1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со тестисите

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од martin555, 24 јули 2011.

 1. martin555

  martin555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  6
  Здраво дечки...Имам 17 години пред една година добив болки во тестисот таа болке траеше неколку дена и се јавив кај матичниот лекар каде што ме упати кај уролог отидов тамо и ме прегледа ми рече нема ништо малце сум имал отворени канали и ми рече да појдам за 3 месеци но поради оа бидејки имам варикоцела на другиот тестис отидов на контрола се погоди друг доктор(уролог)но пак имав болки во тестисот и тој ми рече исто.Потоа болките понекогаш ги имам по некогаш не и отидов кај приватен доктор каде штоме прегледа на ехо и тој рече нема ништо и сега нз што е работава зошто понекогаш ги добивам тое болки кај тестисот и понекогаш кај препоните,а и за варикоцелата да спомнам сега едниот доктор вели дека до 18 година треба да се опериса другиот вели немор и приватниот доктор рече дека не требало ако имам некогаш проблеми со плодноста тогаш сега не ве молам пишувајте однапред благодарам :)
   
 2. anabela931

  anabela931 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  41
  Мартин555 мислам дека ние баш и неможеме да ти помогнеме,ако има некој што е повеке запознаат со тоа нека ти даде некој совет, најдобро советуви се со повеке доктори во врска со операцијата но ако веке двајца ти рекле дека не е неопходно да се прави операција до 18,можеш да почекаш.Незнам друго што би ти рекла :worried: :worried: Поздрав и се надевам дека ке бидеш добро :)
   
 3. Bryan7

  Bryan7 Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Здраво, секогаш после излегување со женска ми и после 1 час ме болат ужасно тестисите. Која е причината што е така? Апчиња некој за смирување на болката или воспалувањето како и да е. Имам 16 ипол години и прашувам да не имал некој сличен проблем.
   
 4. lovestoneddd

  lovestoneddd Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.245
  Допаѓања:
  39.586
  Пол:
  Женски
  Престани да излегуваш со женска ти.
   
  На Mr. Right, candy.cane, Animali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.882
  Допаѓања:
  52.863
  Пол:
  Машки
  Не треба да те болат,оди на лекар. Или смени ја женската :!:
   
  На Alishan30, Mr. Right и candy.cane им се допаѓа ова.
 6. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.258
  Пол:
  Машки
  Дркај.
   
  На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.642
  Допаѓања:
  18.951
  Пол:
  Женски
  Испразни ги
   
 8. Alishan30

  Alishan30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  6.993
  Допаѓања:
  118.082
  Пол:
  Женски
  Доколку не си сексуално активен, те болат за да се испразниш и олесниш. Напален си и ти треба вентил. Кога го нема вентилот, болката се појавува
   
 9. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.183
  Допаѓања:
  25.552
  Пол:
  Женски
  Добиваш Blue balls, се случува кај машките кога добиваат ерекција а немаат оргазам.
   
 10. moni.poni

  moni.poni Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  84
  varicocele testis( скротални варикси?
  Ве молам доколку има некој искуство во врска со операција да ми пише??? што како
   
 11. *Madam*Dzoana*

  *Madam*Dzoana* Нов член

  Се зачлени на:
  14 јули 2023
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  Dali nekoj imal slicni bolki kako moive? Iritiracki bolki nad sramnata koska, preponite, kratot vo polovinata kako i na kukovite. Bolkata postojano migrira ne e skoncentrirana na edno mesto nekogas imam iritiracko cuvstvi i kon testisite i ne znam stvarno od sto moze da e bolkata? Blagodaram odnapred
   
 12. tamche995

  tamche995 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  1.062
  Допаѓања:
  2.513
  Пол:
  Женски
  Направи преглед кај уролог, ехо на урогенитален систем, комплетна лабораторија со CRP и уринокултура :)
  Може да е и инфекција на уринарни патишта или на тестиси.