Пристапот на машките

Дискусија во 'Врски' започната од Superiska, 28 март 2010.

 1. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  69
  Претеравте! Што има врска ако е убав кога е глуп, па колку сака нека има пари! Јас заскав личност што е прокелава, подебел (сега е ослабнат, ама кога го запознав беше полничок), убав, али не е некој лепотан. Ме привлече нешто кај него што ни јас неможам да опишам. Кога ми зборува мислам дека ѕвездите ми ги симнува. Едноставно се чувствувам како принцеза. Не е пресуден надворешниот изглед ;)
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
  kaj mene odsekogas uspeval pristap od tipot,da mi kaze nesto,da mi dade nekakov znak i posle da se izgubi,da go snema,pa posle me kopka,me misli.so eden zbor-misterioznost mnogu sakam.ama samo na pocetok :lol: :lol:
   
 3. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  Срце мое ти си најголем нарцис на светот, штом те интересира само убавината. И не знам зошто се трудат девојкиве да ти објаснуваат, ги напнуваш само да се нервираат. Не можеш ти да тврдиш што не интересира наш женските! Сите луѓе се различни и сакаат различни работи, ти не можеш да тврдиш нешто што е индивидуално! Јас никогаш не сум гледала убавина, нема ни да гледам, мене ми е битен човекот колку памет има во главата, каков речник има и каков темперамент е, а убавината е минлива работа и со тек на време, може да се добие или да се изгуби. Затоа престани веќе со тие твои теории на докажување дека женските сакале ова или она, можеш да збориш лично за тебе што сакаш, но не и во името на сите нас од женски пол!!!
   
 4. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.819
  Пол:
  Женски
  :o лелеее темава заминала во крајнооост :worried:hock:
   
 5. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  94
  Емче јас не реков никаде дека само убавината ме интересира но ми е битна за да ми го остави првиот впечаток и да ме заинтересира за таа девојка нормално дека потоа ќе си го бараш и заедничкото со неа.И ме нервира ме третирате како у Малезија и Филипини дека живеам хехехехехе :up: .Поздрав
   
 6. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  Се разбира дека пристапот на машкото е многу важен...
  Треба да биде човек со разбирање а не некоја горила што сака на сила се да има..
   
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.551
  Допаѓања:
  132.605
  Пол:
  Женски
  Boyfromtown, ти веројатно си имаш некој голем комплекс, некоја те одбила затоа што не си и се допаднал од некоја причина, па сега ти е лесно овде да плукаш по жените дека сите паѓаме на физичкиот изглед или парите. По сите твои постови и размислувања во различни теми, се повеќе стекнувам впечаток за тебе дека си од оние ептен типични Балканци, иако со сила се трудиш да докажеш дека не си.

  Физичкиот изглед никогаш не ми бил важен... за некого да забележам во толпа луѓе, мора да има нешто со кое ќе се истакне - харизма (или ѕвезда како што ја викам јас), позитивна енергија и добро расположение, а воопшто не ми е пресудно како изгледа. И пристапот да му биде пријателски, да биде фин и културен, да се однесува како џентлмен, со смисла за хумор (ама не вулгарен хумор) и да ме почитува и мене, и моите желби, да може да се разговара со него на било која тема. Ако јас фино и културно го одбијам од некоја причина, тој би требало да сфати и да се повлече, а ако биде упорен сметајќи дека можеби ќе успее да ме освои - целосно паѓа во моите очи. Исто така, не сакам машки кои ми приоѓаат без да им дадам знак, одобрение што се вели... јас кога флертувам со некого, јасно му давам на знаење дали сакам да ми пријде или не. И сакам машкото тоа да го почитува, а не упорно да ми се нафрлува. И после сум го одбила грубо. Е па ќе го одбијам кога не знае културно „НЕ“ да прифати како одговор!
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  170
  Се сложувам ама апсолутно со се во постов :clap: :clap: :clap:
   
 9. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Za odbivanjeto,edna devojka isto taka kulurno me otkaci,jas se povlekov,za da po nekoe vreme slusnam od istata taa,pa kakov e toj tip,odma se otkazuva znaci ne ni bil zainteresiran,a dosta devojki sami mi vikaat treba da bides uporen.taka da ne se nerviraj za toa sto uste ti dosagjaat.
   
 10. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.551
  Допаѓања:
  132.605
  Пол:
  Женски

  Сите сме различни во однос на одбивањето, јас само го кажав мојот став. Ако сакам да ставам крај на некое додворување, децидна сум и јасно кажувам. Ама имало и случаи кога онака „млако“ сум одбила некого, да видам до каде би одел, ама тоа повеќе го правев како помала.
  Искрено, упорноста е добра, ама не за сè... можеби таа девојка сакала да бидеш упорен, ама пристојно упорен - има и тоа своја добра страна, верувај. А пристојно упорен значи ако вечерта те одбила, да не настојуваш вечерта, туку да пробаш, еве на пример, следниот ден да и се јавиш, или да и пратиш порака со значење дека мислиш на неа. Пристојно е да ти врати, и по тоа ќе знаеш дали таа сака да продолжиш или не. Ако сака, ќе ја викнеш на кафе како пријатели, да се запознаете малку подобро. И ќе видиш, сè ќе си дојде само по себе.
   
 11. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  94
  Не бе другар карактерот ти бил лош затоа те одбила оф мори мајкооооооооооо.Еден пун куп добри,фини и културни дечки никој не ги ебе два посто у дискотека и се сингл баш дека се такви.И сакам да прашам пошто тука прочитав еден куп девојки што се жалат дека дечковците ги тепале, ги повредиле,навредиле и поминале пекол низ врска,а пак ги сакаат?Па нели карактерот им е битен ;)
   
 12. mila24

  mila24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  11
  Se slozuvam deka nadvoresnata ubavina e edna osobina sto ne privlekuva kaj vas mazite ,ama presuden e karakterot i odnesuvanjeto na taa licnost.Ne za djabe rekle UBAVINATA OSVOJUVA A KARAKTEROT ZADRZUVA! :)
   
 13. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.551
  Допаѓања:
  132.605
  Пол:
  Женски
  А од кај па знаеш ти, зошто се тие сингл? Може педери се, прости ми на изразот?
  И секако дека карактерот е битен, а не изгледот или парите. Што ми вреди ако изгледа како Бред Пит, а грам мозок нема во главата и не може саглам муабет да ми сврти? И нормално дека никој не му приоѓа на никого кога сите излегуваат со една цел, да фатат дечко/девојка и тоа го користат само оние што излегле колку да легнат нешто?
   
 14. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  94
  Јас како прво не сум од Киргистан сум израснал овдека сум скапал седејќки со девојки ,излегувајчи со девојки.Милион пати ќе сум седел со женско друштво и ќе поминел некој случае минувач и девојките ќе прокоментирале и стил кој е лепотанов и слично,а никоја не викала кој е Достоескиов.Јас не ти зборам за врска ти зборам за првиот впечаток којшто жената го забележува кај машкото е неговиот физички изглед.
   
 15. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.551
  Допаѓања:
  132.605
  Пол:
  Женски
  Да бе, вие машките тоа не го правите, не коментирате... вие кога ќе заседнете, рамни ви нема... а тоа како се вртите по жени без разлика со кого сте... мене тоа не ми пречи, вие машките сте визуелни суштества, нека ви е...
  А зошто ние жените да не го правиме тоа? Не е тоа само ваша привилегија... нормално дека ќе коментираме, Господ дал очи за гледање :lol:
  Меѓутоа, има една битна разлика - ние жените нема да му се фрлиме одма во прегратка на тој типот што сме го оговарале ако и обрне внимание на некоја од нас, а вие машките ако некоја расна убавица ви обрне внимание одма се лигавите, тоа е факт!
   
 16. Fairybell

  Fairybell Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  29
  Се сложувам со секое мислење што го напиша Annath,како јас да сум ги напишала постовите.И точно е дека се лигават ако некоја мис универзум им каже два збора.
   
 17. mila24

  mila24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  11
  bravo annath tuka si bas vo pravo oni neka gledaat a nie samija na oci da si vrzeme a toa deka trcaat po rasni ubavici samoo da im se nasmee nekoja takva se topat kako sladoled i odma trcaat da im gi lizat nozete :D
   
 18. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  94
  Лелееееееееееее абе кој вика да не гледате и слично :roll: .Кој не гледа денеска сите загледуваат.Јас немам никакво против жените да загледуваат и слично баш напротив ;) Мене ми имаат свиркано две типки пред Картел пред пар месеци ако е за тоа работата.
   
 19. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  53
  Упс, зар ти беше тоа пред Картел? :lol: :lol:

  И ние женските загледуваме, но сепак го цениме она што го имаме покрај себе, и доста често се воздржуваме да искоментираме колку некој е згоден, ако до нас седи нашиот дечко кој има некое килце повеќе...Ама вие машките воопшто не внимавате кога коментирате...И нормално, не се сите машки исти, секоја чест на исклучоците...

  И не треба да ми го цитира Шекспир, може и со Лермонтов, евентуално Јесенин да помине, а тек пак ако извади некој цитат од Верлен или пак Бодлер, е тогаш веќе паѓам на г’з :lol: :lol:
   
 20. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  94
  Ла фиј не ти личеше за годините најискрено :lol: :lol: :lol: .Дај да ги научам и јас тие цитати па може ќе упалам кај тебе :lol: