  Женски
  Интелигенција, смисла за хумор и културно однесување. (океј, не до толку, ама да не плука кај ќе стигне и да не се занесува) Изгледот не ме привлекува многу, ако со човекот може да се комуницира на нормален начин, не ми е битен изгледот.
   
 19. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.115
  Пол:
  Женски
  Stav i samodoverba (ama samodoverbata da ne bide prazna naduenost, tuku rezultat na kvaliteti).
  Izgled. Sakam atletska gradba i pravilno lice.
  Energetski i karakterni slichnosti so mene - tuka mnogu raboti spagjaat, da pochnam da pishuvam listata kje iskochi ogromna.
   
 20. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  7.677
  Допаѓања:
  198.875
  Пол:
  Женски
  Ајде сепак да не се лажеме дека и изгледот на самиот прв поглед игра голема улога, кај некои помалку кај некои повеќе но сепак е пристутен и очигледен во склопот на вродени чуства кај секоја личност.
  Сепак и ако постои таа физичка привлечност на тој прв поглед, самиот карактер на човекот а воедно и неговите гледишта кон животот ако не ни одговараат и ни пречат подоцна секако дека ќе ги избегнуваме таквите луѓе.

  Зборот ми е дека физичката привлечност на самиот прв поглед е пресудна кај секој човек, но потоа сета таа привлечност се намалува или зголемува со клучните фактори кај човекот дали ги прифаќа дали не и колку се пронаоѓа во една врска и блискост со тој човек.

  Секој човек е своја приказна очигледно.. но зависат многу фактори за почеток на една врска од тој прв поглед.