Форумџика на годината 2020

Природна органска козметика

Дискусија во 'Лице' започната од crazylady, 19 октомври 2012.

 1. nadelinka

  nadelinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  403
  Допаѓања:
  304
 2. pdb123

  pdb123 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  2.783
  Еве едно интересно видео :) :
   
 3. Ева33

  Ева33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  1.218
  Допаѓања:
  2.846
  Пол:
  Женски
  Освен нега на коса, се друго (лице, тело..) најчесто гледам да се на природна база(секогаш има исклучоци) .
  Имам од Логона, Lush, Konopka, Hauschka, Natura Siberica, Olival, Organique, Уves Rocher...

  Презадоволна сум скоро од сите производи, само 2 утки имам направено (балзам и к'на)
   
  Последна измена: 10 мај 2020
  На dayla и koritsaki им се допаѓа ова.
 4. 667

  667 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2017
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Драги девојки, дали знаете случајно каде може да се најде масло од шипка, знам дека имаше на bare origin, но тие се повлечени?
   
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.007
  Допаѓања:
  77.436
  Пол:
  Женски

  The ordinary имаат масло од шипка :)
   
  На 667 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. 667

  667 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2017
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Драга koritsaki, го има во Македонија некаде или треба online да го нарачам ? Има некоја проверена страна за нарачки кои сигурно стигнуваат кај нас ?
   
  На Taeee и koritsaki им се допаѓа ова.
 7. Arja

  Arja Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  1.251
  Пол:
  Женски
  Кај нас нема да го најдеш. Има тема за The Ordinary на форумов, па можеш и таму да разгледаш и прашаш. Читам дека доста нарачуваат од https://www.beautybay.com/ и дека нарачките им пристигнуваат. Само не знам како е со испораки периодов, додека е ваква ситуацијата.
   
  На koritsaki и 667 им се допаѓа ова.
 8. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.796
  Допаѓања:
  15.313
  Пол:
  Женски
  Со Лавера сум опседната во последно време и задоволна сум.
  IMG_20200819_232143.jpg
   
  На јolene, anggell, Luminary и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. magnolija09

  magnolija09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2020
  Пораки:
  973
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Женски
  jas veke nekoe vreme koristam kokosovo maslo (demek organsko e) i na lice i telo i na kosa i sum zadovolna,mn poveke mi odgovara od razni kremi sto imam probano
  ovaa teglicka veke otide, i jadev cat pat od nea :) mislam deka pak ke prodolzam so nego
   
 10. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.643
  Допаѓања:
  4.003
  Пол:
  Женски
  Каде може да се најде кај нас Rosehip oil?
   
 11. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  5.946
  Пол:
  Женски
  Драга порано имаше чито органско масло од шипка на Bare Origin ама за жал ги повлекоа од пазарот не им се исплаќаше кај нас да ги продаваат затоа што беа доста поскапи како производи иако многу убави и валидни. Како алтернатива може да ти го препорачам серумот squalene + на True Alchemy Кој во составот содржи голема количина на масло од шипка. Дури и самиот серум е накај портокалова боја и мириса на шипка. Многу е убав како производ содржо сквален кој е одличен за кожата, потоа масло од шипка, витамин Е и други масла (сега не ми текнува) јас го имам и многу сум задоволна.
  Поздрав.
   
  На koritsaki и Elence93 им се допаѓа ова.
 12. јolene

  јolene Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  1.462
  Пол:
  Женски
  Уште да кажеш дека си со екстремно сува и сензитивна кожа, а ти одговараат. Те частам!
  Баш си барав сега мицерална, гел/млеко за миење на лице и крема за околу очи, речиси и ги заборавив лаверата дека постојат, па не се ни сетив да погледнам што има кај нив. А ја користев кремата со Q10 порано и ок ми беше.
   
 13. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.796
  Допаѓања:
  15.313
  Пол:
  Женски
  Не, комбинирана имам.
   
  На јolene му/ѝ се допаѓа ова.