1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пристапот на машките

Дискусија во 'Врски' започната од Superiska, 28 март 2010.

 1. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Kolku vi e biten pristapot od maskite? Kakov treba da bide?iako ste zborele deka treba da bide kulturen,fin,sarmanten,nasmean,pameten.no ne e sekogas taka.
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.789
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  Отвораш тема на латиница со капс лок. А и башка постои темава, додворување се вика. Побарај, ако не те мрзи.
   
 3. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Ok,ne mislev na udvaranje,nego na prvo zapoznavanje,primer sakam nekoja devojka da ja zapoznam,e tuka sega e mnogu bitno kakov vpecatok ke ostavam kaj nejze,na primer se doblizuvam i ja prasuvam dali bi sakala da se zapoznaeme?dali bi sakala kafe da pieme?znaci pristapot e bitna rabota,sigurno ne bi sakale da zborat kakva picka si,ajde da se seksame.itn
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.789
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  Бреееј па уште и ти си ја отворил таа тема :lol: Па дај мајку му пишувај на кирилица барем. Нели сите за тоа се залагаме. Па кога почнуваш да и се додворуваш на девојка нели и пристапуваш.Пристапот што е ако не додворување. Веќе си кажаа искуства каков сакаат да им биде пристапот.
   
 5. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  ооооо па ова машко било што ја поставило темава...уште едно машко на форумов :lol:
  ајде нека се множат....туку за пристап или додворување па слично е бре...штознам треба да се има култура и шарм :)
   
 6. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  Ако не и се допаѓаш и не ја привлекуваш физички ти и Шекспирт и Достоевски и го цитирај џабе не пали :up:
   
  На orbakanu му/ѝ се допаѓа ова.
 7. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  ВООПШТО НЕ СЕ СОГЛАСУВАМ! Мене лично не ми е битен изгледот, се додека не слушнам што има да ми каже спротивната особа. Значи еднаш се изгорев, летајќи по убавина и од тогаш воопшто не ме интересира физичкиот изглед, прво сакам да видам што носи од внатре таа особа, каков карактер има, колку памет има во главата па после се останато.
  Значи не треба да го цитира Шекспир или било кој друг, тоа веќе е патетика, треба да биде свој и искрен пред се.
   
 8. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Па погледни околу себе, колку физички неубави личности ќе видиш па и тие нашле сродна душа. Неретко преубави женски се во врска со неубави момчиња или обратно.Заклучокот е дека воопшто не е битен надворешниот изглед и затоа не се согласувам со ова.Не се залажувам по надворешна убавина, и не и придавам големо значење.Што ако е убав, ако е прост, да не знае два реда саглам муабет да направи. Ги ценам луѓето според карактерот и она што го имаат во главата.
   
 9. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  :up: :up: :up: Se soglasuvam....fizickiot izgled e mozebi vazen do nekade ama ne e presuden,drugi raboti se po bitni kako sarmot,harizmata,sekako odnesuvanjeto i toa da e sreden doteran,cist i toa e bitno ama najbitno e da ima hemija da te privlece nesto ako nema hemija i Bred Pit da mi dojde dzabe e sve :lol: ,kolku ima preubavi maski i zgodni i sve ama nikako ne me privlekuvale pobitno e da ima nesto od vnatre da te privlece
   
 10. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  Физичкиот изглед е премногу важен.Сега да не си продаваме филмови овдека .Ако не ти се допадне физички како изгледа натаму се сведува на другарство и ништо повеќе.Да ви дојде фраер 120 кила и едвај подвижен немој да ми кажете само дека тогаш карактерот ќе ви е најважен.У него може да се заљуби девојка што има и она 120 кг.Многу јасно.Никој не се заљубил у карактер туку у физички изглед ;) Се друго е мажење очи.Карактер гледаат девојки што изгледаат просечно или подпросек па дај што даш у живот ;).И како пола свет е заљубен у Брет Пит.Џони Деп,Вил Вало(не дека ми се убави) што да не им го знаат карактерот каков им е туку им го гледаат физичкиот изглед ;)
   
  На orbakanu му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Епа баш да ти кажам, познавам човек кој има не 120 кг, туку 150-160 кг. Паметен и успешен човек. Има жена шеесетина килограми се сакаат и што ? Повторно ќе кажам дека не си во право. И како што спомнав во предходниот пост, ти немаш во твојата средина парови каде што девојката е преубава а дечкото воопшто не, или обратно ? Што дека ќе е убав, небива убавината во рамка ќе му ја ставиш. Ако ти лично се заљубуваш во убавина, не тврди за другите дека е така.
   
 12. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.345
  so Boyfromtown se slozuvam vo smisla deka, ako toj ne mi se dopadne fizicki voopsto,verojatno nema ni da bidam zainteresirana za negoviot karakter,no ako go zapoznaam vo poinakvi okolnosti i prvo go zapoznavam preku karakterot,togas ne mozam da tvrdam deka ne bi bila so nego iako fizicki ne me privlekuva
   
 13. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
   
 14. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Temeva e pristapot,a ne fizickiot izgled.ako ne otvorete takva tema?breej
   
 15. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  E toa de nie celo vreme zborime deka pristapot, harizmata,sarmot,odnesuvanjeto se po bitni ama deckovo zapnal fizickiot izgled i gotovo
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.789
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  Темава не да отишла оф топик...ама изгледа дигнале раце модераториве...И бојфромтаун според твоите постови се гледа дека си цениш само физичка убавина и ако не можеш да кажеш нешто за пристапот или што и да е на темава не знам ни зошто си пишувал. И има тема колку ви значи физичкиот изглед и требало да си пишеш таму. А не цела тема да се наполни со оф топик мислења.( а и онака има слична тема)
   
 17. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  Не сум офтопик воопшто ;) .Само кажав дека ако не и се допаѓаш на девојката физички ти имај каков сакаш пристап залудно ти е се.Таа ќе те прифати како пријател само ништо повеќе.Ако е така зашто милион машки кога пробале на најкултурен начин да и пријадат на девојка биле откачувани.Нормално зашто физички не им се допаѓале ;)
   
 18. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Druze site devojki ne se isti!jas poznavam mnogu ubavi devojki sto odat so debeli prokelavi tipovi,ne se palat site na fizicki ubav tip,nekoj tipki odat za pari,nekoj za sex,nekoi po karakter itn.
   
 19. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  Да да ама тие дебели прокелави типови или се директори на Скопска пивара или на Комерцијална банка или некои криминалци со длабок џеб ;) .У право си дека сите жени не се исти.
   
 20. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Треба културно да пристапи кон мене , да разговара на ниво а не некое сељачко однесување, да биде во моментот шармантен... но пред се културен :!: како и што доликува да се однесува машкото спрема една девојка :)