1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Природна боја на коса/фарбање

Дискусија во 'Коса' започната од Gordana10, 20 мај 2010.

  1. blonde_supergirl

    blonde_supergirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2016
    Пораки:
    821
    Допаѓања:
    2.131
    Пол:
    Женски
    Така како шѕо се опиша или ќе изгледаш со црно многу убава како порцеланска кукла или пак малку страшно. Знам по себе само јас имам темни очи и бел тен. Изгледав искрено како вампирка. Инаку и мене најмногу ме свиѓаат со природно кафеава ама пусто плаво :D
     
  2. Sv. Nikolka

    Sv. Nikolka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2016
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    411
    Пол:
    Женски
    Со К'на, ROYAL или E'AGLSE. Костен боја или Brown зависи. Многу убаво фаќа, и долго трае. Со сварен Црн чај ја мешам, и ни хидрогени, ни амонјак ни ништо. И ги покрива белите влакна во целост.
     
  3. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.968
    Допаѓања:
    8.726
    Пол:
    Женски
    Природната ми е далеку подобра од фарбаната. Пред пет години ја исфарбав демек кафена (не некоја драстична промена) и ми излезе: плава, црвена, кафена, црна и природната. И дури ја опоравив изгубив негде три години, морав да сечам коса долга до половина грб. Ниедна фризерка не се нафаќаше, едвај една и тоа со преливи кои ми ги отфрлаше косата и се мачев во месецот по пет-шест пати. На крај се реши мистеријата дека косата не е за фарбање иако никако не изгледаше оштетена, а не можеа да ги синхронизираат боите.

    Едит: Не ми текнало за фарбање.
     
    Последна измена: 21 мај 2021
  4. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Не се фарбам затоа што природно имам ретка боја на коса која е преубава и ја обожавам. Да ја немав, пак ќе ми се допаѓаше кај луѓето што ја имаат.
    Не оти не сум помислила на бојадисување, чисто да се проба нешто поинакво, ама не сакам од готово да си правам вересија.
    И јас доколку се родев со некоја позастапена боја, веројатно ќе експериментирав со фарби.
     
  5. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    Може слика да поставиш каква боја имаш? баш ме интересира :)

    Инаку имам темна кафеава со години ја фарбав црна па ја враќав мојата. де црна де ќе ја вратам мојата. најсветла ми била кафеава светла . ама мојата боја нај убави ми стоела и посветла од мојата малку.