1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со бубрези и уринарни инфекции кај децата

Дискусија во 'Дете' започната од ШноличкаМала, 27 декември 2018.

 1. Leo_29

  Leo_29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2017
  Пораки:
  1.328
  Допаѓања:
  4.963
  Пол:
  Женски
  Таму го има грчкиот. Многу скапо излегува. Ќе се обидам да најдам некој да го донесе од Турција или Бугарија. Фала ти.
   
 2. ZAHRA

  ZAHRA Популарен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2016
  Пораки:
  1.077
  Допаѓања:
  14.698
  Пол:
  Женски
  Јас исто го купував минатата година од Систина беше Турски Пилосептил околу 800 и нешто денари го плаќав.Види страници поназад мислам дека има некој пишано дека го има и во Капитол аптеката
   
  На Leo_29 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ina..ina

  ina..ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2013
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  59
  Dali moze da spodelite iskustvo so dmsa skenot, dali ima golemo zracenje, i kolku se plakja vo sistina
   
 4. 0ли

  0ли Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  8.456
  Допаѓања:
  28.762
  Пол:
  Женски
  Материјалот според килажа го ставаат. Дента течности повеќе да пие, а и самиот технициум се распаѓа во организмот за неколку часа, не се задржува долго. Ни рекоа дека не е големо зрачењето.
  Инаку, нема секој ден снимање бидејќи откако ќе го набават материјалот, треба да отстои и да помине време за да се намали радијацијата. На 1 април имаат следно снимање, ако планирате за брзо да правите, тоа е најбрзо што ќе снимаат.
  Плативме мислам 14 000 или 15 000, во моментов мм не може да се сети колку платил.
  Прво ќе се пријавите, ќе разговарате со доктор и ќе праша кој ве праќа и бара извештај зошто ве упатуваат на снимање. Потоа ќе ве однесат до Педијатрија за да му стават канила, па ќе се вратите на Нуклеарна за да ја вбризгаат течноста. Ве придружува болничарка.
  Вадат канила и си одите, се враќате за 3 часа на снимање. Снимањето не трае долго, околу 10-15 мин во зависност од тоа дали е мирно детето. После тоа ќе чекате во соба да ви кажат дали снимките се добри од технички аспект, плаќате и си одите. Резултати другиот ден.
   
  На ina..ina му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mjanka88

  mjanka88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2016
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво
  Би сакала да ве прашам дали некој има искуство со бактерија протеус.
  На малиот му се појави лани во мај месец со пецкање додека мокри и тт качи еднаш, неколку пати пиеше антибиотик но никако да се исчисти целосно
  По препорака на матичната бевме кај Надица во Систина увиде благ застој на лев бурек и три месеци пиеше дафурин таблети за заштита на бубрези. Не се исчисти целосно но друг педијатар ми посочи дека доколку сите други параметри се добри и на обична мокрача и крвна слика а бактеријата е ниска (10/4 беше) дека не станува збор за бактерија. Сега повторно се пожали дека го пецка и не може да мокри само по неколку капки
  Ве молам дали некој има искуство со оваа бактерија