1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Природна боја на коса/фарбање

Дискусија во 'Коса' започната од Gordana10, 20 мај 2010.

  1. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    Ја имам само осветлено со шатирање.....поише така ми се свига......шарена ми е а порано ми беше монотона
     
  2. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    До сега сум била и плава и црна и црвена и шатирана и темно кафеава....уште зелена ми фали,а моментално ми е природна - светло кафеава накај плава и сега за сега не планирам пак да ја фарбам
     
  3. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Се офарбав нешто посветло од мојата природна боја на коса и испадна гомно нијанса и на ништо не личи. :lol:
    Али гајле ми е... И онака не обрнувам многу внимание на косата.
     
  4. martincencee

    martincencee Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    75
    Мојата природна е темно смеѓа и некако монотона ми беше и се ишатирав...ја осветлив малце ама сакам уште! Не да бидам плавуша туку онака како Џенифер Анинстон...природно бебешко смеѓичка :P еве вака сакам
     

    Прикачени фајлови:

  5. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    па јас мислев единствена е мојата боја :lol: :lol: како и да е не си ја бендисвам јас мислам дека не ми стои убаво, мислам дека плава повеќе би ми стоела пошто имам зелени очи, ама не сакам да си ја оштетам со фарби и немам сила да ја исфарбам, страв ми е да не ја запустам :worried:
     
  6. MissDesertRose

    MissDesertRose Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    83
    :lol: :lol: :lol: i jas mislev deka sum edinstvena so takva boja :D jas imam sino-zeleni oci i bev plava, ubavo mi stoese, no prirodnoto si e prirodno :) sega si e mojata prirodna i za nisto ne ja menuvam :)
     
  7. Valkyrie

    Valkyrie Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    http://www.taaz.com/

    Sajtov e super da si probate koja boja ke vi odgovara...Jas iskreno cel zivot sakam crvena ama strav mi e ... :worried:
    Prirodnata mi e svetlo smegja a se farbam crna od vtora sredno, znaci vise 8 godini :o

    Kako i da e zdosadeno mi e od crna i sakam da se prefarbam...
     
  8. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Природно косата ми е плава, ама многу сакам да експериментирам ги имам пробано сите бои од црна... преку црвена па до сите нијанси на плава, ама сега си ја вратив мојата боја и не се фарбам веќе
     
  9. chica.bomb

    chica.bomb Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    37
    ПРИРОДНА.
    Имам руса коса, и досега не сум имала желба да ја исфарбам :)
     
  10. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Мене Семоќниот ме заебал малку кога станува збор за косата, природната нијанса ми е одвратна, некоја кафеаво пепеласто сива, невпечатлива. Затоа во последно време се фарбам со богати кафеави нијанси, најчесто со црвенкаст сјај, ама сум била и руса и црна и црвена. Мислам дека уште некој период ќе се држам до кафеавите тонови. :)
     
  11. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Имам костенлива коса, со мали промеси на златно. Секаде кај што сум била на фризер ми рекле ни подразно да не ја фарбам. Така да си уживам со природната боја на коса, иако кога бев на факултет паднав во искушение да ја исфарбам црна или црвена, бидејки цимерките сите до една се фарбаа :)
     
  12. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Природна ми е кафеава си ја сакам бојата и не планирам да се фарбам.
     
  13. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    21.649
    Пол:
    Женски
    Бојата на косата ми е костенлива. Едно време бев запната да се фарбам детско плаво, така непто, но ме разубедија. Сега им велам фала на дечко ми и мајка ми бидејќи ќе сум згрешила.
     
  14. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.777
    Допаѓања:
    131.191
    Супер ми беше природната боја, не знам што ми текна да вадам прамени! Иако едвај ми се забележуваат, главава како да не е мојата! Плус и шипана, косата исфениирана права....

    Си ја сакам старата коса, долга, кафена и бушава!!!
    Аха, ќе биде. За 2-3 години.... ако не ми побели до тогаш :D
     
  15. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    косата ми е темно плава ги имам сите нијанси на бои испробано од црвена,црна,темно кафеава и накрајта се одлучив да ја оставам мојата природна боја на коса само што понекогаш ја префарбувам со иста боја која си најдов од гарниер заради сјај на косата и мислам дека побрзо се мрси доколку ја оставам така.
     
  16. nkaterina

    nkaterina Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    јас се фарбам веке 14 год. менував бои, костенлива, зиз црвена, тегет, а најмногу се наоѓам како плавуша.моја фарба е гарниер 9.1 а порано се фарбав со pallete ,гарниерот подолго трае и има поголем сјај.
     
  17. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Имам природна смеѓа коса и не планирам никогаш да се фарбам, бар не сега, како некои од моја генерација. :^)
     
  18. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Имам многу светла смеѓа коса со плави праменчиња. Еве скоро иста ваква, нијанси се во прашање. :)


    [​IMG]


    и не би ја фарбала ама отсекогаш сум сакала барем еден или два прамена да ги офарбам плаво, ама во лето, зашто тогаш викаат се осветлувала повеќе косата и ако ми е шатирана, уште повеќе ќе ми се осветли.. Исто сакам да земам колор шампон - плава боја (не плава сина боја, туку руса :lol: ) и да видам дали ќе ми се осветли за некоја нијанса косата. Мене лично ми се допаѓа бојата на косата ама сакам да беше малку посветла, повеќе на плаво да удираше. :)
     
    На Avril.09 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Lady-PinkHeart

    Lady-PinkHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    135
    Имам костенлива коса, порано ја фарбав, прво бев црвенокоса, па после сакав да бидам смеѓа и почнав да ја осветлувам ама таа црвената после две недели од секое фарбање ми се појавуваше и по совет на фризерката почнав од темно кафеава да ја осветлувам постепено до смеѓа... и цела година се малтретирав со тоа и не успеав никако да ја добијам бојата што ја сакам, а освен тоа, косата многу ја оштетив и се откажав од фарбање.. Еве веќе неколку години си ја имам природната боја и не ни помислувам пак да ја фарбам...
     
  20. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Моментално ми е природната боја на косата, темно кафеава, многу темно кафеава :^) :D
    Инаку се фарбав бев шатирана, плавуша, црвена, црна, ама вака ми е најдобра според мене.
    Кога бев плава најмногу ми се оштети косата, на секои 3 недели фарба,фен,пегла.
    Сега сакам да ја носам уште природната боја, па кога ќе ми се појават бели влакна,ќе се фарбам, ваљда црна, зашто најмногу ја сакам.