Проблеми со белите дробови

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од ajsaa, 7 февруари 2012.

 1. ajsaa

  ajsaa Активен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Imam problem so belite drobovi...mnogu kashlamm nekogas nemozam da si zemam vozduh ...ako moze nekoj sovet
   
 2. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.707
  Problemi so belite drobovi..

  Кажи повеќе информации. Си била ли на лекар, да утврдат што точно е проблемот? Пушач ли си?
   
 3. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.491
  Problemi so belite drobovi..

  Треба дефинитивно да посетиш лекар!
  Ако подолго време пушиш цигари, можно е да ти е од тоа, иако постои можност за милион други работи.

  Тешкото дишење може ти е последица на стрес, нервози, и ако си во некој таков напнат период, најверојатно е се' на психичка база.

  Ама ако поастојано тешко дишиш, значи ако ова трае некој си подолг период, значи намалено ти е нивото на кислород во организмот, па тука настануваат и некои си други што ти знам јас промени..

  Така да, оди кај матичниот па после види што ќе правиш..