Примолут Нор

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Ivanaina, 6 февруари 2010.

 1. Tanjus

  Tanjus Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  70
  Не ми се стабилизараше ништо, тоа е само за тој пат да ти дојде (барем кај мене така беше), а после испадна дека со тироидната жлезда сум имала проблеми така да кај мене тоа беше причината за нередовната менструација..
   
 2. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.020
  Се ежам името кога ќе им го прочитам на овие апчиња :sweat:
  И јас ги имам пиено, за демек да се регулира циклусот, меѓутоа многу лошо ги поднесувам. Од нив освен мака, добрина не видов баш.
  Паралелно со апчињава пиев и за желдник, зошто партал ми го направија, а и мн ми се лошеше од нив, градите ме болеа мислам ќе ми експлодираа, еден момент ми беше ладно, нареден топло уффф :worried: се на се многу неубаво искуство имам со нив, а циклусот и после нив не се стабилизираше :x
   
 3. Insanity

  Insanity Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  59
  Ги пиев апчињата за да ја оддолжам менструацијата поради натпревар пред неколку години.Мене баш никакви лоши ефекти не ми предизвика, на пр. со желудникот, а и не ми го зголеми апетитот, т.е. ми го намали.
   
 4. pomada

  pomada Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  5
  ke vidime jas nemav nesto vrtoglavici i bolki od apcinjata denes mi dojde pa dr mesec ke vidime kako ke odat rabotite
   
 5. soncence-love

  soncence-love Активен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Имам еден проблем, немам добиено скоро 5 месеци, е сега пред три дена бев на гинеколог па ми дадоа да пијам апчиња прималут нор, ајде ако има некој искуство нека ми каже дали има несакани дејства од апчињата или некои лоши последици. Дали после прекинувањето на апчињата ќе добијам (треба да ги пијам 7 дена ) Ви благодарам многу поздрав
   
 6. D.D

  D.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  уф лошо искуство со примолит нор . На 16 години ми каснеше два месеци и одма нели на лекар, ги пиев една недела и од тогаш си имам проблеми со хормоните, катастрофа не ги препорачувам на никој :(
   
 7. soncence-love

  soncence-love Активен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Леле јас ги пијам веќе 5 дена, ама ме преплаши со ова што ми го кажа, незнам дали да ги прекинам или да продолжам да ги пијам до 7 дена :(
   
 8. snezan4e

  snezan4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2010
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  1.122
  Докторите без потреба не би ти ги дале.Да си ги пиеш,за да ги средиш хормоните и циклусот.Јас ги пиев 4 месеци едно по друго,нормално не нон-стоп,туку по шема, еднаш кога имав ваков проблем.Потоа се’ ми се изрегулира. Е сека кај девојчиња како погоре што напиша D.D на 16 години и околу таа возраст, мое лично мислење е дека сеуште треба време за циклусот да се изрегулира ,а и некои со полицистични јајници цел живот го имаат овој проблем.Поздрав и се најдобро
   
 9. pomada

  pomada Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  5
  јас ги пиев немав никакви негативни симптоми се бесе во ред исто како да непијам апцинја требаше да ги пијам 5 дена 2пати на ден на 12 саати од кога завршив сотерапијата за 2 дена добив еве утре ке одам пак на гениколог на прегледа
   
 10. soncence-love

  soncence-love Активен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Ќе продолжам да ги пијам имам уште два дена па ќе ви пишам дали ќе добијам или не. Поздрав
   
 11. soncence-love

  soncence-love Активен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Конечно добив, и за среќа никакви проблеми, ни стомак ме болеше, ни пак нешто осетив :)
   
 12. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.422
  Допаѓања:
  3.542
  Пол:
  Женски
  Моментално сум на оваа терапија ама имам едно прашање имам премногу бело прање без мирис или сменета боја можно ли е да е од лековите?
   
 13. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.436
  Допаѓања:
  55.370
  Јас почнав од вчера да ги пијам, и уште денес се чувствувам многу пораздразливо.
  Како ли ќе ги издржам седум дена...

  Инаку ми ги дадоа поради обилни крварења. Седум дена Примолут нор, па една доза Јасмин, и после спирала Мирена. Нека им е со лесно на луѓето околу мене.
   
 14. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.436
  Допаѓања:
  55.370
  Впечатоци од првиот ден: одвратно чувство!

  Ми предизвикува срцебиење, вознемиреност, панични напади, ми доаѓа да викам, не да се издерам на некој, туку онака да си викам ААААААААААААААА колку што ме држи гласот!
  И најстрашно од се - мртва гладна сум цело време!

  Јас сум флегма, речиси никогаш паники не ме фаќаат, башка имам и низок притисок, и ова ми е сосема нова состојба која сакам да заврши што поскоро!
   
  На IAmPresident, crazylady и teddybear им се допаѓа ова.
 15. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.540
  Јас пак ги пиев за да ја одолжам менструацијата и немав никакви негативни последици, се ми беше најнормално освен зголемен апетит, а се другото нај нормало немав никакви пореметувања
   
 16. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.422
  Допаѓања:
  3.542
  Пол:
  Женски
  Која цена беа со рецепта?
   
 17. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
  Нешто помалку од 300.
  И јас кога ги пиев немав никакви значајни промени, ама секој е различен.
   
 18. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.540
  Како што се сеќавам беа околу 150 денари не ме факај за збор ама мислам дека тулку некаде беа, 300 со сигурност не се зошто јас купив 2 пакувања и не се сеќавам да имам дадено 600 денари
   
 19. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
  Moja грешка, дури сега гледам дека прашањето е за со рецепт.
   
 20. Kamelija2115

  Kamelija2115 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  Мене ми ги препишаа за цисти на јајникот, имав две цисти на левиот јајник (прво ми откри една ми рече ај ќе видиме дали ќе пукне сама па после една година отидов пак на ехо и виде дека има две) и и покрај тоа редовна менструација секој месец на точно 28дена... е сега гледам дека сите сте ги пиеле 5 дена, мене ми рече 10дена по две на ден (тоа е дупло повеќе од вас) и најискрено јас симптомите ги доживувам дури после 10дена откако ги завршив апчињата :lol: