1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Природна боја на коса/фарбање

Дискусија во 'Коса' започната од Gordana10, 20 мај 2010.

  1. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    ја пуштам мојата боја на коса ,и супер ми иде сега засега ама одвреме навреме ми текнува пак да се офарбам :) но кога гледам како расте сјајна и здрава некако жал ми е пак да ја мачам :)
     
  2. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    и јас заради истава причина почнав да ја фарбам,заради тие бели влакна.имав убава боја кафеава,ама тие бели влакна многу ми сметаа :^)
     
  3. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    јас сум како камелеон кога станува збор за менување на бојата,секој месец нова боја на коса,имам испробано од плава до црна сите можни бои и нијанси за коса и сватив дека мојата боја најубаво ми стои.иначе имам светло кафеава коса,со мали нијанси на плава и сакам да си ја сочувам мојата боја на коса зошто има време коа ќе почнам да се фарбам
    btw мн ја оштетив косата и неможам со никакви шампони или маски да ја опоравам ко сено ми е ;(
     
  4. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    и мене ми е ко сено,само менвам шампони и маски.и ако не ја испеглам ко страшило сум :D :D
     
  5. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    ма ти си добра јас сум бетер од страшило и ако не и ставам маска после миење нема шанси чешал да ставам на коса ке ми остане на пола коса па после морам мајка ми на помош да ја викам да ми го извади чешелот од косиштево мое грдо :@
     
  6. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    незнам срц пробај со ампули,мене додуша не ми помагет :?: некои се фалат многу од ампулите,ама мене ми ја доуништија :envy:
     
  7. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    и мене ми рекоа ампули да ставам една другарка е фризерка ми рече ако сакам да ми ги порача од нместото кај што она порачува али не ми се даваат 1500-2000 ден за една ампула :devil:
     
  8. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    јас одев кај една глупачка што ми земаше 2000 денари за ампула,после дознав дека една ампула е 3оо денари од истите,ако сакаш да ти ја кажам марката распрашај се :)
     
  9. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    :devil: :devil: иииии како бе леле само да се крадело ај кажи ми ја марката да си видам да ја оправам косава малце
     
  10. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    снејкче ти пишав лп ама не знам дали стигна :$ :wasntme:
     
  11. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    Според сите фризерки имам многу убава боја на коса. Некаква светлокафеава кон темно плава со сивкаста нијанса - а кој да знае каква е точно?! :?: Почнав со преливи и колор шампони во средно, чисто за сјај... ама секоја нијанса што ќе ја ставам има некој црвеникав отсјај, не знам дали е до бојата на фарбата или до мојата природна боја. Последно ставив колор шампон на Гарние, кафеава боја на почетокот на март. Сега ја растам мојата коса, барем за свадбата да ми излезе мојата боја, и на добар пат сум тоа да се случи - а ако не, пак ќе ставам колор шампон. А сум пробала и различни фарби, и бои, сепак кафеава најубаво ми стои. Имам и две-три бели влакна, колку да не е без ич, ама пак не ми се познаваат (сеуште) на мојата природна боја. :lol: :lol: :lol:
     
  12. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    47
    Еиииииии ако почнам да кажувам за мојата коса, ми се плаче. Од долга, убава, здрава, свиленкаста коса,сакав да се правам шизик,најпрво ја скратив,па ја офарбав на плаво,па сега ми е никаква... :( Иначе од природно нема поубаво... :!:
     
  13. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Да ве прашам некој да не има искуство со отстранувач на фарба? Дали навистина помага во отстранување? Јас сум фарбана црна и сакам да пробам да ја отстранам
     
  14. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Hiii ve molam daj pisete mi kako da ja osvetlam kosata sto pobrzo taa mi e temnoo kafeava kakoo crna, sakam da dobijam svetlo kafeava lesnik boja so farbive nikako da ja osvetlam !!! Cekam soveti. Fala :)
     
  15. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Ajde kazete koj ima iskustvo so vadenje na farba bas sakam da vidam kako ode toa i jas da si ja izvadam :)
     
  16. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    I jas sum ista ko tebe :)).
    Probuvam farbi ko luda :)).
    Probaj 7ca Garnier, ubavo ispaga, se nadevam vtoriov pat, ke mi bide uste podobra :)).
     
  17. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    haha bash so Garnier se farbav posledniot pat i veruvaj ne si ko mene, mene i korenot mi posvetol svetlo kafeav a nadole taka temna ko crna neznam sto da pravam navistina se mislam dali so hidrogen da probam.... :(
     
  18. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    И јас го прашувам истото. Има ли некој искуство со остранувач на фарби? И би го замолила да ги сподели своите искуства со нас. ;)
     
  19. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.552
    Пол:
    Женски
    Фризерката не ми дава да се фарбам, имам црна коса, сите ме прашуваат дали сум фарбана. Еднаш се исфарбав кафена, но бидејќи има темен тен лошо ми стоеше. Сега сакам да пробам црвена и кога и спомнав на фризерката ќе ме убиеше.
     
  20. KejtiKaulitz

    KejtiKaulitz Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42
    Јас имам темно плава природна коса .. но во јуни ја офарбав црна со хена ... Вака поубаво ми стои, само тато ми вика бледо лице црна коса како вампир сум личела. А јас му викам дека така сакам :rofl: лол
    Сепак од сите добив позитивни коментари , убаво е и природна само сега некако во мода е да си офарбан..