1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблем со вени

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од MarijaaxD, 13 септември 2014.

 1. MarijaaxD

  MarijaaxD Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Пред некој ден изгребав дел од раката,одма кога дојдов дома ставив невен и ханзаплас но после еден ден ми се појави од раната до лактот црвена линија вената ми стана црвена и ме боли незнам што да правам помош ве молам.
  Ако има ваква слична тема или неште се извинувам преместете ја :(
   
 2. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  7.606
  Пол:
  Женски

  Појди на доктор, што побрзо тоа подобро.
   
  На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nausicaa

  Nausicaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.439
  Допаѓања:
  20.020
  Под итно оди на доктор, штом ти се познава вената, тоа во никој случај не е во ред! Можеби не е ништо страшно но може да станува збор за инфекција која почнала да се шири! Исто така, на што се изгреба? Да не треба и тетанус да примиш?
   
  На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MarijaaxD

  MarijaaxD Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  ви благодарам денеска не ми е црвена само ми личи на изгорено се распрашав ми рекоја дека од што ме боли а беше стегнато со ханзаплас а раната ми изгледа како да сум се изгорела па ставив невен.Не знам на што се изгребав на тротар се излизгав цела
   
 5. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.362
  Допаѓања:
  5.836
  Здраво
  Видпв има повеќе теми кога напишав клучен збор вени.

  Е сега јас сум по 9 часа на нога седнување никако само 20 мин. Во тие 9 ч.
  Вчера и некни осетив ко со чеканче да не удираат на десната нога кај потколеницата напред поточно на средина ниту баш под коленото нити над стопалото баш некоја средина му доаѓа.

  Денес одмарав и гледам вена ми се познава ко сега да излегува.

  Лек?