1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со јадењето

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од disaster, 12 септември 2013.

 1. disaster

  disaster Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  4
  Значи од почетокот се здебелив едно добри 5-7 кила и после тоа ги смалив ама не 5-7 туку скоро 10 и сега кога ми се јаде почињам да јадам и наеднаш ми се одјадува како да се заситувам од првото залче и толку.. Дали е ова почеток на губење апетит или почеток на анорексија хаха, зошто ми викаат дека уште малце анорексична ќе станам..
   
 2. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.380
  Не бре каква анорексија. Анорексијата е психичка болест. Се гледаш во огледало дебела. Ти на пример си слаба или си таман, а се гледаш дебела. И не јадеш, или јадеш па намерно повраќаш (булимија).

  И јас имам такви периоди, ми се јаде многу и почнувам да јадам, па ќе се заситам од малку, или ми се одјадува. Ми се случува или кога ќе прегладнам многу, или кога сум многу уморна, или некогаш без причина. :D
  Пробај со некои витамини за апетит, матичен млеч на пример, или квасец...
  Или јади по малку, 3 залчиња 3, после саат време пак. Сфаќаш, по малку ама повеќе пати во денот. :)