1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Природна фарба за коса што опаѓа

Дискусија во 'Коса' започната од Duomna, 19 јануари 2017.

 1. Duomna

  Duomna Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2016
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Ajde zenski pomagajte postoi li nekoja farba sto ne e tolku jaka kako ovie standardnive , da e poprirodna.... fala
   
 2. sunrise_123

  sunrise_123 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  2.722
  Пол:
  Женски
  @Biodevojka има пишувано за тоа дали постојат природни фарби, а исто така имам читано на нејзиниот блог и за природни начини на осветлување на косата. Може таа да го стави тука линкот од нејзината статија.
   
 3. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  6.422
  Пол:
  Женски
  @Duomna каква фарба се фарбаш? Ако е плава, тогаш е лошо. Плава оди со појак хидроген. Ако е потемна, подобро, бидејќи можеш и со 6% или 3% хидроген.
  + постојат доста без-амонјачки фарби на пазарот. Тие ти се одличен избор.
  Сепак многу зависи, која е причината заради која се фарбаш?
  Пошто ако сакаш да покриеш бели влакна, дали ќе успееш со без-амонијачка фарба.
   
 4. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  420
  Пол:
  Женски
  Излезе нова фарба, се вика ред кат (red cat) читав на црнобело, дека е фарба која ја штити косата, и ја има само по фризерници. Може слободно да си прочиташ, денеска ја затекнав :)
   
 5. India

  India Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2016
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  15.689
  Пол:
  Женски
   
 6. TrinityNeo

  TrinityNeo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  833
  Пол:
  Женски
  biokap -farbi vo biona se prodavaat aptekite
   
  На sunrise_123 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TrinityNeo

  TrinityNeo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  833
  Пол:
  Женски
 8. sunrise_123

  sunrise_123 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  2.722
  Пол:
  Женски
  Вчера ги видов и јас, дали ги имаш испробано?
   
 9. TrinityNeo

  TrinityNeo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  833
  Пол:
  Женски
  da super se ,samo ako e za mnogu plava ,ne pokriva se
   
  На sunrise_123 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.358
  Допаѓања:
  5.836
  Фарбање со арган,односно со масло, како оди тоа???