Проблеми со спиење

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Kikiccc, 27 февруари 2020.

 1. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  599
  Допаѓања:
  662
  Пол:
  Женски
  Ако имат ваква тема може да ја избришете...

  Реков да ја отворам оваа тема и да споделиме со вашите мислења или од некој искуство.

  За еден возрасен човек се работи, кој вози секој ден ноќе и после тоа како што е уморен и неможе да заспие и ако заспие само некој сат и се разбудува ради некој кучиња што лае или маче што мјаука или некој ќе влезе в соба и тука одма се разбудува.

  Буквално човекот неможе да се наспие барем 8-9 сати, иако напротив тој нема за нешто да се мисли или слично, со организмот си немат проблеми и си оди на теретана значи се е океј но освен спиењето..

  Дали имат некој ваков сличен со спиењето, како се справувате и повеќе информации? Благодарам однапред.