1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со папок

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од LoLa96, 27 мај 2020.

 1. LoLa96

  LoLa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2020
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  181
  Пол:
  Женски
  Здраво !
  Имам непријатно чувство при притисок на делот околу папокот, слаб непријатен мирис и мала ако може да се каже "раничка" која не личи на рана туку на влажна зацрвенета т.е воспалена линија...
  Некој со слично искуство или пак решение?
  П.с барав ваква тема ама не најдов...
   
 2. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.408
  Допаѓања:
  5.853
  Здраво
  од време на време почна да ми се појавува црвенило во папокот и да се лепи. и кога го одлепам ми се јавуваат ситни брунчиња и некогаш непријатен мирис,и ко првут.

  п.с. го чистам со чепкалка за уше и ракија ...

  што да правам?
   
 3. LazaLaza

  LazaLaza Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2020
  Пораки:
  1.113
  Допаѓања:
  7.917
  Пол:
  Женски
  Пробај со хидроген, наполни го папокот и остави да изврие. Ако има некое губррнце или тоа лепливото ќе почне како пеничка да се прави, избриши се со памук и уште еднаш повтори. Кај мене успеало.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.