1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Привлечности кон спротивниот пол

Дискусија во 'Врски' започната од dumbal, 10 ноември 2010.

 1. dumbal

  dumbal Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  18
  Здраво пријатели/ки :D
  Ме интересира што најмногу ве привлекува од спротивниот пол :!:
   
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.655
  Допаѓања:
  80.800
  Пол:
  Женски
  Хм..па на прв поглед очи, насмевка, заби :)
   
  На edno.nesto му/ѝ се допаѓа ова.
 3. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  На прва како е граден. Не сакам билдери скраја да е, без врат оние, но убаво дефинирани раце дефинитивно :inlove: а и задник не е на одмет :lol: Среќа моја си најдов таков ;)
   
 4. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  6.205
  Допаѓања:
  21.348
  Пол:
  Женски
  На прв поглед ме привлекува како изгледа физички. Значи добро тело :P (вежбано ама не претерано) никако слаби :x убаво лице, очи... и убаво облечен (скоцкан) :lol:
   
 5. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Нешто НАЈпрво - одот (ставата на стоење и одење),сакам да е сигурен во себе,а тоа се познава по ставата.Потоа погледот,па уште ако има плави очи,аааааааах. :lol: :$ И насмевката! :)
   
 6. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.098
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Сакам позитивни, насмеани и харизматични момци. Колку сака нека е навежбан и скоцкан , ако е како восочна фигура џабе му е. Значи треба да е луд 100% , да знае да се забавува, да не ми глуми лудило...
  Надворешниот изглед не ми е толку важен, нормално дека сакам да биде среден и чист, ама па не сакам да биде како Сергеј, испеглан, напудерисан.

  Секогаш се загледувам во плавуши :D ама па и не ми е некое правило дека треба да биде исклучиво плав, само да е повисок од мене ( јас сум ниска, па скоро секој дечко го исполнува овој услов) :D
  Мора да знае да вози ( точак ) , да има осумнаестобрзинец со рамна шипка. ;) Своја соба, и на ФБ одма да смени статус дека е у веза. А ако стане сериозно ке мора да стави и моја слика.

  Сакам да вежба , ама не многу, да учи ама да не е бубалица, да е убав ама не многу ( да не ми го загледуваат други ), да е спортски тип, ама да му стои и одело, да работи ама да има време и за мене, да заработува ама не премногу за да не се вообрази, да има другари, ама само неколку, да има и другарки ама не поубави од мене...
  Рече некој дека сум комплицирана :^) ... ма нееееее, се шалам , само првиот пасос е вистинит, другиве два се шала ( а во секоја шала има 50% вистина) ;) :D :D
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 7. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.114
  Допаѓања:
  2.705
  Пол:
  Женски
  Прво што приметувам, ама ептен прво е неговиот осмех.Значи недвојбено МОРА да има убава насмевка со здрави и чисти заби:D :D .А потоа доаѓа на ред неговата харизма.Ако не ми зрачи со некоја енергија каква што ми прија мене ништо не правиме све е џабе.
   
 8. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.261
  Допаѓања:
  5.722
  Пол:
  Женски
  Да има убави заби! Бели, со убава голема насмевка. Да има харизма, да знае да се нашали. И да приваќа шали ( бидејќи јас секогаш се шалам за глупости ). Да е насмеан човек едноставно!
  Стил.. Па и не ми е толку важен. Не сум опседната со стилот, ама и тоа е голем плус, да знае да склопи едно парче со друго.
  Да е паметен.Кога ќе ми каже дека учи во повисоки школи, со повисоки стандарди, секако дека и тоа + ме привлекува.
  И да.. ако ме сака Да ме сака. Вистински. И да го покажува тоа.
   
  На Gioia му/ѝ се допаѓа ова.
 9. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  126
  За да те привлече нешто кај некој што не го познаваш, јас мислам најголем удел има надворешниот изглед. Јас не се фокусирам на едно нешто и затоа не можам да издвојам :D, надворешен изглед во целина :D
   
 10. kristince51

  kristince51 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.021
  prvo cite treba da se zavodlivi pa ustata pa moja opsesija a nezna zosto
  zadnikt
  mora da ima dobar ubav topcest :$ :$ :$
   
 11. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  52
  nasmevka,zabi, oci
   
 12. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  875
  Допаѓања:
  2.857
  Пол:
  Женски
  насмевката,очите,црна коса :D
   
 13. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.037
  Усни, убави дланки и начин на изразување, манири.
  Тоа се првите работи што ми паѓаат во очи, секогаш. :)
   
 14. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Насмевка, очи, усни, после се друго.
   
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.294
  Допаѓања:
  77.377
  Пол:
  Женски
  Ме привлекува долга коса но ме привлекле и машки со кратка коса но убава фаца :P Тоа на прв поглед, потоа ме привлекува смислата за хумор и внимателноста, манирите и воспитанието. Сакам кога некој е позитивно луд, но симпатични ми се и срамежливи машки.
   
  На veren му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.416
  Пол:
  Женски
  Забите и насмевката први ми паѓаат во очи, после тоа погледот и висината (што ми е исто така битен фактор поради причина што јас сум висока и си барам повисоки од мене). :rofl:
  На карактер ми е битно да има смисла за умерен хумор, да знае добро кај е границата, а и да знае да одржи добар муабет без тропање на глупости, да биде интелигентен и да се однесува како џенталмен а и да знае дека раката се држи на струкот а не подолу (тоа најмногу ме нервира (n)) .
  (fingers)
   
 17. wanderlust

  wanderlust Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2015
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  2.383
  Очи, заби, насмевка! :) Преферирам машки со плави очи но ми се допаѓаат и со кафени...
   
 18. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.697
  Пол:
  Женски
  Интелигенција, смисла за хумор и културно однесување. (океј, не до толку, ама да не плука кај ќе стигне и да не се занесува) Изгледот не ме привлекува многу, ако со човекот може да се комуницира на нормален начин, не ми е битен изгледот.
   
 19. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.187
  Пол:
  Женски
  Stav i samodoverba (ama samodoverbata da ne bide prazna naduenost, tuku rezultat na kvaliteti).
  Izgled. Sakam atletska gradba i pravilno lice.
  Energetski i karakterni slichnosti so mene - tuka mnogu raboti spagjaat, da pochnam da pishuvam listata kje iskochi ogromna.
   
 20. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.886
  Допаѓања:
  218.177
  Пол:
  Женски
  Ајде сепак да не се лажеме дека и изгледот на самиот прв поглед игра голема улога, кај некои помалку кај некои повеќе но сепак е пристутен и очигледен во склопот на вродени чуства кај секоја личност.
  Сепак и ако постои таа физичка привлечност на тој прв поглед, самиот карактер на човекот а воедно и неговите гледишта кон животот ако не ни одговараат и ни пречат подоцна секако дека ќе ги избегнуваме таквите луѓе.

  Зборот ми е дека физичката привлечност на самиот прв поглед е пресудна кај секој човек, но потоа сета таа привлечност се намалува или зголемува со клучните фактори кај човекот дали ги прифаќа дали не и колку се пронаоѓа во една врска и блискост со тој човек.

  Секој човек е своја приказна очигледно.. но зависат многу фактори за почеток на една врска од тој прв поглед.