1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Природно чистење на црниот дроб

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од okcenzi, 8 август 2014.

  1. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Феминки ме интересира дали знаете некој начин за природно прочистување на црниот дроб?

    Пред некој ден бев на преглед и ми кажаа дека треба да го исчистам, но ми понудија лекови (приватниов самобендисан доктор), за навистина астрономска цена. Знам дека црниот дроб може да се чисти по природен пат и за тоа барам помош. Иако ми кажаа дека може и по природен пат, сепак рекоа дека подобро било со лекарства ( аха да), дека природното лечење траело подолго време.
    Мене не ми е нешто загрижувачка состојба, па не гледам причина зошто да не е природно.

    Предлози некои како чаеви, рецепт, храна ....?
     
  2. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Во литар вода се става сок од 1 исцеден лимон и таа вода се пие во тек на ден-по природно здравје
     
    На mal.ecka и okcenzi им се допаѓа ова.
  4. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Чистење на црниот дроб со помош на суво грозје

    Црниот дроб во човечкиот организам има улога на „фабрика за крв“, а воедно помага и да се зајакне и стимулира работата на дигестивниот систем. Но, неговата најважна функција е прочистување и елиминација на сите токсини и нечистотии од крвта.
    Бидете внимателни кога ќе го купувате сувото грозје. Не купувајте светло жолто суво грозје.
    Органското суво грозје, без хемиски додатоци и со добар квалитет е без сјај, не премногу меко, збрчкано и е темно кафено.
    Начин на подготовка:
    Во чаша со топла вода додајте пола чаша суво грозје и оставете го 15 минути. После тоа добро исплакнете го. Добро исплакнатото грозје ставете го во чаша која ќе ја наполните со превриена вода на собна температура до врвот. И оставете ја така до следното утро. Кога ќе се разбудите испијте ја на празен желудник и изедете го грозјето. После тоа, на саат или два легнете во кревет и на десната страна од стомакот ставете топла облога.

    Оваа постапка е најкорисна ако се повторува 4 пати во месецот, два пати годишно.
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  5. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Лажичка здравје секој ден: За чистење на црниот дроб


    Комбинацијата од маслиново масло и лимонов сок, му помага на организмот да се ослободи од токисните.
    Првите резултати ќе се појават за еден месец, но важно е да ја зaпочнете својата утринска пракса и да издржите.

    Секој ден помешајте лажичка маслиново масло и лимонов сок и испијте го овој мини коктел, пред да јадете или пиете било што друго. Потоа уживајте во вообичаениот појадок.

    Машавината од маслиново масло и лимонов сок помага за работа на системот за варење и било какви дигестивни проблеми.

    Резултатите се подобро здравје и повеќе енергија.