1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со комуникацијата во врската

Дискусија во 'Врски' започната од qwerty, 22 декември 2009.

  1. capricorn93

    capricorn93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    Pa bidi poveke od jasna i kazi mu deka toa sto go pravi e edna glupost i kako ne mu e sram da ti pravi takvo nesto kazi mu neka se stavi na tvoe mesto dali ke mu bide ubavo. Ne se preopteretuvaj mn mn so toa on sto ke ti kaze samo bidi jasna prema nego i braraj od nego da ti veti deka takvi raboti veke nema da se slucuvaat. Ti posakuvam sreka pa pisi ako ima nesto novo.
     
  2. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    po moe ako nemalo nekoi promeni vo odnesuvanjeto vo posledno vreme prekutel za da te zastiti....jas sum temperamentna i mnogu burno reagiram, pa taka ednas decko mi mi premolce javuvanje od bivsa, koja dolgo vreme ni pravese problemi...i mi kaza deka neznael kako da mi kaze , ja znael reakcijata....a ne bilo nisto bitno za da se voznemiram tolku....mu poveruvav zatoa sto vistinski ja istera od nasiot zivot....i do den denes sme zaedno...planirame svadba....znaci stvarno imaat cudna logika oni....no po moe golema e verojatnosta da ne pravi situacija zatoa sto mu naspomnale za taa, i mozebi sakal da zataska bez ti da se nerviras....jas ne odobruvam krienje no ete, taka funkcioniraat...i kazi mu veke da ne te stedi, se do sitnica da ti kazuva, deka vaka mnoooogu poveke te povreduva..........sepak ti go poznavas najdobro, i mislam deka mozes da procenis sto e rabotata....ili vo kraen slucaj, jas resavam so toa sto baram da mi se zakolne :D debilno znam ama mi uspeva, :o pozzz
     
  3. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    ova poslednovo bese za mamicka ;)
     
  4. mamicka

    mamicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    27
    falavi odsesrce i na dvete mi znaci ova odvas mnogu neznaete kolku mi bese tesko deneska, placam celden neznam zosto taka mi e tesko na dusata, mnogu me povredi sto mi skri tolku nebitna rabota, i jas sum temperamentna licnos i znam da izbrzam no koga imas dve deca pozadi tebe tesko e samo da zamines ako postoi nesto no uste potesko e da ja progoltas gordosta. nevelam deka imal nesto sonea no neznam dali nareden pat ako nedaj boze ima nareden pat i mi premolci povtorno ce mozam da mu veruvam nekogas pak
     
  5. Sevil

    Sevil Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    И јас имам сличен проблем значи, имам врска 7 месеци,се беше супер на почетокот ама после дознавам дека има лошо минато и све тоа,ама му простив со тоа што си реков човек е секој си има грешки, штом признал значи сака да се поправи и океј беше све. И после мораше да оди во друга држава значи соседнава кај роднини и пак се врати и се видовме на еден ден и си отиде пак и отидов до град и гледам една убава женска се кажува по ескалаторот а ТОЈ ПОЗАДИ НЕЈЗЕ... :o останав вчудоневидена,не ми се јавил дека дошол што дури и не верувам дека он ВООПШТО ОТИШОЛ,и го викнав и се поздрави со мене и демек таа му беше другарка,во ред нека му е другарка ама мислам дека требал да ми се јави или...? Врскава како да ни е оладена веке..Дури и го избришав од фб незнам дали избрзав мислам дека вака е подобро? Што мислите вие? Дека ми е доста од плачење за тип што не вреди....
     
  6. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Најглупава ситуација е кога ти сакаш да си разрешите се, а тој не сака. Гордоста и егото му се големи и тврдоглавоста допринесува за простотилукот.
    Да земам стап еден, да мавам да мавам можеби ќе му дојде умот !