1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблем со грлото

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од nikolinajor, 26 декември 2016.

 1. nikolinajor

  nikolinajor Нов член

  Се зачлени на:
  26 декември 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Веќе 2 недели осеќам како грутка во грлото имам потешкотија со голтање храна не знам што е проблемот а сметам дека нема потреба да се оди на доктор.. како да имам нешто во грлото. Дали има некој некаква идеја?
   
 2. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.683
  Допаѓања:
  46.984
  А зошто сметаш дека нема потреба од доктор а веќе 2 недели си имаш мака?
  Оди си на лекар, тука не прегледуваме грла ние.
   
 3. foreverMATH

  foreverMATH Активен член

  Се зачлени на:
  5 август 2015
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Може и од стрес да ти е... ако си нешто нервозна или уплашена да ти се стега мускулот во грлото и да не можеш да голташ. Но сепак ако продолжи подолго време тогаш оди на лекар.
   
 4. "Zoki"

  "Zoki" Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  1.031
  Допаѓања:
  9.128
  Пол:
  Машки
  Κнишκа здρвствена сигуρно имаш? сите чеκаме да дојде најлошото недај боже па тρчаме по доκтоρи да ти дадам еден совет ЕДЕН ЖИВОТ ЖИВЕЕМЕ
   
 5. Dora18

  Dora18 Активен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  289
  Пол:
  Женски
  незнам дали прашањето ми е за овде ама помош!!!! сабајлево ми заглави коска од риба и сеуште мие во грлото, мала е и не ми прај многу проблем секако пробав ама џабе, а неможам да одам на доктор оти ми се гади од работи во уста помош итно