1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Притисок од страна на родителите за врска со богат партнер

Дискусија во 'Врски' започната од Look, 22 април 2012.

  1. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    Не не можам да поверувам...Имаш ти пари и мора и он безразлика колку те сака...(ова се однесува за над годишни)
    А за тебе можам само да ти кажам дека за година-година ипол нема да се сакате толку како сега бидеејќи имаш само 16 години и знаеш уште колку и на тебе и на него ќе ви се свиѓаат и уште колку пати ќе бидете у вреска....Евентуално ако никад не се одсакате(иако е за неверување) :$ :!: ќе им објасниш на твоите и ајт на здравјеее :rock:
     
  2. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.529
    Пол:
    Женски
    Сите само за парите зборуваат, сите само богаташи бараат. Мајка ми сакаше да има зет доктор но тоа нема и да се исполни. Дечко ми има уште една година од факултетот која којзнае кога и дали ќе ја заврши затоа што сака да работи и работи се што може да се најде за работа. Поважно му е да заработи пари отколку да учи и јас се согласувам со тоа. Не е некој богат, има онолку колку што е потребно и доволно.