Проблеми со тестисите

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од martin555, 24 јули 2011.

  1. martin555

    martin555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    6
    Здраво дечки...Имам 17 години пред една година добив болки во тестисот таа болке траеше неколку дена и се јавив кај матичниот лекар каде што ме упати кај уролог отидов тамо и ме прегледа ми рече нема ништо малце сум имал отворени канали и ми рече да појдам за 3 месеци но поради оа бидејки имам варикоцела на другиот тестис отидов на контрола се погоди друг доктор(уролог)но пак имав болки во тестисот и тој ми рече исто.Потоа болките понекогаш ги имам по некогаш не и отидов кај приватен доктор каде штоме прегледа на ехо и тој рече нема ништо и сега нз што е работава зошто понекогаш ги добивам тое болки кај тестисот и понекогаш кај препоните,а и за варикоцелата да спомнам сега едниот доктор вели дека до 18 година треба да се опериса другиот вели немор и приватниот доктор рече дека не требало ако имам некогаш проблеми со плодноста тогаш сега не ве молам пишувајте однапред благодарам :)
     
  2. anabela931

    anabela931 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    41
    Мартин555 мислам дека ние баш и неможеме да ти помогнеме,ако има некој што е повеке запознаат со тоа нека ти даде некој совет, најдобро советуви се со повеке доктори во врска со операцијата но ако веке двајца ти рекле дека не е неопходно да се прави операција до 18,можеш да почекаш.Незнам друго што би ти рекла :worried: :worried: Поздрав и се надевам дека ке бидеш добро :)
     
  3. Bryan7

    Bryan7 Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Здраво, секогаш после излегување со женска ми и после 1 час ме болат ужасно тестисите. Која е причината што е така? Апчиња некој за смирување на болката или воспалувањето како и да е. Имам 16 ипол години и прашувам да не имал некој сличен проблем.
     
  4. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Престани да излегуваш со женска ти.
     
    На Mr. Right, candy.cane, Animali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.927
    Допаѓања:
    53.089
    Пол:
    Машки
    Не треба да те болат,оди на лекар. Или смени ја женската :!:
     
    На Alishan30, Mr. Right и candy.cane им се допаѓа ова.
  6. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.269
    Пол:
    Машки
    Дркај.
     
    На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.824
    Допаѓања:
    19.433
    Пол:
    Женски
    Испразни ги
     
  8. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    7.030
    Допаѓања:
    118.566
    Пол:
    Женски
    Доколку не си сексуално активен, те болат за да се испразниш и олесниш. Напален си и ти треба вентил. Кога го нема вентилот, болката се појавува
     
  9. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.216
    Допаѓања:
    25.778
    Пол:
    Женски
    Добиваш Blue balls, се случува кај машките кога добиваат ерекција а немаат оргазам.
     
  10. moni.poni

    moni.poni Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2016
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    85
    varicocele testis( скротални варикси?
    Ве молам доколку има некој искуство во врска со операција да ми пише??? што како
     
  11. *Madam*Dzoana*

    *Madam*Dzoana* Нов член

    Се зачлени на:
    14 јули 2023
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Dali nekoj imal slicni bolki kako moive? Iritiracki bolki nad sramnata koska, preponite, kratot vo polovinata kako i na kukovite. Bolkata postojano migrira ne e skoncentrirana na edno mesto nekogas imam iritiracko cuvstvi i kon testisite i ne znam stvarno od sto moze da e bolkata? Blagodaram odnapred
     
  12. tamche995

    tamche995 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    1.074
    Допаѓања:
    2.603
    Пол:
    Женски
    Направи преглед кај уролог, ехо на урогенитален систем, комплетна лабораторија со CRP и уринокултура :)
    Може да е и инфекција на уринарни патишта или на тестиси.